Bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru basit..

Düşünceleriniz?

Bu söz hakkında ne düşünüyorsunuz ?

1|0
23|12

En İyi Kız Görüşü

• Sonuna kadar katılıyorum^^

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle alıntın eksik, o yüzden doğru anlamı için düzeltelim!:

İslamiyeti, menfaatçilerden, takıyyecilerden ve yobazlardan koruyun. Aksi taktirde koruyamazsanız, insanları "o islamiyetten" koruyun.

Sözde geçen "bozulmuş" İslam anlayışıdır. Eh somut örnek vermek gerekirse bugün bozulan bir telefonu kullanmak nasıl ki zor ve de randımansız bir kullanım oluşturacaksa ve de istediğin gibi kullanmanı engelleyecekse İslam inancını da bozulmuş olarak başka bir anlayış gibi kullanmanın hiçbir kıymeti yoktur. Günümüzde somut olarak gördüğümüz gibi daeş, taliban, el kaide, boko haram gibi terörist örgütler iki yüzlülükle ve "çarpıtılmış İslam" anlayışıyla dünyaya ve bulundukları bölgedeki insanlara kan kusturuyor, kendini kullandırtıyor, sözde inançlarına göre infazlar gerçekleştirip buna da İslamiyet diyorlar.
    bu düpedüz yalan ve manevi anlayıştan çok uzak vahşi bir anlayıştan başka bir şey değildir.
    İşte sözde de bu tip iki yüzlü ve insanları, olayları din yoluyla manipüle eden hokkabazlardan ve onların "çarpıtılmış" inançlarından uzak durun diyor...

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 22

• Yobazlık kötü ya dini yanlış anlayıp savunma şekilleri yanlıştır birçoğunun başa çıkılmaz öyle insanlarla...

0|1
    0|0
  • Yobazlar olmasa güzel din aslında demiş burda şair.

1|1
    0|0
  • Necip Fazılın yobaz ham kaba softa diye tabir ettiği kesimi hatırlattı.. ifrat ve tefrit islamdan değildir..

0|1
    0|0
  • Her sözün altına Mevlana yazar oldunuz.
    Mevlana'nın böyle bir sözü yok.
    Kim uydurduysa da becerememiş.

0|0
    0|1
  • Işid'i anlatmış kısaca

1|1
    0|0
    • Işid yüzünden bütün Dünya biz müslümanları kötü görüp ön yargıyla yaklaşıyor. Nerede bir bombalama, ne bileyim ona benzer şeyler olsa biz müslümanları suçlayıp duruyorlar. Belki bu yüzden her yerde müslümanlar eziyet görüyor

• İşid temsili

0|1
    0|0
  • adam haklı :)

0|1
    0|0
  • Çok çok doğru..

0|1
    0|0
  • şöyle yorumlara baktim da geneli farklı düşünmüş.
    Bu söz şunu anlatıyor dinle okadar çok konuşan insanlrt varkı yalan yanlış anlatanlar işte bunlar islam yobazları farklı dilde anlatr.
    Allah böyle insanlardan bizleri korusun ve doğru anlatan kişilerle karşılaştırsın onlara da fırsat vermesin.
    Herkesin farklı konuşması dinle ilgili buyuzden...

0|0
    0|0
  • Doğru değil.

0|0
    0|0
  • Bunu kim yazmış? Mevlananın sözüne benzemiyor

0|0
    0|0
  • Bişey düşünmiyorum.
    İslam hakkinda bişey de düşünmiyorum.

1|0
    0|0
  • Kim demişse güzel demiş.

0|0
    0|0
  • İslamın yalnis kişiler tarafından tanitilmasini diyo galiba

0|0
    0|0
  • 1 yobaz dünyaya bedel ajajan

0|0
    0|0
  • Bu Mevlananin sozu degil yanliz

0|0
    0|0
  • aksi takdirin uygulanması gerektiğini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • haklı adam

0|0
    0|0
  • Dogru. cCc

0|0
    0|0
  • Doğru bence.

0|0
    0|0
  • Diyor ki gevşek olmayın

0|0
    0|0
  • güzel söz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Güzel söz

1|1
    0|0
  • mevalananın oldugunu bılmıyorum ama ılk defa gordum neredeyse bır cok sozunu okudum bu uydurma gıbı ama dogru bır soz dını alet edıp kotu hale getırıp kotu gostermek ıcın kullanan cok sahtekar var

0|0
    0|0
  • Guzel soz

1|1
    0|0
  • Aynen

0|0
    0|0
  • kim g*tunden uydurduysa söylesin yaa

0|0
    0|0
  • Aynen öyle.

0|0
    0|0
  • Çok doğru söylemişler.

0|0
    0|0
  • Doğru soylemıs

0|0
    0|0
  • Mevlanin sözü değil bu sallamayın

0|0
    0|0
  • Adam haklı

0|0
    0|0
  • islamin tek hakimi sahibi saniyolar yobazlar kendilerini , islamida onlar yobazlastirdi zaten , kisacasi gerici yobazlar oldugu sürece islam tehlikeli bir din oluyo , bütün insanlik icin

1|1
    0|0
Yükleniyor...