Babasız büyüyen kız çocuğunun hayatı nasıldır?

Yani kendime soruyorum.. Bugün tam 25 yaşıma giriyorum, sanırım artık büyüdüm, babam ben annemin karnında iken trafik kazası geçirmiş, vefat etmiş.. Kolay kolay ağlamam. Nede olsa 25 yıl geçmiş insan neye alışmıyor ki. Aksine ben çok eğlenceli ve güleryüzlü biriyim hiç karamsar değilimdir. Böyle söylemesi ne kadar doğru bilmiyorum ama maddiyat olarak fazlalıklı maneviyat olarak eksik bir çocuktum. El bebek gül bebek yetiştirildim, ama sanki birşeyler hep eksikti, hiç belli etmesemde hayatımda eksik olan bir şeylerin olduğunun farkındaydım. Büyüdükçe yalnızlığımı anladım galiba biraz.. Zaten ben hiç bir zaman acımı dışarıya belli eden bir tip olmamışımdır, babamdan bahsederken boğazıma bir düğüm oturur, yüreğim kanar ama ben gülerek anlatırım. Çevrem diyor mesela ne kadar duygusuzsun, insan hiç ağlamaz mı, sen babanı özlemiyorsun, sevmiyorsun e hiç görmedin sonuçta çünkü diye. Halbu ki bilmiyorlar birini sevmek için onu görmek şart değil, ah şu gönül gözünden görmek dedikleri varya.. Ne bileyim alıştım sanki hiç aklıma gelmiyor artık gelse bile anlık birşey gibi gelip geçiyor.. Ama bazen, bilhassa geceleri aklımdan çıkmıyor, sabaha kadar ağlıyorum, sızlıyorum.. O olsaydı herşey bambaşka olurdu biliyorum, ben bile.. Aslında babasız büyüdüğüm için de güven problemim var sanki insanlara karşı, hiç kimseye güvenmiyorum, kendimi bile.. Bazen bomboş hissediyorum, diyorum herkesin bir ailesi var benim neden yok benim ailem neden dağıldı.. Sorguluyorum kendimi, fakat yanıt bulamıyorum.. Sizce ne gibi sorunlar getiriyordu? Nasıldır sizce bu hayat? Bence daima yalnız ve eksik..

0|0
8|9

En İyi Erkek Görüşü

• 1. Doğum günün kutlu olsun 🎉🎉🎉🎁
    2. Yalnık Allah'a mahsustur
    3. Akranlarından daha çabuk olgunlaşırsın. Ama bir yanın eksik kalır evet. Buna kader mi denir alın yazısı mı bilemicem.

Mekanı cennet olsun

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Üzülme bu konularda hiç teselli vermeyi beceremem ama inşallah ileride kurdugun ailen bir bütün olur ve çocukların bu sıkıntılari çekmez çok mutlu olursun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• İlişkilerimde genelde ya babasıyla arası iyi olmayan ya da babasız büyüyen kızları tercih ettim. Çünkü böyle kızlar daha kolay elde ediliyor ve hayır dedikleri şeyler çok az, çok da savunmasızlar. Ayrılıktan da çok korkarlar. Sen sen ol hiçbi erkeğin eline bunları verme. Neyse onları o kadar çok dinlemek zorunda kaldım ki anlıyorum seni. Umarım o eksiği iyi bir eşle, sağlıklı çocuklarla kapatırsın.

0|0
    0|0
  • Yerinde olmadığım için ahkam kesmeye gerek yok. Allah hidayet versin sana güç versin kuvvet versin. Dua et bol bol mezarına git ziyaret et. İnsanlar ruhen bedenen ölür ama kalp vermiş Rabbim sadece aşk için değil. orada sevdiğimiz insanları saklamamız için.

0|0
    0|0
  • Kuzenim ( kız) 9 yaşındayken babasını kaybetti. Kendisini de kaybetti. Hiçbir zaman eskisi gibi olmadı. İstekleri bitmedi ama istedikleri onu mutlu etmedi. Babasının yerini hiçbir şeydolduramadı. 18 yaşında evlendi. Yapamadı. 1 yıl sonra boşandı. Sonra tekrar başka birine kaçtı. Yani diyeceğim o ki babasız büyümek yarım kalmak gibi bişey.

0|0
    0|0
    • Çok iyi anlıyorum. Beni de hiçbirşey mutlu etmiyor desem yeridir, sanırım asıl yalnızlık etrafında kimse kalmadığında değil hayattan zevk alamadığında başlıyor. Arkadaşlarımla oluyorum mesela gün boyu, sonra akşam oluyor eve geliyorum yine aynı, yine yalnız olduğumu hissediyorum, kimse olmuyor.. İste bende bu yüzden evlilik düşünmüyorum.

• Asıl Sorunun ne olduğunu kendin de biliyorsun Babasız büyüyen kızlarda genel olarak hiç kimseye güvenememe şeklinde bir sıkıntı oluyor...

1|0
    0|0
  • herkesin ortak sorunu. baban olsada insanlara güven sorunun olurdu. ortalıkta çok kaypak fitne fesat insanlar var.

0|0
    0|0
  • okai

0|0
    0|0
  • Rabbim yardımcınız olsun

0|0
    0|0
  • İlişkilerimde genelde ya babasıyla arası iyi olmayan ya da babasız büyüyen kızları tercih ettim. Çünkü böyle kızlar daha kolay elde ediliyor ve hayır dedikleri şeyler çok az, çok da savunmasızlar. Ayrılıktan da çok korkarlar. Sen sen ol hiçbi erkeğin eline bunları verme. Neyse onları o kadar çok dinlemek zorunda kaldım ki anlıyorum seni. Umarım o eksiği iyi bir eşle, sağlıklı çocuklarla kapatırsın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ve bişeyler hep eksik olacak benim babam bizi terketti keşke ölseydi diye dua ederdim küçükken en azından bir mezarı olur gider ağlardım Allah aldı onu derdim terketti beni kardeşlerimi istemedi demek çok ağır gelirdi. . herkesin yarası ve duası başka. Şimdi harika bir Eşim var şefkatli babanın yerini tutmuyor ama o güveni biraz hissedebiliyorum umarım senin de harika bir eşin olur. Allah rahmet eylesin...

0|0
    0|0
  • hiç görmediğin birini kaybetmek mi kötü yoksa belli yaşa kadar canın olan kişiyi kaybetmek mi kötü ben 17 yaşmdan beri tek başıma yaşıyorm

0|0
    0|0
  • zor bir durum

0|0
    0|0
  • Üzülme annnen var allahin var gel dertles benle

0|0
    0|0
  • Bende babasız büyüdüm. Hep bir eksiklik hissediyorsun çok kötü

0|0
    0|0
  • Kuzum ben annesiz babasız büyüdüm acılarla olgunlasigorsun be gülüm hayat iste

0|0
    0|0
  • Zordur

0|0
    0|0
Yükleniyor...