Neden kadınlar daha anlayışlı olmak zorunda evlilikte?

Türk insanına göre kadınlar daha anlayışlı olmak zorunda alttan almak zorunda.. Niye erkekler anlayışlı olamıyor?

0|0
13|12

En İyi Erkek Görüşü

• cahil düşünce yapımızdan ötürü olsa gerek.

8|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• Nedenini bilmiyorum ama erkek "ben böyleyim" derse dimdik adam kadın "ben böyleyim" derse edepsiz adapsız. İlginç kafalar.

4|1
    1|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Erkekler anlayışlı olacak da sizin böyle anlayışınız olmuyor. Erkeklere her türlü kafayı yedirtecek biçimde davranıyorsunuz. Siz kadınları görüyorum hep kavgacısınız, alttan alma diye bişey yok. Oysa erkeklerde böyle değil. Onlar alttan alıyorlar ama siz hep bencil oluyorsunuz.

0|0
    1|0
  • erkek anlayıslı oldugunda turk kadını bıraz yadırgıyo ve adamı terk edıyo oyuzden

1|0
    0|0
  • O adamına göre değişir. Bir erkeği bu ölçüde tanımak istiyorsan deneyeceksin. Baktın dik kafalı ve gerginliğe fırsat veren biri vazgeçeceksin.

1|0
    0|0
  • yuvayı dişi kuş yaparmış

1|0
    0|0
  • Annelik gudusu

0|0
    0|0
  • Size gore hep oyle canim hep turk kadini anlayisli hep o alttan alir hep onlar biz turk erkekleri hep despotuz dimi alla alla donunde kendinize bakin

0|1
    0|0
  • Bu herkes için geçerli değil

0|0
    0|0
  • Bu böyle gelmiş böyle gider

0|0
    0|0
  • Yine mağdur edebiyatı , hem suçlu hem güçlü

0|0
    0|0
  • Bırakın bu isleri , kadının her turlu kaprisine tribine anlayış göstermesek yürümez

1|1
    0|0
  • Bak özellikle kendim icin konusayim. Sabahtan aksama kadar güneş altinda ortalama 50 derece sicaklikta calisiyorum. Abartmiyorum bak cidden 50 derece. Sabah 6 da evden cikiyorum aksam 19.30 u buluyo eve gelmem. Zaten kafama günes gecmis ölüyorum ve bir dünya sikinti ile cebellesiyorum. E aksam evime geldigimde de esimden her konuda anlayis beklerim illaki...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Eskiden oyleymis bence babannemin anlattıklarını duyunca ağzım açık kalıyor şimdiki kızlar öyle değil bir trip bir naz ama bunlar tembih ediliyor var ya annemin gelin olduğu zamanları bilirim çocuktum çünkü :D 7 sene yaşadık babannemlerle tamam onları da seviyorum ama annem hep alttan aldı yeri geldi çocuklarından ve çocuklarının ihtiyaclarindan fedakarlık etti çünkü yaşlılar ne kadar sevsede kafaları çocuğa çok goturmuyor haklı olarak ve hiç gerek yokmuş yani yeri geldi mi ödün veremeyecek kendini dusuneceksin psikoloji dersinde görmüştük yabancı bir psikolog Türk ahlak yapısını incelemiş bir dönem Türkiye de yaşamış ve 10 üzerinden erkekler 4 kadınlar 3 almış kadınlar neden bir puan düşük almış biliyo musun çünkü kaynanalarina yaranma cabalarindan yapmacık tavirlardan yani kendi içinden geldiği için değilde sırf yaranmak için olan bu durumdan adam bunun gudulenmis bir davranış olduğunu söylemiş içten gelmediği için 1 puan kirmis yapmacık bulmuş sadece toplum istiyo diye yaptığımız davranışlar gibi Allahım ben bugün ne çok konuşuyorum :o

0|0
    0|0
  • malesef biz kadınlar hep alttan almak zorundayız

oysa hani evlilikte her şey eşitti

1|1
    0|1
  • kızlar biraz adaletli olalım... adam gidecek ailenin ana yükünü omuzlayacak, her bakımdan sorumluluk üstlenecek, biz yeri geldiğinde kolaylıkla "sen erkek değil misin tabi ki..." diye başlayan cümleler kuracağız ama iş anlayışlı olmaya gelince "niye biz alttan alıyoruz neden anlayışlı olmak zorunayız" filan diyeceğiz öyle mi :)

0|0
    0|0
    • Yo bütün yükü omuzlarına almasını istemiyorum. Hersey eşit. Birlikte ev alırız birlikte alışveriş yaparız paralar ortak. Lavoboyu birlikte tamir ederiz vs vs

Ayrıca kimseye sen erkek misin demem

• Senin gibi mahalle karılarından nefret ediyorum zaten.

• sen neden böyle şahsiyete döktün ki işi... bunlar gerçek... çoğu çalışan kadın arada bir de olsa "çalışmayı bırakmak istiyorum" diye kocasını veya nişanlısını yoklar... yalan mı? erkek desin bakayım böyle bir laf... mümkün mü böyle bir şey?

• Yuvayı dişi kuş yapar anlayışlı ve alttan alırsan o adama istediğin her şeyi yaptırabilirsin

0|0
    1|0
    • Hayır tam tersi 2 kıyafet almakla herseyi yaptırtmak bir değil

• Yoo yok öyle bsy. Türklerin uydurdugu sacma bir evliligi uzun tutma cabasindan baska bsy degil. Bir taraf alttan almali bir kavga aninda mesela. Bu kadin olsun erkek olsun farketmez. Fazla alttan alan taraf varsa, o ilskide birseyler eksik demektir. Cünkü fedakarliktam fazlasi olur o kiis icin. Kendisinden vazgecer.. bunu yapmamali her ikiside

0|0
    0|0
  • Gelenekselci bir toplum olduğumuz için öyle oluyor.

1|0
    0|0
  • Ahaha bence kadınlar daha olaylı ve erkekler onları yatıştırmak için var😂 etrafta oyle goruyoruz😄

0|0
    0|0
  • Hamurumuzda olsa gerek ondan. Ama bazen erkeklerin öyle olduğunu Görmüyor Değilim oda bize denk gelmiyor 😅

0|0
    0|0
  • O algıyı yıkanlarda vardır merak etme :)

0|0
    0|0
  • Ben hic anlayis gostermion kocam gosterio

0|0
    0|0
  • Ailenin ana sorumluluğunu erkeğin yüklenmesi fikri size garip gelmiyorsa veya yadırgamıyorsanız o zaman kadın olarak bizim biraz daha alttan almamızı da gariosememek gerek

0|0
    0|0
    • Hayır önyargılısın. Bence kadın çalışmalı bütün parasını ortaya koymalı. Erkekle kadın eşit rollere sahip bir evlilikte.

• Saçmaşıyorsun by

• Dünyanın en saçma düşünceleri

• Çünkü dişi kuş 🐣

1|0
    1|0
Yükleniyor...