En iyi arkadaşınızın hristiyan olduğunu öğrenseniz ne yaparsınız?

En iyi 4 arkadaşıma bu soruyu sordum.1. En iyi olan arkadaşım ''arkadaşlıktan çıkarırım'' dedi.2. en iyi arkadaşım ''küfür edip facebookda engellerim''dedi.3. en iyi arkadaşım ''hiçbişe yapmam, arkadaşlığımız aynı olur''dedi.4. en iyi arkadaşım '' İlk biraz söylenirim, sonra korkarım, sonra kendi seçimin der yine konuşurum.'' dedi. Bunlar benim kardeşlerim gibi ve eğer hristiyan olursam (tabi olmam) sadece 1 kardeşim kalacak. Siz böyle bir şeyi öğrenseniz ne yaparsınız?

Güncellemeler:
Sormayı unuttum.. Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız?

0|0
44|32

En İyi Erkek Görüşü

• inancı kendini ilgilendirir... yine arkadaşımdır... bence aradaki bağ önemli inançlar kişiye özgüdür... sorun bence şu.. dini tercihlerinden ötürü arada bir çatışma olursa bu iki insanda zarar verir bunu yansıtmasığınız birbirinizi kırmadığınız sürece dost arkadaş kalabilirsiniz...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bence gerçek arkadaşın kim görmüş oldun ona göre mesafeni ayarla. Dine göre arkadaş mı seçilirmiş

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Olabilir, insan olsun da benim için fark etmez. Bana saygı duyduğu sürece bende ona saygı duyarım, üstelik taşa taş atarak putperestlik de yapmıyor.

0|2
    0|0
  • Hristiyan değilken Hristiyan olduysa tekmeyi k*çına basarım ama eskiden beri Hristiyansa sorun olmaz, devam ederim

0|0
    1|1
  • En yakın arkadaşlarımdan biri hristiyan ve 16 senedir gayet iyi anlaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • Hiç bişe yapmam

0|0
    0|0
  • 'beni de kiliseye götür' derim :o

1|0
    0|0
  • Sizene lan milletin allahından kitabından. Ben arkadasın olsam ve bu soruyu buraya yazdıgını bilsem yüzüne tükürür ben seni arkadaslıktan cıkarırım

0|0
    0|1
    • Beni mi arkadşlıktan çıkarırdın?

• Fark yapmaz. Çok yakın deist bir arkadaşım var. Kafalarımız neredeyse aynı sadece o benim deist versiyonum. Deist oluduğunu da sonradan öğrendim zaten.

0|0
    0|0
  • Birşey yapmam

0|0
    0|0
  • Müslümanlıktaki dinde zorlama yoktur tabirini uygularım. Banane onların seçtiği görüş benim değil inandığımın sorunu olur

0|0
    0|0
  • Hic. Beni ilgilendirmez.

0|0
    0|0
  • Bir sıkıntı olmaz en iyi arkadasim sonucta

0|0
    0|0
  • @BgmBğr

1|0
    0|0
  • Düzgün bir insan olsun bana yeter gerisi boş

0|0
    0|0
  • Ayrımcıysa zaten olmasın daha iyi

1|0
    0|0
  • Ne yapabilirim ki onun seçimi insan olması yeterli benim için

0|0
    0|0
  • Hicbisey aynen devam

0|0
    0|0
  • Aşkın, sevginin, arkadaşlığın ve dostluğun dini, ırkı, dili olmaz! İnsan insandır bir bütün olarak.

0|0
    0|0
  • Sorun olmaz. Kendi inancı beni bağlamıyor.

0|0
    0|0
  • Bir sey yapmam arkadasligimiz devam eder zira hristiyan arkadaslarim var

0|0
    0|0
  • Baştan beri mi öyleydi sonradan mı oldu? Önce bir bunu bilmek lazım. Baştan beri öyle ise şayet en yakınım olamazdı. Sonradan olduysa soğurdum ama ilişkiyi koparmaz kazanmaya çalışırdım.

0|0
    0|1
  • Ben de Hristiyan bir Türküm
    Beni tehdit bile edenler oldu
    Ve şunu bil
    islam bütün kötülüklerin anasidir

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım. Çizgimi bozmam.

0|0
    0|0
  • Tercih meselesi
    Beni ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • hayır bu onun kararı dimi... kime ne 😂😂😂😂 hatta varsa kutsal kitabını okumak isterim

0|0
    1|0
  • uyarırım. Yola gelirse ne ala aksine terkederim

0|0
    0|0
  • müslüman olmadığı sürece sorun yok

0|0
    0|0
  • bir sey yapmam

0|0
    0|0
  • en iyi arkadaşım hristiyan zaten. d

0|0
    0|0
  • Bu gibi seyler aslinda nedir biliyor musunuz, seytanin sizin icinize fisildadigi bir fitne ve icinize biraktigi bir tohumdur. O bunu yapar ve siz icinizde buyutup gelistirirsiniz ve dallanir en sonunda koku size dallari sevdiklerinize zarar verir ve en sonunda yanar kül olursunuz

0|0
    0|0
  • niye hıristiyan olacağını sorardım...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 43

• Arkadaşımla islam dini sayesinde tanışmadıysan seni sırf dinin onlarla aynı değil diye sileceklerse nasıl arkadaş onlar acaba

1|0
    0|0
  • Hala arkaadaşım olmaya devam eder. Neden çıkarıyım ki arkadaşlıktan ama benim görüşlerime saygısızlık etmeye başlarsa rahatsız olurum ve arama zamanla mesafe koyabilirim

1|0
    0|0
  • Sorun etmem arkadaşlarımı dinine göre seçmiyorum zaten hristiyan da var ateiste var beş vakit namaz kılan arkadaşlarımda var

1|0
    0|0
  • ne var bunda. ben de apateistik bir deistim. sen baskasinin dini inancina saygili olduktan sonra pardon da it's not their business. benim her dinden arkadasım var. açık da var kapalı da var. ne onlar beni dışlar ne de ben onları.

1|0
    0|0
  • Dinine değil, insanlığına bakıyorum.

0|0
    0|0
  • dini tercihi beni ilgilendirmez

0|0
    0|0
    • Benim yerimde olsan ne yapardın?

• Hyr hristiyan olmak isteiyorum da açıklamada yer verdiğim arkadaşlarım senin arkadaşların olsa sen bu soruyu onlara sorsan onlarda bana verdiği cevapları verse arkadaşlarınla aran ne olurdu demek istedim

• arkadaşlarım tepki vermezdi bir sorun yaşamazdım

• olabılır. her müslüman karakterlı dınıne bağlı zarar gelmez değil... bu işler dıne bakmaz. herkesın ınancı kendıne. en ıyı arkadasım olmaya devam eder. ve benı ınandığım bır şey yuzunden dışlıyolarsa kendılerı bılırler.
    sen onlar musluman dıye uzaklaşmıyorsun ama

0|0
    0|0
  • Benim en iyi arkadasim zaten bir hristiyan yabanci kiziydi.. Yess.. Birde basortuluyum.

1|0
    0|0
  • Niye bu saçma soruyu soruyorsun

0|0
    1|0
  • En iyi arkadaşım eskiden Hristiyan'dı. Benim için inanışının problemi olmaz. İstediğine inanabilir

0|0
    0|0
  • Bana ne ag istedigi dini secsin

0|0
    0|0
  • Ben olsam hic muhattab olmam daha 😊 arkadaş arkadaşı yoldan çıkarılmış malum illa etkiler yerinde olsam onları düşünmez kendimi Düşünürüm ama hristiyan olursan bunun yanması var

0|0
    0|0
  • Beni ilgilendiren bir şey değil bu. Kendisi bir birey olduğu için ben onun dini seçimlerini yargılayamam. Eğer yargılıyorsam bu yobazlık olur.

0|0
    0|0
  • ben onu ikna etmeye çalışırdım müslümanlık konusunda üzülürdüm baya sonrada baktım ikna olmuyo bırakırdım galiba

0|0
    0|0
  • arkadaslarini yas grubbu kucuk sanirim bide kendileri yabanci sarki aktor ya da oyunculari sevmiyorar mi simdi o cok sevdigi oyuncu gelse ayni sekilde mi davranirlar arkadaslikla inancin ne alakasi var herkesin dini kendinedir

0|0
    0|0
  • Ne yani ben insanlari inanclarina goremi sevicem ona bakarsan benim inancim islamiyet yonunde ve dinim kardeslik dini.

0|0
    0|0
  • ne yapcam dinden uzak arkadasim oldu bisey degismedi kendi secimi gidipte o konuda nasihat vercek veya elestircek degilim yani

0|0
    0|0
  • Bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim
    Arkadaş arkadaşın dini üzerinedir

0|0
    0|0
  • Hıristiyan olsa ne olur dinle arkadas mi secilir. Iyi biriyle ayni kalir

0|0
    0|0
  • Hicbisey yapmam

0|0
    0|0
  • En yakın arkadaşım bir deist ve onun böyle olması gözümde değerinden birşey eksiltmiyor sonuçta ben onunla dini için arkadaş olmadım.

0|0
    0|0
  • Merak edip bir sürü soru sorarım nasıl ve neden seçmiş flan 😀 sonra devam ederim arkadaşlığa ama

0|0
    0|0
  • İnsanların ozellikle yakınlarımın dinleri mezhepleri siyasi görüşleri beni ilgilendirmez benımle olan arkadaslıklarını etkılemez

0|0
    0|0
  • arkadaşlarımı din veya ırk olarak seçmiyorum insan olsun yeter

0|1
    0|0
  • Saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Ne yapicam bisey yapmam. Kendii secimi hele ki inanci kimi ne ilgilendirir

0|0
    0|0
  • Onun seçimine ben neden saygısizlik ediyim :)

0|0
    0|0
  • Kaç yaşındasın sen?

0|0
    0|0
  • Saygı duyarım.

0|0
    0|0
  • Uzak dururum veya onu islama davet ederim kabul etmese uzak dururum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam