Kedi köpegin girdigi eve melek girmezmiş buna inanıyormusunuz?

niye hiç araştırmıyor sorgulamıyorsunuz Allah yarattıgı kedi köpege düşmanlıkmı y apıyor eve melek sokmuyor?

Güncellemeler:
(Canlı resmi, köpek ve cünüp bulunan eve [odaya] rahmet melekleri girmez) hadis-i şerifi de köpeği eve sokmanın uygun olmadığını bildirmektedir. (Nesai)
Bu hadise sahih diyenleri dinliyenler bence birdaha düşünmeli

0|0
16|15

En İyi Kız Görüşü

• Kedide duymadımda.. Köpekde duymuşdum.. Hatda bazı mezhep mi alimlerdemi bilmiyorum tam köpeği ellediğin zaman veya üstüne değdiği zaman o üstlerle ibadet yapılmıyormuş diye duymuşdum sanki olabilir olmayada bilir. Aksi takdirde kedi beslemek sünnet diye biliyorum. :)

0|0
    0|0
    • Şafilerde kedi köpek haram allahın böyle yasagı yok

• Haklısın Allah korusun.. Eğer bir yanlışımız varsa Allah bizi islah etsin aff etsin..

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• Senin girdiğin yerde akıl mantık olmuyormuş ben bir onu biliyorum. Bu kapatılan kaçıncı hesabın ama ısrarla soru soruyorsun. Heh

2|0
    0|1
  • Kedi depil canım. Sen de araştırmadan sormuşsun anlaşılan.

0|1
    0|0
    • baska bir hadiste hayvanlar diyor :))

• Allah'ım sen buna akıl fikir ihsan eyle.
      Tamam hadi dağılın.

• Allaha haval ediyorum senı cünkü allahın ayetlerini getirdim halde akıl fikir ver diyorsun
      sana akıl fikir versin kuran nankörü yazma engelle

• Niye, meleğimi tırmalamış kediler

2|0
    0|1
  • Aslında öyle değil tam olarak kedi kendi kendini temizleyebilen bir hayvan bu yüzden kedinin evde olmasına dinen bir sakınca yok ama köpek kendi kendisini temizleyemiyor namaz kılınan bir evde ortamın temiz olması şart bu yüzden de köpek evde değil de bahçelerde daha çok yaşıyor. Except çoban köpekleri 🤗 Ben bu kadarını biliyorum amacım köpek düşmanlığı değil badem adında şirin mi şirin dünyalar tatlısı bir töpeciiiğiiim var ❤️

0|0
    0|0
  • Azcık bişey evet.

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • Kesinlikle yanliş -.- inanmiyorum tabiki..

1|0
    0|0
  • Kim demiş

0|0
    0|0
  • ev bizim için hayvanların evi ayrı

0|0
    0|0
  • Kediler girebilir diye biliyorum :/

0|0
    0|0
    • domuz hariç herşey beslyie bilirsin

• Tamam anlaştık o zaman sorun yok :D anladım ben seni

• teşekkür ederim ozaman :)

• Kediler mübarek bir hayvandır... kedi yanlış kopk doğru

0|0
    0|0
  • Meleklere inanmıyorum zaten

0|0
    0|0
  • Kediler girwbilir kopek de salyasindan dolayi girwmiyor eger namaz kilinan yerlere sokmazsak sorun olmuyor herhalde iyice arastirmak lazim

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • Yavrum fıkhi ilmisizliğinden ötürü bu tarz sorular sorman normal

Kafanı yorma, kedide aıkıntı yok köpek sıkıntılı evde olması. Aklında bulunsun.

0|0
    0|0
    • Baska bir hadiste hayvanlardan bahsediyor istiyorsna kanıtlıyım
      Din allahınmı senınmı?

• Senin sıkıntın hadislerle değil peygamberle evlat. Yolun pek tekin değil. Ayağını denk almanda fayda var.

• Efendimizi putlaştırmıyorum kusura bakma

Erkekler Ne Diyor 14

• inanmiyorum

1|1
    0|0
  • Hayvanlara bakmak zor gelmiş, bunu uydurmuşlar.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum Allahın meleği bir kediden köpekten mi korkacak

0|0
    0|0
  • Sana zaten bir şey denmez. Zehirli düşüncelerini akıtmışsın diğer görüşlere

0|0
    0|0
  • Ya uydurma hikayeler eskiden işte anneler küçük çocuklarını bu yolla kandırırmış uğraşmasın temizlik yapmasın diye. Köpekler ezanları ulur. Çünki Allah sevgisi ve şefkatini hissederler. Cinler ve şeytanları görürler. Perdeleri yoktur.

1|0
    0|0
  • Ne meleği olm ya. Kafanız mı iyi? Meleklere inanan cinlere de inanır jsdhjshs sonrasında büyüye de inanır

0|0
    0|0
  • Ölümsüzlüğün formulü

0|0
    0|0
  • İnanırım, evde hayvan mı beslenir ya, mikropla

0|0
    2|0
  • yok öyle bir şey de şafilerde köpeğe değmek abdesti bozar diye biliyorum

0|0
    0|0
  • Hadis i Şerif te belirtildiği üzere köpeklerden bahsedilmiştir ve sadece Rahmet meleklerini kapsar.

0|0
    0|0
    • şafiler nıye ozaman kedi köpe dokunmuyor hadise göre iş yapıyorlar geçin bunları

• Hadis i Şerif de örneğim diyemiyorsun neyse kardeş kafan karışık bu konu üzerinde düşünmeni tavsiye ederim

• ben yıllardır böyleyim sadece 3 senede kurana uyanları pek kabul etmez oldum cübbeli ahmet benı bu yola koydu

• Hayvanlar evde beslenmez yerleri sokak tir
    Evet girmez

0|0
    0|0
  • kedi değil köpeğin olduğu eve melek girmez.

0|0
    0|0
  • O ne alaka la

0|0
    0|0
  • Sacmaladin

0|0
    0|0
Yükleniyor...