Sperm bankasından sperm alarak çocuk sahibi olmak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evlat sahibi olmak istediği halde evlenmeyi düşünmeyen bayanlar, sperm bankasından alınan sperm alarak evlat sahibi olabiliyor. Peki sizin bu konuyla ilgili düşünceleriniz neler?

0|0
20|52

En İyi Erkek Görüşü

• Düşünsene bir kürt spermi alıyor ahuahuahauhu yeni mezopotamya eşşeği dünyaya geliyor :D

3|4
    0|1
    • Öyle deme be :D

• Gökte Tanrı tek, yerde han bizim olacak. Seninde öyle olsun kandaşım :)

• Alaş kanım 😊🙏

En İyi Kız Görüşü

• Neden olmasın hem ileride evlendiğin insanın çocuğu olmayacağını öğrendiğin zaman da güzel bir tercih olabilir. Bildiğim kadarıyla sperm sahibinin saç ve göz rengini boyunu falan da öğrenebiliyorsun.

2|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 51

• Babasız çocuk yetiştirmek akıl alır bir durum değil bunu çocuğu için insanın yapmaması gerekir en basitinden 2 dakika düşünüp yav bu çocuk parkta oynayacak okula gidecek orada hem annesiyle hem babasıyla yaşayan çocuklar görüp bana anne babam nerede diye sorarsa ne diyeceğim öldü dersem bir sene sonra öğrenir de bana mezarı nerede derse ne diyeceğim, resmi yok mu derse yok dersem 5 sene sonra aklı kesince nasıl ne demek resmi olmaz derse ne diyeceğim. İyice büyüdüğünde ona gerçeği söylersem anne sen neden beni dünyaya babasız getirdin babasız korunaksız büyümek zorunda kaldım derse ne diyeceksin ömür boyu affetmez yani seni

0|1
    0|0
  • Dünyaya. daha fazla p. i. ç getirmekten başka birşey değil.

Bence gereksiz. Onun bunun şeyini karinda 9 ay tasimak nedir. Çok iğrenç bence. Yetimhaneden bebek almak daha mantikli hic olmazsa ev bark veriyosun

0|1
    0|0
    • Senin can verdiğin çocuk bu. Ne diye saçma sapan kelimeler yüklüyorsunuz?

• İnancın var madem, evlat edinmek de dinen uygun değil.

• Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Tamam ne istersen onu yap sana reva valla

• ya bizim kültürümüze ters birkac yil yurt disinda kalip sonra geliyor öyle yapanlar orada evlendim bosandim hikayesi. ile

0|0
    0|0
  • Anne olma dürtüsü çoğu kadında ve genç kızda var. Bu amaca yönelik eylemler için bir şey düşünmek gereksiz. Sonuçta herkesin kendi hayatı ve kendi yaşamı.

0|0
    0|0
  • Ustune biraz leblebi

2|2
    0|0
  • O kadinlarin haksiz ve bilincsiz oldugunu dusunuyorum, cunku cocuk dedigimiz varlik meraklidir ve ogrenmek ister babasini da sorucak haliyle cevap olarak bunu verince ve cevresinde normal olamadigini gorunce bubdurumun cocuk psikolojik acidan etkilenicek yani cocuk acisindan kotu psikoloji olacagi icin olmamasi gerek

0|0
    0|0
    • Mantıklı bir açıklaması olur. Bu şekilde dünyaya gelen ve mutlu olan çok çocuk var.

• Soyle soyliyim annenin verecekleri cocuga baska babanin verecekleri baska yani ikisinden verilecekler cocugun gelisimi icin onemlidir bu davranis gibi seyler yani, bu arada var diyorsun peki ic dunyalarini biliyor musun

• Evlat sahibi olmak isteyip te evlenmeyi dusunmuyorsalar olabilir yani, kadınların birçoğunun çocuk sahibi olmayı ne kadar istediklerini az çok biliyorum. Onları bundan mahrum etmemek gerek. Ama söyle de birsey var, Sperm bankasından yapılan çocuk ile de kadın çocuğundan baba sevgisini esirgemis oluyor

0|0
    0|0
  • Bir çocuğu babasız büyütmek bencillik bence.

1|0
    0|0
  • Yine de erkek gerekiyor bir noktada. Bence güvensiz. Nerden bileceksin nasıl biri olacak?

1|0
    0|0
  • Evlatlık alırım yinede yapmam

0|0
    0|0
  • Herşeyin bir kuralı ve doğası var bence yanlış o duygudan mahrum kalmakta var onuda düşünmek gerek 😁

0|0
    0|0
  • Bu spermi bağışlayan adamın kızı gelip bu çocuğa aşık oldu diyelim.
    O zaman ne nane yiyecek bunlar?
    Saçma sapan şeyler.

0|0
    0|0
  • zevk meselesi

0|0
    0|0
  • Neden evlenmemek? 0_0

0|0
    0|0
    • Belki güvensizlik

• Neden guvenmeyelim?0_0 ( herkes darbeyi yiyor bana gelince guvenemiyorum diyor :/ yahu ben güvensiz biri değilim yaa bana niçin güvenilmezde millete guvenmedikleri için banada güvenilmez ki :/ )

• Günümüzde erkekler kullanma peşinde anlarım güvensizliğini fakat düşün o cocuk olucak babam nerde dicek onu büyütmek ihtiyaclarını karşılamak anlıcağın hep eksik olucak düşğn hep bunları

0|1
    0|0
  • Bankaya gitmeye bile gerek yok :D
    gönüllü bulmak zor değil :D

0|1
    0|0
  • tersini düşünelim yumurta bankasından yani öyle bir yer olsa yumurta seçip cocuj sahibi olunurmu bence olamaz neye benzicek huylar doğuştan gelir mezara kadar gider kimse yetiştirme ile huyundan vaz geçmez geçin bunu

0|0
    0|0
  • Sen böyle bir şey düşünüyorsun herhalde

0|0
    0|0
  • Saçmalık bence

0|0
    0|0
  • Peki, ama o çocuk sana "Babam kim, nerede?" derse ne yapacaksın? Düşün annenin böyle bir şey yaptığını babanın sokaktaki herhangi biri olabileceğini düşün. İçin rahat ediyorsa yap.

0|0
    0|0
  • çocuğun anne ve baba ya ihtiyacı var buna sen karar veremezsin..

0|0
    0|0
  • Çok saçma.

0|0
    0|0
  • Çocuk büyüdüğünde sorduğunda ne diyeceksin yalanlar üzerine çocuk büyütmeye gerek yok. Doğanın dengesini bozmayın gidin evlenin yuva kurun çocuk yapın. Evlenmiyorsanız da çocuk istemeyin arkadaş.

0|0
    0|0
    • Bunu kimse size soracak değil. Tüp bebek nasıl yapılıyorsa bu da onun gibi. Evlenmek istemeyen insan anne olmamalı diye bir kural mı var?

• Neyse tartışmıcam. Ama bir çocuk dünyaya getiriyorsan sadece çocuğu değil ilerde onunda bir birey bir baba/anne olacağını düşün olur mu? ve bir çocuk asla eksik büyümemeli.

• Yapacam mı dedim neden böyle bir algı oluştu bilmiyorum ama ben olumsuz bakmıyorum

• bir çocuğu göz göre göre babasız büyütmek bana mantıklı gelmiyor

0|0
    0|0
  • Saçmalıkk

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum hic

0|0
    0|0
  • Birazcık bundan olsun bir tutam da şundan cem yılmaz geliyor aklıma😅

0|1
    0|0
  • Bence bir çocuk evlat edinmek çok daha mantıklı ve güzel birşey bunu yapmak yerine.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle onaylamıyorum her çocuk normal , mutlu ve huzurlu bir alede büyümeyi hak eder

0|0
    1|0
  • Saçma.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    21

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• olabilir denerim belki.

1|0
    0|3
  • Kaburga kemigimden alınan bir ilik ile Sperm uretilebiliyor.
    Kendi bebemi kendim yaparım 👶

1|0
    0|0
  • Etik degil ne yazikki babasi bile belli degil cocugun kotu bisey yani illa cocuk sahibi olmak isteyen biri evlatlik alabilir bence..

0|1
    0|0
  • hazır doğmuşunu alırım

0|0
    0|0
  • dinen olmaz

0|0
    0|0
  • Cocuk karakteri genlerden olustugunuda düsünürses.

Kizima tipki babasi gibi ya da kücügü tipki benim gibi sakar diye bilmem bazi zor durumlar gülümsetiyor.

Yani benim icin mantiksiz bir is

0|0
    0|0
  • Babasız çocuk yarımdır.

0|0
    0|0
  • Bence gereksiz. Dünya üzerinde anne babası tarafından bırakılmış, ya da ailesi hayatta olmayan çok fazla çocuk var. Sperm bankası yerine evlat edinmek daha güzel bir davranış. Bu dünyaya bir insan daha getirmek ne kadar mantıklı bilemiyorum.

0|0
    0|0
  • Evlilik, cocuk bunlar nasip kismet... yoksa nasipte kismette yapacak birsey yok... sperm bankasindan, sperm alip hamile kalmak istemem cünkü bu dogacak cocuga haksizlik olur, Babasiz büyüyen cocuk hep kendini eksik hissedecektir dogal olarak...

0|0
    0|0
  • Bizim ülkede tutmaz o.

0|0
    0|0
  • saçma

0|0
    0|0
  • Sperm bankasından yararlanınca kızlık bozuluyor mu?

Bence çok mantıklı bazıları baba sevgisi olmadan çocuk büyümez vs. vs. demiş ama babası olucak kişinin iyi olacağı ne malum ki? Ya hergün çocuğunu doverse? Ya her gün içerse?

0|0
    0|0
    • Yani doğum normal olursa yırtılır zar da bunun önemi yok ki

• Veled-i Zina

0|1
    0|0
  • Cok sacma ya sperm bankasi ne hele bazıları cocugu dogurunca adami bulup evlenio hic mantikli degil

0|0
    0|0
  • İğrençlik.

0|1
    0|0
  • Etik açıdan halan tartışılıyor ama çift istiyorsa kimse engel olamaz. Herkesin kendi bileceği iş.

0|0
    0|0
  • Olabilir

0|0
    0|1
  • Gijdillaxdi bu

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...