Evliliğin mantığı ne?

İnsan neden belli bir yaşa gelince evlenme zorunluluğu hisseder? (halbuki bence böyle bişey yok, yani toplum baskısından başka bişey değil). Toplumda neden biri evlenmeyeceğini söylediğinde kimse ona inanmıyor, neden hayalmiş ve öyle kalacakmış gibi bakılıyor bu düşünceye? Evlenmenin mantığı ne arkadaşlar? bir insanla bir ömrünü beraber geçirip bir de ondan çocuk doğurup hayatını iyice zehir edip, ölene kadar/ya da ayrılana kadar o kişinin kahrını çekip kendini kahretmenin, bir evi idare etmenin (ki kendi anne babamdan gördüğüm kadarıyla dünyanın en zor şeyi) ne anlamı var? Neden insanlar ölene kadar bekar kalmaya kötü gözle bakıyor? Her insanın doğal hakkı değil mi bu?

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Leydim, şu zamanda senin dediğini söyleyenleri neredeyse topla tüfekle vuruyorlar. Ama dediğinde haklısın sonuna kadar. Evlilik bir zorunluluk değil kesinlikle. Bu şekilde kendine yetebilen, çok daha mutlu bir hayat yaşayabilen çok insan tanıdım. Ama asırlardan beri, dünya var olduğundan beri bu bir kural haline gelmiş. Evlenmezsen hayatını tek başına devam ettiremezsin gibi bir bakış açısı var. Toplumun bir kuralı gibi bu. Buna karşı gelip, kendi ayakları üzerinde durabilen herkes büyük bir tebriği hak ediyor. Kimse baskı altında kalmamalı.

2|0
    0|0
    • böyle düşündüğün için teşekkürler
      benim fikrim de aynı
      toplum baskısı dediğim gibi

• Rica ederim. Ve bir arkadaşın dediği gibi, evlilik birçokları için cinselliğin resmilik kazanması, ötesi değil.

• aynen

Erkekler Ne Diyor 16

• Herkesin tercihine saygım var

1|0
    0|0
  • elbette hakkı, ama evlenmin mantığı senin anlattığın gibi değil, çocuk için evlenilmez , evlenmek içinde evlenilmez. . evlilik hayatı attığınız o imzadan sonra başlar, evlilik insanın birey üzerinde daha fazla sorumluluk almasını ve kendinde bazı yönlerinni olgunlaşırmasını sağlar , hayat daha planlı dengeli ilerler, bağlılık durumları daha çok belirginleşir. . baba ya da anne olduğunda çocuklarına karşı olan bağı evliliği boyunca pekiştirmesini sağlar yani evlilik kulaktan dolma sözlerle değil gerçek bir yaşamı arzulayan ve onu sevdiği insanla ömür boyu sürebilenlerin işidir. .

0|0
    0|0
    • bağlılığı, daha fazla sorumluluğu değil; ideallerini, hayallerini (örn. dünyayı gezmek gibi ya da iyi bir kariyer yapmak gibi) gerçekleştirmeyi gerçek bir yaşam olarak görüyorum. tabi ki kişiden kişiye değişir saygım var. sırf sizin saydığınız bu şeyler yüzünden evliliğe karşı negatifim

• siz kendi özgürlüklerinizin kısıtlanabikcegini düşmüyorsunuz, evli olupta kariyer yapan dünya turu yapan çiftler de var demek ki benim anlattılarımın negatif şeyler değil. . zaten yerince özgürlükcü ve bağlı kalabilme korkuları olan insanlar kendilerini asla bir yere ait hissetmezer. . sizin düşündüğünüz gibi. .. oda senin seçimin

• Guya hayatta yalnız kalmamak içinmiş. Gereksiz bir aksiyon

1|0
    0|0
  • Evlilik cinselliğin resmilik kazanması. Başka bir b. K değil.

2|1
    0|0
  • Valla bende evliligi dusunmeyenlerdenim ve bahsettigin tepkiyi erkek olmama ragmen onlarca kez yasadim. Bunu bende çözebilmiş degilim :)

1|0
    0|0
    • en iyisini yapıyoruz boşver

• hakkında en hayırlısını dilerim
      umarım hiç evlenmezsin (yanlış anlama iyiliğin için söyledim :D)

• Tsklr ayni temenniler senin icinde gecerli tatlim :)

• Simdiki aklim olsaydi hic evlenmezdim..

1|0
    0|0
  • Sürahiyi dolduran su olduğu sürece evlilik güzel bir şey :D yemeğin tuzu nasıl güzel geliyorsa hayatında eşi güzel geliyor :D

1|0
    0|0
  • İstiyorsan öyle kal. Ama ben evliliği bu kadar olumsuz görmüyorum. Sen evliliği anne babandan gördüğün için böyle konuşuyorsun. Daha güzel çiftler görmelisin.

0|0
    0|0
    • yo sadece anneme babama dayalı olarak söylemiyorum yoksa onların da mutlu anları var ama çoğu zaman birbirlerine eziyet etmekten başka bişey yapmıyolar. zaten hayatımız borç içinde geçiyor oldum olası böyle. sorduğum zaman da zaten herkes böyle diyolar. hadi borcu geçtim kendi gözlemimle şunu söyleyebilirim evliliğin temelinde sadece seks ve karşı tarafa sahip olma -başkasına kaptırmama- güdüsü var en azından erkeklerde böyle diyebilirim. o halde neden evlenip hayatımı zehir edeyim

• Evlenmemakte senin hakkın tabi. Dene bakalım.

• Evliliğin mantığı sevdiğin ile birlikte ruhen, manen, duygusal, cinsel anlamda maksimum seviyede tatmin olmaktır. Evlilik bunların dengesini sağlar..

2|0
    0|0
    • güzel bir tanım teşekkürler

• Teşekkür ederim..
      O senin inceliğin..
      Eğer XPER seviyem yeterli olsaydı sen demeden bazı sorular sorup ve senin sorularını yorumlayıp sen demeden seni sana anlatabilirim.. Eğer özelden mesaj atarsan belki mesajına cevap hakkım olabilir..

• mutluluk.

0|0
    0|0
  • Evliliğe karşıyım

1|0
    0|0
  • Evlenmenin mantığı neslin devamı içindir ve amaç hayatını tek bir kişiyle geçirmektir. Yani bu tanrı tarafından verilmiş bir iç güdüdür.

0|0
    0|0
  • Bende kendime şart koydum deliler gibi aşık olduğum birisiyle evleneceğim diye. Bu gidişle bekar kalacağız heralde :D

0|0
    0|0
  • genlerini bir sonraki nesle aktarmak. bütün canlıların amacı bu

0|0
    0|0
  • Sen evlenme boşver evlensen bile hayırsız bir eş olursun. Ama evlenenleri yadırgamamalısın saygı duymalısın. Evlenip yuva kurmak gerçek bir aile sahip olmak ve evleneceğin kişiyi beyazlar içinde görmek ve ondan bir parçası olan çocuğunuzun olması gerçekten anlatılamaz bir tariftir. Evlenmedim hiç ama öyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • ucuz seks . düzenli seks .

1|0
    0|0
    • ben de bilinçaltında böyle olabilir diye düşünüyorum

• bende genel için söyledim bunu ama benim için evlilik kutsal bişeydir
      maddi durumum elvermediği için bir kadının hakkına girmemek için evlenmeyi düşünmüyorum..

Kızlar Ne Diyor 6

• Hiçbir mantığı yok

1|0
    0|0
  • Erkeklerin bazilarinda seksi belese getirmek malesef

1|0
    0|0
  • Belli bir yasa gelince anliyorlar artik tek basina hayatin gecmeyecegini haksizda sayilmazlar sonucta yaninda bir es bir cocugun olursami daha mutlu bir hayat surersin yoksa yalniz basina kedilerinle mi😂

0|0
    0|0
    • bana çok iğrenç geliyor :D
      kedi daha güzel
      mümkünse köpek olsun

• Esin ve cocuklarinin olmasi mi igrnc geliyor😀 bence ya kotu bir cocukluk gecirdin ya da kotu orneklerle karsilastin

• yo ne bileyim herhalde kendimden biliyorum :D çocuk demek eziyet demek
      çevremden de gördüm tabi ki evlenen insanların hepsi gelecek ideallerini, kurduğu hayalleri bırakıyor özellikle kadınlar

• Herkesin tercihi tabi. Ben bebiş istiyorum şahsen nedenim o şimdilik^^

0|0
    0|0
  • Evlenmek istemeyen insanlara evde kalmış muamelesi çok saçma

0|0
    0|0
  • Evlilik kötü ya zor değil insanlar zorlaştırıyor. Tr de çoğunlukla eşi ve çocukları malı gibi gören zihniyet var. Anne kızını malı gibi görüyor, kocası kadını öyle.. Bu zihniyet kötü evlilik değil.

1|0
    0|0
Yükleniyor...