Köylü neden milletin efendisi olsun ki?

Bu milletin efendisi Aziz Sancar gibi ülkemize gurur ve itibar getiren kendini geliştirmiş bilim adamlarıdır
Köylünün seviyesi nedir ki benim efendim olacak?

Güncellemeler:
Bilim adamları bu ülkenin efendisidir onlar sayende iyi bir hayat yaşadık ve yaşıyoruz
Rızkı ve nimetlere bize Allah verir. Ben Rabbime şükür ederim. Köylü para karşılığı çalışır onada emeğinin karşılığı ücret verilir

0|0
21|64

En İyi Erkek Görüşü

• O yıllarda nğfusun çoğunluğunu köylüler oluşturuyordu. Metropol, kentleşme yoktu. Ve gaza getirmek için söylenmiş bir aforizma. :) Bu tip aforizmalar çok... :) Sen sadece birini yazmışsın. Mesela Türk milleti çalışkandır, zekidir! :) Ya da bağımsızlık için söylenmiş deyimler... Yani imparatorluk çökmüş. Millet bezmiş. Savaş istemiyor. Büyük çoğunluk savaştan kaçıyor... Kuvayi milliye olmasaydı, zorlamasaydı, halka baskı yapmasaydı istiklal savaşı olmazdı. :) Gerçekler diye bir şey var azizim! :) Aslında Atatürk milletini çok iyi tanıyordu. :) Gazla ve sıkıyönetimle çalıştığını çok iyi biliyordu. :)

1|1
    0|1
    • Doğru tespit :) Halkı gazlama tekniği :)

• Hmm... Bak, bu arada şu da bir gerçek! O yıllarda sanayi alanında henüz devrim yapamamışız. Ülke tarım ülkesi! Tarımı modernleştirip ihraç etmek istedi gazi paşa. Onun için verdi gazı millete. :) Sanırsam Einstein i ülkeye davet etti gel burada yaşa diye. :)

• 3ay

Teşekkürler

En İyi Kız Görüşü

• Doğru ya ! Sabahın köründe kalkıp , ahıra gidip inek sağan sen değilsin, güneşin altında başına güneş geçe geçe ekin toplayan da sen değilsin! Sen sadece Armut piş ağzıma düş'sün.

Parasını veriyoruz demişsinde. Bir zahmet ver onu da. O kadar ceremeyi çeken sensin sanki.

1|1
    0|0
    • Köylü ekin için o kadar tohumu bedavaya mı alıyor sandın ki sana bedavaya versin?

• Sizi tebrik ederim ama bu yüzden efendim mi olacaksınız :)

• Tamam sen git başkasının efendisi ol :) anlamak istemeyene laf yetişmez.

Erkekler Ne Diyor 63

• Saçmalamışsın ulan oradaki efendi farklı Sen birine efendim diyince onun kulu mu oluyorsun olmuyorsun buradaki efendi kavramı köylünün önemi göstermek için ortaya atılmış bir temsili bir şeydir...

Köylü olmasa evde domates bile yiyemezsin biraz vicdan sahibi olupta söyleyin bu kadar şehirli olmayın herkesin Ataları köylüdür herkes yüz yüz şehirli midir ki böyle beğenmemezlik yaparsın cahil cahil konuşma...

Senin köylü diye küçük gördüğün senin ülken için asker yetiştirir en vatan sevgisi olan kişilerin hepsi köylüdür her haltı düz mantık düşünmeyin biraz o saksıyı çalıştırın arkadaş...

0|0
    0|0
  • İşte, böyle bir laf var. Köylü nasıl milletin efendisi olsun? Saçma. Kim dediyse, demiş eskiden. Öyle de kaldı, herkes biliyor. Ben kullanmam bu lafı. Okumamış insan, bir şey olamaz. Üniversite bitirdiyse bile, milletin efendisi olacağını göstermez bu. Katılıyorum sana...

0|0
    0|1
  • sen olayı farklı anlamışsın şu dünyada tek üretici çiftçidir gerisi tüketici toprakla uğraşan olmasa siz ne yersiniz

0|1
    0|0
    • Tek üretici çiftçi mi? Saatlerce başından kalkmadığınız bilgisayarlar telefonları kim üretti? Çiftçi onları besliyor diyeceksin aslında bizi besleyen Allahtır iş oraya kadar gider

• yaradan yaratır yetiştirmrde emek harcar sen toprakla uğraşsaydın anlardın meseleyi ha telefon üretmek ayrı bişey onu üretenleri karnını doyurAn toprak ayrıca keşke üretilmeseydi elektınik aletler heryer radyasyon

• Karnını bilim adamları doyurmaz :) köylünün hasatları doyurur :) Aç karna da kafan çalışmaz, aç mısın? :D

2|1
    0|0
  • köylü üretmesse senin paran anlamı yok o yüzden para neden değerli çünkü onun karşılığında bişeye sahip olabildiğin için köylü kendine kadar üretir yaşamaya devam eder ama diğerleri aç kalır (yurt dışından alırız diyenler o zaman gelince görürüm sizi ben hahaha)

2|0
    0|0
  • Sen emekçi olayını anlayamayacağın için sana bunu izah etmek zor.
    Öncelikle beynini ekonomik moddan çıkar.

0|0
    0|0
  • "Kim bir topluluğa hizmet ederse, o, o milletin efendisidir.." Hadis-i Şerif..

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Atatürk ne kadar ileri görüşlüymüş ki o zamandan soruyu soran şehirli cahilleri görmüş ki köylü milletin efendisidir demiş. Bazılarıda hak vermiş. Allah akıl fikir versin diyeceğim ama çabalamadan vermiyor ki yüce Rabbim...

1|1
    0|0
  • Geriye dönük bakıldığında herkes bir köyden gelmektedir. Aşağılamak da yersiz, gereksiz ve saçmadır.

0|0
    0|0
  • Sanki memlekette herkes babasının hayrına iş yapıyor. bir köylüler para alıyor.
    Bu kadar sığ olmayın.

1|1
    0|0
    • Köylüler bedava çalışmasın tabi adam emeğinin karşılığını alacak ama benim efendim değildir

• Tarım olmasa bu gün ekmeği bile yurt dışından alıyordun cahilim benim bir millet bilimsiz yaşar ama tarımsız üretimsiz yaşayamaz

1|1
    0|0
  • Köylüyum

Senin efendinim. Emrediyorum sana köle

0|0
    0|1
  • unuttun heralde aziz sancarda köylü

0|1
    0|0
  • Köylü senin efendin olamaz çünkü sen köylüye köle bile olamazsın.

1|0
    0|0
  • ya kendını o kadar begenmıssın kı ulke de tarım hayvancılık olmazsa ne bok yıceksın ? kaldı kı o kadar cahılsın kı o soz de ne demek ıstenıyorbılmıyosun sonra da kemalıstım dıye cıkarsın ayrıca koylu para karsılıgı calısmaz ahh ahh yenı yetmeler sizi :D baba parası yıyıcıler :D

0|0
    0|0
  • Yediğin ekmekten, giydiğin elbisenin kumaşına kadar her şeyi üreten köylüdür. Köylü bu yüzden milletin efendisidir.

2|0
    0|0
    • Bedava mı veriyor bana? Karşılıklı çıkar var burada. Neden efendim olacakmış?

• Parayla satın alınabilen insanlar, her şeyin parayla satın alınabildiğini düşünürler. Sen hiç sabaha kadar tarla suladın mı? Veya harman kaldırıp haftalarca saman tozu yüzünden sabahlara kadar kaşındın mı? 40 derece sıcağın altında çalıştın mı? Oturduğun yerden serin serin birileri hakkında konuşabilmek ne kadar kolay değil mi?

• Tek efendi tanirim ! Oda yüzüklerin efendisi :)))

0|0
    1|1
    • Kimdi o yüzüklerin efendisi olan adam :)

• Değişik değişik rivayetler var tabi. Kimisi diyor shauron diğeri diyor o bacaksiz varya kiymetlim diyen. Kimisi diyor balrog :) yani herkes efendi:))))

• Senin seviyen köylünün seviyesinin yanında ne ki lan? Pardon seviye dedim sen seviyesizsin.

1|0
    0|0
    • Bana hakarat edenlere karşı ben edebimi bozmadan normal konuşuyorum. Keşke benim kadar seviyeniz olsa

• Köylüye hangi cümlemde hakaret etmişim? Bir tek efendim değiller dedim onları tebrik ediyorum çalışıyorlar üretiyorlar ama bu onları en üstün efendi yapmaz

• Güncellemeye baktımda? Bilim adamları para almıyorlarmı? Onlarda para alıyorlar çalışıyorlar araştırıp yapıyorlar? Ona bakarsan bu meyve sebze yetiştirme işleride birer bilim ve birikime dayanıyor. Sen ben yapamayız. Onun için boş konuşmayı bırak

• Çünkü köylü üretir geçinemez, sen yer içer sıçarsın ama masabaşında oturarak binlerce lirayı kaldırırsın. mantık bu

0|0
    0|0
  • köylü milletin efendisi deyip sonra başlarında sarık var diye astılar
    tabiiii yersenizzz
    bizim millettin o kısımlarından daha salak kim olabilir merak duuygusu

0|0
    2|0
  • Yedigin ictigin hersey köylülerden saglanıyor marketlere vs. köylüler olmasa Kendi bokunu yersin bişey bulamazsında ;) mk kızı

0|2
    0|0
  • Köylü olmasa yiyecek ekmeğin olmaz. Kim çalışacak tarlada da üretecek zıkkımlanacağın ürünleri söyle bana? Aç kalınca da beynin nasıl çalışıyor görürüz.

0|0
    0|0
    • İşi oraya kadar uzatırsak Allah sayesinde yemekleri nimetleri yiyoruz

• Kimse çalışmasın bakalım allah senin önüne bir tabak yemek koyacak mı.

• Ben köylünün ta kendisiyim
    Benim ellerim nasırlı hasatım bereketli ben köylünün ta kendisiyim
    Benim ekmeğim tandır içeğim ayrandır

1|0
    0|0
  • Kimse kimsenin efendisi falan olmasın. Bu imparator zihniyetini atmak gerek

0|0
    0|1
  • Çünkü onlar şu sıcakta bile sabahtan aksama kadar çalışıyor ve aldıkları para kiminin 1 saatlik harcaması

0|0
    0|0
  • Sen kolesin de ondan pis köle

0|0
    0|0
  • köylüyüm

senden üstünüm. sahte dostluğum yoktur benim. bana sadık süt veren peynir kaymak yoğurt veren inek dostlarım var. senin dostluklarından daha öte.

0|0
    0|0
  • o mantıkla hareket edersek onca deyim ve atasözü var laf olur lafa katarız

0|0
    0|0
  • Köylü insan çalışkandır bende köylüyüm bu arada

0|0
    0|0
  • Çok kıt düşünüyorsun

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    33

Kızlar Ne Diyor 20

• Bu ülke de yapılaşma köylerden kentlere geçer bugün kendine şehirli diyen herkes bir zamanlar köylüydü yine istanbulun izmirin bir çok semti köydü ve o Türk büyüklerini aydınlarını yetiştiren anne ve babalar köylüydü Adnan Menderes köylüydü Atatürk selaniklidir ailesi yörüklerdendir kendisi de hayatının belli döneminde köyde yaşamıştır Aziz Sancar'ın kökeninde de köy vardır senin de aynı şekilde. o sebeple cahil cahil konuşmayın

0|0
    0|0
  • Köylü biseyler yaratmazsa sen acindan geberirsin canım.. Köylü ekmese gitmese toplamasa sen nerden alıp karnını doyuracak sin acaba

0|0
    0|0
  • Şu detaydan senin de seviyeni görmüş olduk demek isterdim ama o kadar seviyesizsin ki ben göremiyorum

0|0
    0|0
  • Yediğin içtiğin nereden geliyor, kimin emekleri sayesinde bir düşün bakalım.

0|0
    0|0
    • Bedava mı veriyor bana? Karşılıklı çıkar var burada. Neden efendim olacakmış?

• Yok bide getirip bedava elinin içine versin. Hey Allahım.

• Bedava vermesin emeğinin karşılığını alsın ama bu yüzden benim efendim olamaz o

• Köylü dediği çiftçiler. Çiftçiler olmasa açsın. Zaten tarım en büyük gelir kaynaklarından. Yani sonucu bul

0|0
    0|0
  • Beyin karmaşası içinde boğulmuş. Edepten yoksun, modern yaşama köle olmuş, geldiği yeri unutmuş etiler çocuğu seni !

2|0
    0|0
    • Etiler çocuğu değilim. Bu ülkede bilim adamlarının hakkının verilmesini istiyorum asıl efendi onlar

• Hakarete gerek yok ben senle normal edepli konuşuyorum :)

• Power prim 😄

• Kimse kimsenin efendisi degildir
    Herkes eşit. Sen de sıradan bir insansin

0|0
    0|0
  • Bunu senin küçük beynin almaz gizlicim zorlama

0|0
    0|0
    • Ben hakaretsiz normalce bir soru sordum neden böyle hakaret edersiniz?

• Atatürk döneminde demek ki ülke tarımcılık üzerine geçiniyormuş.

0|0
    0|0
  • Ortada Kürt/Türk Alevi/Sünni ayrımcılığı olmasaymış demek köylü/şehirli ayrımcılığı olucakmış

0|0
    0|0
  • Verdiği emeklerin değeri vurgulanmış burda, o olmasa kim iş yapacak? hor görmemek adına söylenmiş bence emekçi sonuçta

0|0
    0|0
  • Köylü olmasa ne halt yiyeceksin acaba, bilim adamı ayrı o ayrı bu da olmamış

0|0
    0|0
  • o cümlenin anlamıni kavrayamayacak kadar kıtsan köylü ne yapsın?

0|0
    0|0
  • Köylü efendin olmasın eyvallah da küçümseme insanları

0|0
    0|0
  • Köylü olmasa acaba ne b*k yiyicen. Köylünün seviyesini neden küçümsüyorsun senden seviyeli olanı yokmu?

0|0
    0|0
  • Tamam. Yok senin efendin

0|0
    0|0
  • Köylü olmasa o toprağı eken biçen olmasa b. k yerdin de ondan.

1|0
    0|0
    • Para karşılığı iş yapıyor sonuçta

• Rızkı veren Allah değil köylüler dersiniz yakında

• Asla öyle bir şey demem. Allah dünyayı bir sistem içinde yaratmış ona bakarsan oksijen veren Allah ama biz ağaçları kesmiyoruz oksijen kaynağımız diye. Bence kendi sapkın düşüncelerini insanlara yıkma

• Senin seviyen neki köylü sana efendı olsun

0|0
    0|0
  • Sanırım senin seviyen köle olmak. Efendi olmak orada mecazi olarak kullanılmış.

0|0
    0|0
  • Köylünün seviyesini bilemem ama senin Seviyen yerlerde o kesin

0|1
    0|0
    • çok iyisin buna bu yalışır
      yazını kullanabilirmiyim

• @hakan262626 kullanabilirisn
      Bu zihniyetsiz şahıs o insanların yaptığı işe Bir gün dayanabilecek mı oturduğu yerden konuşuyor para veriyok diyo soruyomu verilen para yetiyomu diye bütün bir yıl katlandıklarına değiyomu diye bilmeden konuşması kolay

• gizli olmasaydın keşke

Yükleniyor...