Ailem benim asosyal olmami sagladilar?

Su an da 26 yasindayim. Ailem beni kucuklugumden beri sessiz yetistirdiler ve bir aradayken cok konusmamami ogutlediler ve beni hep uyardilar. "Kiz cocuguyum diye." Ben hatirlarim hep, 13 yasindayken ben akrabalarimizin yaninda konusmaya calisirken hep yuzlerinde garip bir ifade belirirdi. Hala bunun etkisi kaldi uzerimde. Ozguvenim sifir. Nasil kurtulabilirim bundan?

Güncellemeler:
Guncelle.

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Psikolojik yardım al bende aynı durumdayım özgüvenim 0. 100mg misol kullanıyorum ve psikoloğa gidiyorum. 4 yılda anca bir arpa yolu gidebildim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende küçükken hep biyere gittiğimiz de babamla annem "o konuşmaz, o bunu yapmaz, şunu yapmaz" diye diye özgüvenim gitti. Şimdi insanlarla konuşmaya cekiniyorum

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Seni dinleyecek sana saygı gösterecek ve senin özgüvenini sağlamanı sağlayacak yanında Mutlu hissettiğin biriyle terapi gibi her hafta oturup yüzyüze konuşmak z

0|0
    0|0
  • Çekindiğin ne varsa üzerine git

0|0
    0|0
  • Herşeyi unut ve sosyal ortamlarda takıl veya Sosyal bir arkadaş edin geçer.

0|0
    0|0
  • hayır söylenenlerin aksine asosyallik psikolojik yardım almanı gerektirecek kadar ciddi bir problem değildir 26 yaşında bir yetişkin olarak üstesinden gelebilirsin. yapman gereken çok basit, sadece uyum sağla

0|0
    0|0
  • Tersini yaparak

0|0
    0|0
  • Daha gençsin önce dinden sonra mahalle baskısından kurtulmak hatta kendi hayatını kur uzaklaş

0|0
    0|0
  • evlen kurtul ailenden ayrı kalarak

0|0
    0|0
  • Dışarı çıkıp gezerek arkadaşlarımla buluşarak tatile giderek calisarak

0|0
    0|0
  • Kurtulamazsin olgunlasmissin artik ablammmm

0|0
    0|0
  • Üstüne git dostum ailenin etkisi olsada bu sorunu sen yaşıyorsun sen ortaya çıkarmışsın yine SEN yok edebilirsin. Dolaşmayı dene kuzeninle olur tek olur araştır ya da Maddi durumun iyi ise enstrüman öğren onun kursuna git. Tabii benim söylediklerim birkaç Tavsiye zamanla su akar yolunu bulur inşallah. Birde kimsenin söylediklerini zerre kafana takma. Konuşan konuştuğuyla kalıyor. Kendine iyi bak dostum.. :)

0|0
    0|0
  • sevgilin yok mu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• psikoloğa gitmelisin kesinlikle bu öyle bir iki lafla atlatılabilecek bir şey değil.

0|0
    0|0
  • Ne biçim bir aileymiş o

0|0
    0|0
  • gerçekten düzgün bir adamla evlen bence seni her yönden iyi edecek bir adamla

0|0
    0|0
  • Allah yardimcin olsun cok zor

0|0
    0|0
  • Nefes terapisi al

0|0
    0|0
  • asosyallik hastalıktır psikolağa görüş

0|0
    0|0
  • Nefret ediyorum böyle ailelerden

0|0
    0|0
  • Aynı durumdayız ya...

0|0
    0|0
  • Topluma karisiarak bende cekingenim yanlis yapmaya yapitigima tepki almaya korkardim sonra fark ettim ki herkes yanlis yapiyor acilmaya basladim yani.

0|0
    0|0
  • Ben de ayniyim

0|0
    0|0
Yükleniyor...