Ülkede Alevi Sünni sorunu var mı sizce?

Bazen görüyorumda hala bazı yobazlar Alevileri namaz kılmadıkları için kötülüyolar, Peki sünniler müslüman kılıyorda insan olabiliyorlar mı Aleviler hakkında atıp tutmaları Ellerinde olsa yine sivastaki gibi yakacaklar Alevilerden ne istiyorlar sorunları ne onları neden sevmiyorlar görüşlerinizi alayım.

Güncellemeler:
Bazen görüyorumda hala bazı yobazlar Alevileri namaz kılmadıkları için kötülüyolar, Peki sünniler namaz kılıyorda insan olabiliyorlar mı Aleviler hakkında atıp tutmaları Ellerinde olsa yine sivastaki gibi yakacaklar Alevilerden ne istiyorlar sorunları ne onları neden sevmiyorlar görüşlerinizi alayım.

1|2
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• Sivaslıyım bir sorunum yok kimseyle. Kimsenin kimseyle bir problemi yok insanı insan olarak görmek lazım. Şu payda olabilir iyi insan , kötü insan.
    Anayasa da bile ırk, mezhep, din ayrımından bahsedilmiyor. Bence bunların hepsi eğitimin suçu :( insanlar bilgisiz okulla değil , okumakla da bilgi sahibi olunabilir.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yiio yok dogma buyume İzmir aslen Çorumluyum alevi arkadaslarim var gayette iyiyiz siz birbirini sevmeyen aleviler ve sunniler ortaligi karistiriyosunuz. Sunni olaninda alevininde teroristi var biri isidci olur biri pkkli olur hepsi aşırıcılık ve p*çlikten kaynakli. Alevi arkadaslarimla cok iyiyiz genel muhabbet yapmayin.

0|1
    0|0
    • İşte aklı olan böyle mantıklı bakabiliyor olaylara. helal olsun

Erkekler Ne Diyor 11

• Benim için yok ama insanlar kendinden olmayanları benimsememekte kararlı boş düşünceler içinde yaşıyoruz Osmanlı torunu diyorlar Osmanlı bu zamana kadar kaç tane devşirme oldu kimlerdensin sen diyecen mal gibi kalacaklar ayrım yapanlara sözüm

1|0
    0|0
  • Kendi inancının tek doğru olduğuna inanan cahildir. İnanç ispatlanamaz. Sadece inanırsın.

1|1
    1|0
  • Var maalesef olmaz olsun..

0|0
    0|0
  • Hala var sadece şimdilik düzeldi gibi o kadar olaylar bitsin yine atıp tutmalar başlar

0|0
    0|0
  • Vardır

0|0
    0|0
  • Ülkede aleviliğin ne demek olduğunu bilmeyen insanlar var ben sünliyim ama günümüzde alevilerin bazıları aleviliği hıristiyanlığa benzetiyorlar tövbe haşa yağmura zeusun tükürüğü diyenler var tövbe tövbe

0|0
    0|0
  • alevi sünni sorunu yok lakin alevilere inanç özgürlüğü tanınmıyor maalesef.

0|0
    0|0
  • olmasa keşka ama var. ayrıca her iki topluluğunda sivri uçlarında var bu durum genelinde yok yani

1|0
    0|0
  • oda olsun tam olsun

0|0
    1|0
  • Bence var ben alevi degilim ama cemevinede gidiyorum ve bence var cunku kotuleme dislama yapiyolar

0|0
    0|0
  • Benim çevre alevi ben hanefiyim, sonradan öğrendim neyin ne olduğunu Allah ın izniyle, sorun ne biliyormusun, gittiği yolu bilmeyenlerin ahmaklığı bu, Hz Ali r. a ın yolundayım der islamdan bir haber yaşar, Muhammed mustafa s. a. s in yolundayım der sünnetten islamdan bir haber yaşar, mesele gittiğini zannetiği yolu bilmeyenler

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Maalesef ki var. Ve de bu ayrımı yapanların tamamen örümcek kafalı olduklarını ve de onların hiç bir şekilde saygıyı haketmediklerini düşünüyorum. İnsanlar sadece iyi ve kötü olarak gruplara ayrılabilir.

0|1
    0|0
  • Var tabi. Alevileri sevmiyorlar.

1|0
    0|0
  • bence öyle bir durum yok ya

0|0
    1|0
  • bayadır yoktu ama son günlerde o da hortlayacak gibi duruyor

0|0
    0|0
  • Niye sevmediklerini anlamış değilim

0|0
    0|0
  • Hayır Senin çevren kötüymüş

0|0
    0|0
  • Bazen goruyorum

0|0
    0|0
  • kürt türk sorunu olduğu kesın sevgılımle bu yuzden ayrıldık hatta

1|0
    1|0
    • Hanginiz ayrımcılık yaptı?

• ayrımcılık yapamdık sadece her kürt'ün aynı olmadığını söyledm kı bu zaten herkesin bildiği bişey buda savunduğum için sogudunu söyledi.

• İtikadi bozukluğun yaygınlaşacağındam korkuyorlar. Haklılar.

0|0
    0|1
    • İtikat kızına şehvet duymak mi? Erkek çocuklarına vakıflar kurup tecavüz etmek mi? Gizlenmeniz bile utanmanız için yeterli değil

• @scare

Belki hrıstiyanlık doğru bir inanış öyle mi?
      Henüz inanmıyorsan itikad olayını elbet beynin algılayamaz lakin bunu ahirette en doğru şekilde göreceğiz ikimiz de o güne kadar sen şüphe et her şeyden kim bilir yarın Allahın olup plmadığı da meçhul derain senden bekliyorum. Ama dediğim gibi en doğrusunu yanılıp yanılmadığımızı Allah bilir benim inancım itikadım bu yönde. Benim zekamı ölçmek sizin üst düzey zekanızın işi değil. İşinize bakın. Şüphelerinizle beyin kıvrımlarınız içinizi içinizi yesin. Hadi kolay gelsin. 😊

• Hepten boş konuştun. Het deyi Allah biliyorsa bende haddini bil sus diyorum. sen hala kendi inancının üstün diğer insanların yanlış olduğunu ileri sürüyorsun. niye burnunuz boktan çıkmıyor belli.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...