Otobüste yaşlılara yer vermek istemiyorum biktim ya?

Ben günde 12 saat çalışıyorum ve hep ayaktayım. Hareketli bir işim var. Paydosta resmen çöp gibi oluyorum canım acıyor ve eve gitme yolum 1 saat. Ayaklarim, bacaklarım artik normal yururken bile agriyor. Bu haldeyken otobuste yaşlilarda gelip gelip basima dikiliyorlar bir drfa kalkincada oturcak yer kapamiyorsun daha saatlerce birde eve varana kadar ayakta dikildim hak mı bu ya. Ayakta duramicak kadar yasliysa otursun evinde biktim ya biz insan degil miyiz?

0|0
12|30

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı fikirdeyim. İş giriş-çıkış saatlerinde binmesinler toplu taşımaya. Ben kimseye yer vermiyorum.

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bizde o tür kizmalar çok maalesef bizim burada vermişler ellerine kart 70 üstüne hem bedava diye zırt pırt inip çıkıyorlar milleti de avare ediyorlar adamın birisi doğru düzgün yolda yuruyemiyor titremekten kalkmış çarşıya gidiyor sırf bedava diye hergün

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 29

• dolaşan amca- teyzeleri işe gidiş- dönüş saatinde otobüse almasınlar

1|0
    0|0
  • yer vermek zorunda değilsin ki zaten, niye kendini yer vermek zorunda hissediyorsun.

0|0
    0|0
    • Basimda dikiliyo kalkmayinca otobusteki millette hemen klasik o cirk cirk cirk sesleri cikaritorlar.

• hiç umrunda olmasın el aleme bakma sen.

• dün otobüste başıma gelen bır olay

yorgunluğun keyfını çıkarırken otobüs koltuklarında , bırden tepemde belıren bır kadın , gozlerı bılınmedık bır yere bakarak , musade eder mısın oturacağım dıye seslendı , kocası ve bebegı d evardı , baştan aşağı suzduken sonra gülerek yerimden kalktım yer verdım. hayretler ıcınde kaldım , sanki evinin koltuğuna oturmuşum gıbı , oyle rahat oyle normal. zaten bebeği olmasa ona güzel bır cevap verecektim de işte bebişler hepımızın

0|0
    0|0
  • haklı olduğun taraflar var..
    çünkü o yaşlı teyzeler / amcalar izdivaç programlarında halay çekiyor..
    yıllardır toplu taşıma kullanmıyorum ama en güzel taktik uyumak sanırım..

0|0
    0|0
  • bütün gün ayakta ve koşturmaca içerisinde çalışıyorum fakat hiç bir yaşlı insanın veyahut çocuklu bir bayanın ayakta kalmasını yüreğim elvermiyor ne kadar yorgun olursam olayım eve gidince dinleneceğim elbet ama onların hayat yorgunluğu ve vücut larının direnci az başkaları yer vermeye bilir ama ben hayatta oturarak gidemem

0|0
    0|0
    • Seninle ben bir miyiz? 45 kilo kızım ben zaten zor calisiyorum butungun ayakta canim cikiyor senin kadar direncli olamam. Dayanamayacagim halde yerde verdim 1 saat ayakta gittim eve geldim dinlendikten sonra bile bacaklarimda batma seklinde agrilar oldu hep yururken

• Ben seninle ben biriz demedim senide eleştirmedim ben kendimin her şekilde yer verebileceğimi söyledim senin ne yapıp yapamadığını eleştirmedim eleştirmeyede hakkım yok zaten

• Sende haklısın ama yaşlı olsalarda onlarda insan senin benim nasıl ihtiyaçlarımız varsa onlarında ihtiyaçları var. Onlarında bir yerden bir yere gitme ihtiyacı var. Yaşlılar diye evde oturacaklar diye bir şey yok. Sen genç olarak sana fedakarlık düşüyor. Yaşlanınca anlarız zaten.

0|0
    0|0
    • Is cikis saatlerinde bari otursunlar evde butungun isleri ne agir iste calismayan bilmez bacaklarimda damarlar patliyor benim ayakta dikilmekten varis oldum bide 1 saatlik yolu ayakta dikilmek cok zor artik vermicem kesinlikle aldim boyumun olcusunu

• Sende şöyle bir şey yaparsın gerçekten dikilemeyecek birini gördüğünde yerini verirsin ama dikilebilecek bir yaştaysa vermezsin yerini.

• Cam kenarına otur dışarıyı seyret :) Ben genelde yer veririm ama bazen belim ağırdığı için veremiyorum gelip başıma dikilip salak salak dik dik bakıyorlar. 2 tane bel fıtığım var :)

0|0
    0|0
  • Tak kulaklığını müziğini dinle gözlerini kapat. eve gidene kadar ne görürsün ne duyarsın. :)

0|0
    0|0
  • 70 yaşındakine ver ama 40 50 yaşındakine verme saglamsa oda değilse onada ver

0|0
    0|0
    • Ne 70i gitmis ealisveris yapmislar tam is cikisi vakti sonra basimda posetlerle sallanip duruyor...

• Verme onlara dediğim gibi yap sorun olmaz

• Çok yaşlılara versen iyi olur. Ama öyle sıradan süslü püslülere yer falan verme.

0|0
    0|0
  • Bunun vicdanını yaşıyorsun, çok temiz kalplisin

0|0
    0|0
    • Iste basimda dikilip saga sola savrulunca yer vermemeye rahat edemiyorsun hemde etraf cirk cirk yapup duruyor kalktim ama cidden hic halim olmuyor 1 saatte yolda dikilip evede gec ulasiyorum zaten hoop yarin erkenden yine is yoruldum artik

• İyi birisisin

• Verme zaten. 70-75 altina vermem ben.

0|0
    0|0
  • Milletin ne dediği önemli değil bilseler böyle çalıştığını zaten bişey demezler takma sen onları verme yer felan.

0|0
    0|0
  • bende yer vermem hatta laf eden olursa sen beleş dıye ekmek almaya bıle otobusle gıderken ben aksama kadar ayaktayım canım cıkıyo benden saglamsın sen bana yer ver dıyorum

0|0
    0|0
  • Unutma o ihtiyarlar Zaman'ında işe gidip gelecek otobüsler yoktu şehirden şehire yürüyerek gidiyorlardı ve senin kadar nazlanmıyorlardı

0|0
    1|1
  • Kulaklığını takıp dışarıyı izle. Çok yorgunsan yer vermek zorunda değilsin.

0|0
    0|0
  • Bence 65 yaş kartları belli saatlerde geçerli olmalı. İnsanlar işe gidip gelirken onlar Ulustan ekmek almaya gidiyor. Saçmalık..

0|0
    0|0
  • verme haklısın

0|0
    0|0
  • sen vermeyebilirsin haklısın r

0|0
    0|0
  • görende silah zoruyla verdırtıyolar sancak

0|0
    0|0
  • Tek derdin bumuydu da yaşlılara yer verme konusunu açtın Allah sana mükafatını fazlasıyla verecektir

0|0
    0|0
  • Bravo sana 👏🏼👏🏼👏🏼

0|0
    0|0
  • Yer vermek zorunda degilsin.

0|0
    0|0
  • Verme o Zaman sende

0|0
    0|0
    • Basimda dikiliyo ahh vahh bir saga bir sola sallaniyor sonra etraftakiler basliyor cık cik cık diye ses cikartmaya sonra etraftan bir kahraman cikiyor gel teyze gel diye sonra terbiyesizmisim gibi bakışlar. Canim cikiyor butun gun bende ucret oduyorum binmek icin niye ayakta durmak zoru dayim biktimm bu baskidan

• En arkanın en köşesine geç boşsa en temizi

• Yaşlanınca anlarsın

0|0
    0|0
  • Servisi olan bir iş bul ya da yer verme senin gibi düşünüyorum şimdi derler sen yaslaninca sanada yer verirler nah verirler simdiki genclik saygısız yer verme...

0|0
    0|0
  • eğer çalışan b iriysen yoruluyorsan yer vermemen hakkındır ama akşama kadar gezen öğrenci olan kızlara ne demeli? Okulda oturuyorlar ama otobüslerde ayakta durmak zor geliyor demekki.

0|0
    0|0
  • Yer vermeyin bencede ruh hastaları oturup oturup ya sabah erkenden ya da akşam iş çıkışı dışarı fatura yatırmaya vb saçma sapan işleri yapmaya çıkıyolar gezmek için.

0|0
    0|0
  • Onlar bizim gibi para basmiyor kesin ankarada oturuyorsun
    Ekmek almaya otobusle gidiyorlar
    Gece calisiyorum sabah yasli insanlara icim yanıyor ama benim durumum ondan kotu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Haklısın ama yapacak bir şey yok. Otobüslerde yazı var üstelik yeri geldiğinde bu koltuklar yaşlıların gazilerin ve de hamilelerindir diye. Benim en çok kızdığım şey ise; Bizim Ankara da yaşlılar bedava biniyor. E haliyle mesai saatlerinde de otobüsleri boştan yere işgal ediyorlar. Böyle gereksiz yaşlılara kızıyorum

0|0
    0|0
  • Haklısın yer vermek zorunda değilsin

0|0
    0|0
  • Ben de pek vermiyorum 2 durak sonra iniyorlar zaten 2 saat yolum var hiç ayakta gidemem valla. Hiç vermiyor değilim ama.

0|0
    0|0
  • yer vermek zorunda degilsin bosver otursunlar evde

0|0
    0|0
  • Yer vermek zorunda değilsin yorgunsun sonuçta böyle isyana bağlıcaksan yer verme bukadar basit

0|0
    0|0
  • uyuyor taklidi yap ya da gerçekten uyu başka yolu yok

0|0
    0|0
  • verme bencede

0|0
    0|0
  • sende yer verme insanlar ne diyorsa desinler çok da tın

0|0
    0|0
  • Yer verme zorunluluğun yok zaten

0|0
    0|0
  • sektir et ne vericen onlar insansa bizde insanız bizde yorulabiliyoruz hasta olabiliyoruz yaş farkı var diye eziyet çekmek zorunda da değilsin

0|0
    0|0
  • Kess ve yalamaya devam et

1|1
    1|0
Yükleniyor...