13-15 yaş grubu için islam ile ilgili bir şey anlatmanız gerekseydi ne anlatırdınız?

Ya da ne anlatılmalı konu olarak?

0|0
3|18

En İyi Erkek Görüşü

• Bundan önce anlatılması lazım namazı peygamberimizi islam yolunda ki önderleri fatih sultan mehmet olsun sahbeler olsun bunlar bilinmez ise ya gidip atatürkü lider görüyor kendine ya da partiden birini namazı boş sayıp ateist yoluna giriyor.

2|0
    0|2

En İyi Kız Görüşü

• 13-15 yaş çok geç bundan önce anlatılması lazım

1|0
    0|1
    • öyle ama söyleşi tarzında bir şey için konu ne seçerdiniz?

• dini kitaplar alırdım okusun. Zaten idrak edebilir çocuk değil artık

Erkekler Ne Diyor 17

• En önemli konuyu, bu konuyu anlatırdım.
    www.hayatinanlaminedir.com/.../...%BCst-Olursa.jpg

0|2
    1|1
  • Bana düşmez Diyanetin açtığı yaz kuran kurslarımız var güvendiğim bir hocayla iletişime geçer bir şeyler öğrenmesini sağlardım ben çok mükemmel bilmiyorum sonuçta

1|0
    0|0
  • Anlatmazdım. Çocukların ve gençlerin kafasını bulandırmaya gerek yok. :):

1|0
    0|0
  • Oku sorgula kendin karar ver başkası senin adına yol göstermesin derdim diyorum da

1|2
    0|0
  • 13-15 yaş arası kişi zaten din eğitimi yaşına göre aile ve okuldan almıştır hani almışsa onları sorar kafasında soru var mı onları cevaplayayım derdim ama hiç almamışsa o zaman durum farklı olurdu

1|0
    0|0
  • Sevdirmek amaçlı ise dışarda birilerinden duyamayacakları şeyleri anlatın hikaye anlatmayın. Mesela diyanet takvimiyle fazilet takvimindeki saat vakitlerinin neden farklı olduğunu anlatın :P

1|0
    0|0
  • Dahs çocuk la o

1|0
    0|0
  • Uzak durmasını değil araştırmasını sorgulamasını tavsiye ederdim, geri kalan her işlem gözümde beyin yıkamadır. Din derslerinin de olması gerektiğinden yanayım fakat islam değil, genel olarak tüm diler objektif bir şekilde öğretilmeli.

1|0
    0|0
  • Oku oku yaradan rabbinin adıyla oku o allahki en merhametli o allahki bagışlayıcı

1|0
    0|0
  • peygamberimizin insan sevgisini ve islamda terörizmin olmadığını. cumhuriyetin müslüman için en iyi şey olduğunu

1|0
    0|1
  • konu ne önce onu yazmalısın

1|0
    0|0
  • Peygamber sevgisini aşılardım.

1|0
    0|0
  • onlara Abdulkadir geylani hz. nin hayatını anlatırdım

1|0
    0|0
  • senin anlatabilecegin bir şey yok ise
    kursa yollucan yazları
    Kur'an kursuna

1|0
    0|0
  • bu ülkede islamın ve tüm diğer dinlerin suistimal edildiğini anlatırdım. kendine bir yol çizmesini ve dinle falan kafasını bozmaması gerektiğini anlatırdım. ya da bırakırdım kendisi karar versin

1|0
    0|0
  • İslam'daki inanç biçimlerinin bir çoğunun İslamiyet öncesi topluluklarda ki geleneklerden geldiği gerçeğini anlatırdım...

0|0
    0|0
    • Engel olduğunu ima etmiyorum. Bu din tartışmaları, dincilerle yapılmamalı çünkü anlamsız. herkes neye inandırılıyorsa inansın. ben Allah'ın verdiği aklı kullanıyorum. Hacılarla hocalarla imamlarla işim olmaz. Anlatabiliyor muyum? İyi akşamlar...

• Anlıyorum fakat bilmediklerimi öğrenmek için hocalara ihtiyacım var tabi tercih meselesi.. Size de iyi akşamlar..

• Önce ahlak bilgisi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• anlatmazdim

1|0
    0|0
  • Okuyup öğrenin, bilmediginiz bir seye inanmayı denemeyin derim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...