İşe başlama korkusu yaşayan var mı?

Üniversiteden mezun olalı yaklaşık 1 yıl oldu. 2 kere işe girip çıktım ama 1 haftalık falandı. Aylarca iş aradım şimdi de buldum. Ama içimde bir korku var. Evde oturmaya alıştığım için gidesim gelmiyor. Önce iş arıyorum daha sonra bulduğumda da bir korku isteksizlik oluyor. Hayatımı sürekli çalışarak geçireceğimi tüm sosyal hayatımın biteceğini düşündükçe içim daralıyor. Alışmam kaç ayı bulur? Aranızda benim durumumu yaşayan oldu mu?

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Hemen her insanda bu tarz durumlar olabiliyor. İş sistemi eğer gerçekten kendin için bir şeyler yapmazsan korktuğun gibi olur. Önceden aileden hazır değilse işin mutlaka yer yer sıkıntılar yaşarsın bu doğal ve kendi ayaklarının üstünde olman sana daha çok şey kazandırır. Sana tavsiyem işten korkma ve kazandığın parayı biriktir. Nasılsa çalışıyorum deyip abartılı harcama çok acil olmayan hiçbir şey alma. Hayalin şu olsun limitsizce biriktirebildiğim kadar geliştireceğim daha sonra yatırım yapacağım şeklinde olsun birkaç yıl sonra ya kendi işinin patronu olursun ya da ev vs. Yatırıma göre değişir kendini kendin kurtarırsın iş hayatında bundan daha öte bir duygu yok.. Gerisi sende ister dikkate alıp buna yoğunlaş istersen dikkate alma.

1|0
    0|0
  • senin yolun zengin koca bulmaktan geçiyor..

0|0
    0|0
    • Annem gibi konuştun.

• Tavsiyen?

• yaşın doğru aralıktaysa biyerden hemen başlaman lazım ya da dediğim gibi evleneceğin erkeği bekleyeeksin evinin kadını olarak sürüp gidecek hayatın.. Üniversite okuduğuna göre çalışmakta haliyle aklındadır diye de düşünüyorum, hobi olarak okumamışsındır herhalde. O yüzden daha rahat ortamlı işlerde geçici olarak çalışıp iş hayatına alışmanı tavsiye edebilirim. Bir ofis ortamı seni boğar gibi duruyor şimdlik ya da bir tanıdığın yanında alışma süreci..

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...