Zorunlu askerlik mi profesyonel askerlik mi?

“Abi bize halka ateş açık dediler, biz de teslim olduk. Biz vatana bunu yapar mıyız?”

“Abi yemin ederim biz de bir şey bilmiyoruz.”

“Abi nolur vurma.”

“Abi çok korkuyorum.”

“Abi bacaklarım tutmuyor.”

“Abi nolur yapma, 4 günüm kaldı.”
Zorunlu askerlik mi profesyonel askerlik mi? emir sorgulama yetkileri bile olmayan erlerin zorla askere alınıp yasa gereği emirlerden çıkmayıp darbe girişimine sürüklenmesi ve neyin ne olduğunu bilmeyen bu genç erlerin başına bunlar geldikten sonra şunu anladım zorunlu her şey insana zarar veriyor sizce

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• emri verenlerin a*ına koyım da herkes askerlik yapmalı vatan korumasını sadece proflara bırakamayız herkes silah kullanmayı bilmeli

0|0
    0|0
    • Sence silah kullanmayı öğrenmek güzel birşey mi? ya da bir silah kullanmayı öğrenmek ne kadar zaman alır? herkes öğrenmeli o zaman bayanlarda öğrenmeli mi sence? Prof. yaptığı işi kaç amatör yapabilir?

• Askerlik bir iştir bana hakaret ediyorsun farkındaysan ben sana etmiyorum askere git emirlere uymak nedemek olduğunu anlarsın elbette masumlara silah doğrutamazsın çoğu farkındaysan neyin ne olduğunu bilmiyorlardı anlatmak istediğim nokta vicdan orada devreye girer diyeceksin profesyonel askerlerin ki can değil mi güzel kardeşim hangi er operasyona çıkıyor zannediyorsun operasyona Prof askerler çıkıyor uzmanlar işte işin bilmiyorsun neyi savunduğunuda bilmiyorsun

• ben sana hakaret amaçlı yazmadım her vatandaş bilir halkına ateş etmeyeceğini çoğu er silahını bıraktı işin ne durumda onduğunu öğrenince hakaret amçlı yazmadım özür dilerim ama yanlış amnladın virgül koyamadığım için olabir

• Evet profesyonel askerliğe geçilmeli.

0|0
    0|0
  • Allah belası versin öyle emir verenlerin

0|0
    0|0
Yükleniyor...