Peygamberlere gerçekten yukarıdan kitap geldi mi yoksa kendileri mi yazdı?

Bana göre din dünyayı ayakta tutmak için görünmez bir kanundur kötü birşey değildir ama tamamıyla yalan olduğuna inanıyorum sizin görüşleriniz nedir.

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Ben de bu şekilde düşünüyorum.

Işin bizim insanlarımız tarafından pek bilinmeyen yanı da şu ki... yahudiler kitapları peygameberlerinin yazdıklarını kabul ederler zaten. Mesela Tevrat denen kitap 2000 yılda değişik peygamberler tarafından yazılmış bir kitaptir. Musanin yazdığı sadece Torah'dır. Yahudiler Tanrının birini seçtiğini ve ona kendini esinledigini düşünür. Eh hristiyanların da düşündüğü bu. Onlar da Incilin yazıldığını kabul ederler. Bu gökten inme olayi salt Kuran'da var.

Neyse... tarih boyunca pek çok din oluşmuş. Ben bu oluşturan kişilerin zamanın sorunlarına karşı bir şeyler yapmak isteyen iyi niyetli kişiler olduğunu düşünüyorum. Tabi aralarında deliler ve çıkarcılar da var. Bu dini metinlerin insanlık tarihi ve sosyolojisi açısından önemi olsa da büyük bir kutsiyet atfedemiyorum.

1|3
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Hadi diyelim Kuran yukardan geldi nasıl değiştirlmedi diye iddia ediyorlar? İncil zebur tevrat hep aslı bozuldu yazıyor Kuranda peki Kuranın bozulmadığını nerden bileceğiz ispatı kanıtı varmı? Ben Kuranında insanlar tarafından değiltirildiğine inanıyorum birde bu Arapların elinde o zamanki cahiliye araplarını biliyoruz nasıl değişmiyorsa

0|0
    0|0
    • Arap konusuna hiç deginmeseydin keşke bak şimdi haccin orada olması tesadüf değil petrol de orada Araplar 5 er 10 ar mankenle keyif yapıp zina ediyorlar bumu Müslümanlık 😈😈😐

• Onlara göre evet 4tane kadın alıp çarşafa sokmak onlarda islam bu insanı soğutur bunlar

• Bu dünyada gerçek tek birşey var oda olum gerisi yalan.

• kitap haline insan geiridi sadece

0|0
    0|0
  • BilemeyiZ

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• En ilkel kabilelere gidin, adamın dünyadan haberi yok ama hayatında yeme-içmeden sonra din geliyor. Tek bildikleri "haeyo" diye şarkı söylemek olan insanlar hayatının merkezine dini yerleştirmiş.

Yani diyeceğim o ki insanın nerdeyse doğasında olan bir ihtiyaç, tapınmak. Bu yüzden sürekli inanç biçimi üretiyorlar kendilerine has.

0|1
    0|0
  • Cebrail tarafından parca parca indirildi. Öyle gökten kitap düşmedi. Hz. Muhammed kendini hira mağarasına kapattı orada cebrail ona kuranı kerimi ayet ayet iletti. Senin din öğretmenini mikiyim.. Böyle böyle kuranı kerim oluştu. Ayetleri de cebrail tarafından hz. muhammede bildiriliyordu.

0|1
    0|1
    • Imam hatip okudum ilahiyat tayım şu an arı vızıltısı cinlama gibi yöntemle ile de ayet indirildi gökten ses geldiği de söyleniyor düz mantık araştırmadan konuşma

• bak ne kadar terbiyeli müslüman cevap veremiyor küfür ediyor cennete götürecek bu küfürler seni allahu akbar

• Bacını düşündüm bir an hayal gücüm baya kuvvetli :)

• Kuranı insan yazmış olsa bu kdr güzel yazamazz hata yapar ama o muazzam bir kitap

0|3
    0|1
  • Sana hiç yukarıdan bişey geldi mi? Onlara da gelmedi doğal olarak.

0|1
    0|0
    • Yani yok dua et Allah verir yok iyi ol yok yardımsever ol. Kitaba uydukca batıyoruz.

• Teşekkür ederim yorumun ıcın çok güzel bir yazı idi.

• rica ederim

• Aynı kitabı sen yaz görelim o halde :D

0|0
    0|2
    • Kitapta ne yazıyor haberin var mı sadece şunu yapma bunu yapma kuraldan ibaret Atatürk zaten yazdı anayasa ile daha iyisini imam hatip okudum ilahiyat okuyorum şu an kaç defa okudun kuran söyle bakalım

• Ben ezoterik birisiyim, her şeye deist gözüyle baktığım için kafam rahat.

• Deist misin

• Yalansa inanmazsın olur biter

0|1
    0|1

• Hz Muhammed bir ajandı bnce uzaylılar herşeyi planladı

0|1
    0|2
  • Bilader kuranı kerimi bir insanın yazabilceğine inanıyorsan tamam dır

0|2
    0|1
  • Valla sen inanmıyabilirsin ben inanırım çünkü mucizeleri bilim açıklayamıyor..

Kuran 23 yılda parça parça indirilmiştir birden cilt halinde gökten alın okuyun diye düşmedi yani. İnsanların gidişatına göre kurallar koyulmuş resmen.

0|0
    0|0
    • Peygamber yolda içen iki insan görür baya kafayı çekmişler kafayı ama. Sonraki gün pat diye ayet gelir ve alkol haramdır diye tesadüf değil

• Haklısın

0|1
    0|1
  • Şu profil resmine baktım da evrime inanır gibi oldum

0|0
    0|1
  • bir bitmediniz gitti mk

0|0
    0|1
  • Carpilican

0|0
    0|1
  • Gercektir

0|0
    0|0
  • Sence insan yazabilirmi bunu hersey olaganustu seyler tabikide allah gonderdi

0|0
    0|0
  • masallara inanmayın

0|1
    0|0
  • Kuran açıkça bildiriyor. Aynısını yazın diyor. Araştırdığıma göre Kuranın böyle bir meydan okumasına rağmen hala Kuran gibi çağlara uygunluk sağlayan kitap yazılmadı.
    Bir ateist arkadaşım bu olaya kafayı takmıştı kendi çapında uyduruk bir kitap böyle bir meydan okumasına rağmen neden yazmıyorlar diye , sonuç alamadı :D

0|1
    0|2
  • tabiki olmadi öyle bisey , sacmalik

0|2
    0|1
    • Kimsenin görmediği şeye millet nasıl inanıyor hayretler içindeyim

• Katılıyorum eig senindir abicim

• dogruya dogru abicim , hak verrdigin icinde tesekkür ederim ayrica

Yükleniyor...