Konuştuğunuz kişinin kültür seviyesine, eğitim durumuna, üslüp bilmesine, entelektüel olmasına dikkat eder misiniz?

Kültürel farklılık ille de güzel bir şey ama insanlarla olan iletişimde sanki kopukluklar meydana getiriyor. Ben pek dikkat etmem ama üslûp beni soğutuyor. Yüksek lisans mezunuyum

0|1
22|14

En İyi Kız Görüşü

• Kültürel farkılılık çok önemli. Sallıyorum, düzenli olarak yaptığın artık benimsediğin bir hayatı karşı taraf kaldıramıyor. Biranda değiştirmeniz gerekiyor. Oda çok fazla sorun ortaya çıkartıyor. Kaldıramamak, depresyon vb. Karşı tarafta sizinle bağları kopartınca boşlukta kalıyorsunuz. Külter farkı bu yüzden önemli.
    Uslüp ise, tamamen kişilik ve karakter özelliklerinden meydana geliyor. Seni taşıması lazım.
    Sen: "Lütfen, buraya oturun. Buyrun şöyle, hoş geldiniz tekrardan" dersen
    O da: "Oturun la, hoş geldiniz tekrar. Oğlum, kalk la ordan, oraya Haluk ağabeyin otursun" gibi bir şey olursa. Olmaya bilir.

2|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Patavatsız insanlardan nefret ederim

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• İkili ilişkilerde çok dikkat ederim.
    Eğitim durumu asgari benimle aynı olmalı çünkü erkekler bir süre sonra eziklik psikolojisine bürünüp, tabi sen okumuşsun da beni hakir mi görüyorsun muhabbetine başlıyor ve inan hiç çekilmiyorlar.
    Bu tabi her diploma sahibiyle muhabbet edilir demek değil, kişinin kendini geliştirmesi veya geliştirmeye açık olmasıyla ilgili bir durum.

Sadece futbol ve eğitim gördüğü alanda muhabbet ediyor, farklı alanlarda bilgisi veya ilgisi yoksa kusura bakmasın notu düşüktür bende👎🏻
    Farklı kültürlere sahip kişileri tanımak elbette çok güzel ve sana bir şeyler katabiliyor ama ilerisi gelmiyor onda da, çünkü insan çoğu kez karşısındakiyle ortak bir paydaya sahip olmayı arzu ediyor, olmayınca da yarıda kalıyor.

Arkadaş ilişkileri bâbında konuşacak olursak 7 yaşındaki çocukla da 70 yaşındaki amcayla da muhabbet edebilirim, hiç önemli değildir eğitimi vs

0|1
    0|0
  • Etmiyorum ancak sohbetimi ona gore ayarliyorum...

0|1
    0|0
  • Fikirlerini önemsiyorum sadece insanların. Akıllı ve mantıklı düşündüğüne inanıyorsam yeter iletişim kurmak için.

0|1
    0|0
  • Eğitimi ya da kültür düzeyi beni ilgilendirmez ; niceliklerle değil , niteliklerle ilgilenirim..
    Benimle tartışabiliyor mu , bana bir şey katabiliyor mu ona bakarım.

0|1
    0|0
  • Kesinlikle çok dikkat ediyorum. Zaten belli bir kültür belli bir eğitim seviyesinin altındaki insanlarla muhabbet belli bir yere kadar sürüyor. Çok ortak nokta bulamıyor insan.

1|1
    0|0
  • Konuşma tarzı ve yazım kurallarına uyması önemli.

0|1
    0|0
  • Bencede önemli... bir espri yaparsın gulersin karşı taraf anlamadıgı için susunca "benim burda ne işim var" içinden geçer. Çok aptal biriyle çok zeki insan anlaşamaz.

0|1
    0|0
  • Okulun dan çok kendini geliştirmesi telaffuzu açık görüşlü olması

0|1
    0|0
  • Hicbir şeyine bakmiyorum. Bana hitap şekli her şeyden önemli. ilkokul mezununada aynı şekilde davranirim. Üniversite mezunuda. Sadece konuştuğumuz şeyler farklı olur.

0|1
    0|0
  • Bunlara çok takıntılı hareket ederek iletişim anlamında yalnız kalırız gibi geliyor.
    Ben anlayabilen ve kendini doğru anlatabilen insanlarla anlaşabiliyorum

0|1
    0|0
  • Tabiki de dikkat ediyorum konuşmasna ve konuşurken sesini yükseltmemesine dikkat ederim

0|1
    0|0
  • Kendini gelistirmeyi bilen biriyse her halukarda o arayi kapatir. Ama su bir gercek kultur onemli. Zira ortak yonleriniz nasil olacak?

0|1
    0|0
  • Dikkat ederim önemli şeyler bence

0|1
    0|0
  • Okul onemli degil üniversite bitirip cahil olan. var ama kendini geliştirmesi ayak uydurmasi lazim yoksa bazilarinin konusmalarina tahammül edemiyorum :-D

0|1
    0|0
  • Bazen okumuş insanlardan cahil çıkıyor onun için ona göre değerlendirme yapmıyorum

0|1
    0|0
  • Tabiki dikkat ederim hatta beni yakisikliliktan ziyade kültür seviyesi vs. daha çekici gelmiştir.

0|1
    0|0
  • Ederim, boş insan boş muhabbettir.

0|1
    0|0
  • İnsan olsun yeter

0|1
    0|0
  • Bence konusma tarzi onemlidir. bir kiz olarak ben bazen kendimi kaybedip yabani yabani davranip konusuyorum bundan kaybediyorum zaten :D ama bir erkekte buna dikkat ederim. bir kizla konusurken hitap sekli benim icin onemlidir

0|1
    0|0
  • Kesinlikle dikkat ederim

0|1
    0|0
  • Anlaşabiliyorsak sorun yok. ama genelde farklı olunca anlaşamıyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Evet kesinlikle. Eğitim seviyesinden kastım okuduğu okul değil ama mahalle ağzıyla konuşan kişilerden hoşlanmam. İnsan kendini geliştirmeli.

0|1
    0|0
  • yani anlaşabilmek önemli..
    sohbet ederken ondan keyif almak hani

0|1
    0|0
  • Her zaman.

0|1
    0|0
  • Tabi ki. Arada uçurum olmaması lazım. Sağlıklı bir ilişki istiyorum çünkü.

0|1
    0|0
  • Beraber sacmaliyor beraber gulebiliyor... beraber ayni konu uzerinde tartisabiliyor... gorus alisverisi yapabiliyorsak... gerisi teferruat

0|1
    0|0
  • Kültür seviyesi önemli diğer mevzulara fazla girmem de Cahil ile muhabbet etmem.

0|1
    0|0
  • Etmem sanirim insanligina ve kalbine bakarim

0|1
    0|0
  • Cahil insan çok ona dikkat edecek olsam konusacak insan bulamam...

0|1
    0|0
  • Elbette dikkat ederim.

0|1
    0|0
  • kişiye göre konuşurum

0|1
    0|0
  • Karakteri daha ònemli

0|1
    0|0
  • Tabiki ederim