Kapat

o kadar çi̇rki̇ni̇m ki̇?

Nasıl başlasam arkadaşlar 19 yaşındayım üniversite sınavına ikinci kez girdim iyi bolumler gelmiyor tercih verip vermeme konusunda neyse sorunum şu ben insanlardan korkuyorum ve kendimi hiç beğenmiyorum yani insanlarda beni hiç beğenmedi bu sebeple içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor.. Yolda yabancı birisi görsem, yüzüne bakmaktan korkuyorum. Bakarsam kavga eder beni döver vs. diye korkuyorum. Bisiri birazcık sert davransa hemen korkuyorum. Davranışlarıma dikkat ediyorum. Kişileri kızdırmaktan korkuyorum. Birisi birazcık tepkili olsa. O kişi ile konuşmaktan, birşey söylemekten, tepki almaktan korkuyorum. Devlet dairesine gitsem, ters davranırlar, talebimi yapmazlar diye korkuyorum. Hep insanlardan korkuyorum,, güzellik meselesine gelecek olursam kimse beni beğenmedi benim en beğendiğim anlarda bile acır gibi çirkinmişim gibi baktılar hepte söylediler kendimi çok aşağılık ezik biri hissediyorum. Kendimi değiştirmek diğer kızlar gibi cıvıl cıvıl özgüvenli olmak istiyorum ama içimden gelmiyor ve içimde hep şu korku var yine kimse beğenmiyecek seni ne zaman kaybediyorsun falan işte.. mesala bir ruj sürsem insanlar ne kadar yakıştı değilde dudakların ne kadar ince deyip güldüler zaten burnumda kırıldı kaza sonrası goruntusu berbat ameliyat olamıyorum para yok. sonra güzel giyinip dışarı çıksam tenın ne kadar da esmer çok kilolusun gibi şeyler duyuyorum. Yani ben bıktım bu durumdan çokta kötüyüm içimi dökmek istedim tavsiyelerinizi bekliyorum... Bu arada d. anadoluda küçük bir ilçede yaşıyorum şunu da söylemek istiyorum ben çok iyi niyetli bir insanım biri bana bir adım gelse ben on adım giderim ama erkek ve kız bugune kadar kimse beni istemedi herkes benle dalga geçti herkese itici geldim

0|1
15|25

En İyi Erkek Görüşü

• Buradakileri dinleme kardeşim sana şunu söyliyim. Biraz kendimden bahsederek sana gerçekçi bir çözüm yolu söyliyim. Bende bundan 3 sene önce yaklaşık 96 kilo civarındaydım tabi o zamanlar lisedeydim haliyle aşırı kiloluydum. Karşı cins beni hiçbir zaman beğenmezdi. Genelde hep böyle yakısıklı, karizmatik olan değilde şirin, sempatik ayıcık görünümünde oluyordum. Arada şakayla karışık sürekli dalga geçerlerdi. Özgüvenim yerlerdeydi yani fotoğraf dahi koymazdım sosyal medyaya çünkü kendimi beğenmiyordum. Birgün canıma tak etti 4 ay boyunca spor salonuna kapattım kendimi. Diyetiydi, cardiosuydu ağırlığı şuydu buydu derken 30 kilo verip 66 ya düştüm. O günden beri şu ana kadar bana bakmayan herkes şuanda nazi subayi görmüş yahudi gibi şaşırıyor :D Bu kadar şey yazdım başını ağrıttım. Yani diyeceğim şudur ki özgüveninin yerine gelmesini istiyorsan bu işe kesinlikle dış görünüşünden başlaman gerek. Birazcık sabret hayatını düzene sokup kilo vermeye başla bu bir. Burnunu ise zaten eninde sonunda parayı bir şekilde denkleştirip estetikle düzelttireceksin buda 2. Bunları kesinlikle seni aşağılamak için söylemiyorum aynılarını bende yaşadım. Şahsen benim özgüvenim bu şekilde yerine geldi fakat herkesi bilemem. Ama şuda varki böyle sıkıntıları çeken insanları sadece aynı sıkıntıları yaşayan insanlar anlar. Güzel/yakışıklı ve fit bir insan asla ama asla senin derdini anlayamaz ve anlayamayacakta. İyi geceler.

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Belki güzel olduğun içindir. Ya bak ben her zaman şuna inanırım, çirkin şansı gerçektir. Allah sana çok güzel bir yüz bahşetmemiş olabilir ama öyle bir şans veriyor ki. Şimdi Allah'ın yarattığına çirkin demek bana düşmez ama bizim okulumuzda bir kız vardı yani gerçekten güzel değildi. Hep aynı örneği veriyorum bu arada ne kadar içime oturduysa. Okulda da popüler bir çocuk vardı. Lise zamanında oluyor bu olay. Herkes çocuğa aşıktı, tüm kızlar. Fotografını çeken bile vardı. Bir keresinde çocuk elini belime koyup bana gülümsediği için ölücem sanmıştım. Sonra kız arkadaşını gördüm. Dünyam başıma yıkıldı be.

www.hotstarz.info/.../ansel-elgort.jpg Çocuk bunun aynısı istisnasız ikizi yani. Ve kız arkadaşı... Yani çocuk kız arkadaşını çok seviyordu gerçekten çok aşıktı. Dünya böyle ya. Üzülme, karşına çok yakışıklı bir erkek çıkacak. Seni çok sevecek, tüm kızlar çatlayacak.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 24

• Kardeşim bu düşüncelerin hep kendi kafandan türüyor ve genel olarak Türk kızlarının sorunu aşırı Alıngan olmak herşeyi kafaya takmak ve insanların görüşlerini aşırı takmak. Sen kendi kendine inanılmaz zarar veriyorsun ve bunun sebebi olarak ta Allah'ın seni beğenmediğin bir şekilde yaratması ve insanların seni beğenmemesi olarak görüyorsun. İlk problem kendini kabullenmemek ve toplumdaki insnalar gibi olmaya çalışmak.. Bırak onlar senin gibi olsun diğer kızlarla aynı olursan senin ne farkın kalır? Kaldı ki o iğrenç boyalar insanı güzelleştirmez güzelliğini gizler. Senin problemin den bir tanesi de asosyal olmak ve spor yapmamak.

0|0
    0|0
    • insanlar bana öyle hissettirdi ne zaman özenip bişeyler yapsam kimse beğenmedi beni. iğrenç sıfatlar takıldı bende içime kapandım yanlızlaştım kendimi aşağılık hissettim

• çok sağolun kendime çeki düzen vermek istiyorum çok takıntılı paronayak biriyim ama nerden başlıyacağımı bilemiyorum sizce nerden başıyayım

• Özgüveninizi arttırmak için öncelikle hayatınızda zor bir değişim yapmanız gerekiyor. Hayatınızdan yanlış olan birşeyi çıkarıp yerine iyi bir davranış koymalısınız. Spor yapmak kilo vermek yeni birşeyler öğrenmek tr inanılmaz özgüven artırır. Diğer hemcinslerin ile ortak yaptığın ya da onlara benzemeye çalıştığın davranışlarından başlayabilirsin mesela.

• Senin yaşlarındayken bende kendimi çirkin kusurulu bulurdum oysa lisede okuduğum zamanlar kızlar aralarında iddaya girerdi fakat ben bir kaç arkadaşımın alaylarını o kadar ciddiye almıştım ki insanların beni istemeyeceğini düşünmüştüm neyse Bütün bunlar geçecek genelde alay edenler kendilerini üstün görmek isteyenlerdir sen bir dövüş sporuna falan yazıl zamanla motivasyonunu artıracaktır

0|0
    0|0
  • Bu guzellik cirkinlik konusuna girmeyecegim bu cok sacma, korkup cekiniyor olmandan dolayi bu konuyu masaya yatirmalisin cozum arayip cozum bulmalisin bu sekilde yasanmaz.
    Biraz caba gostermelisin okul kazanamiyorsan okumayacaksan is bulup ise girmelisin galiba cevrende duzgun insanlar olmadigindan dolayi seni dislamislar. Birini dislamak icin o kisinin kusurunun guzellikden cirkinlikten degil davranislarindan kisiliginden dislanmasi gerekir dislamak da degil mesafeli olmak.
    bir markete gir calis kizlarin cok oldugu yeni ortamlar edin emin ol duzgun bir arkadasin olacaktir.
    Bu konunun uzerine git bu sekilde yasanmaz.

0|0
    0|0
  • Bir kere korkularını yen, özgüvenini yerine getir kendine güven. Senin anlatımından anlaşılır ki senin kendine hiç güvenin yok sen kendine ve güzelliğine güvenmediğin sürece böyle sıkıntıları hayat boyu yaşarsın. Öncelikli olarak kendine güven. Güzellik konusuna gelecek olursak herkesin kendine özgü bir güzelliği vardır. Eminim sende güzelsindir ama kendine güvenin olmadığı için kendini çirkin görüyorsundur. Bol bol sohbet et muhabbet et insanlarla özgüvenini kazan korkularını yen hayat senin için daha kolay olur...

0|0
    0|0
  • Sana birşey diyeyim mi Rabbine şükür et olurmu lütfen şükür etek böyle konuşma isyankar olursun Allah seni beğenerek yaratmış zaten Allah sevmediği beğenmediği birseyi yaratmaz ve kör değilsin sakar değilsin şükür de varsın begenmesinler kalbin güzel ya o yeterde artar bile ve makyajda yapma oda bir isyankarlik oluyor Allahin sana verdiği yüzü beğenmeyip te değiştirmek ve kendince güzelleşmeye çalışma eğer onları yaparak güzel olucaksin varsın güzellik kalbinde olsun ki oda varmis sende o sana yet dediğim gibi böyle konuşmak lütfen ve şimdi senden rica güncelleme yerin Çok Şükür Allahım bu günlerime diye yaz olurmu ve bir dahada böyle düşünme her insan nasibi kısmeti ile yaratılır vardır seninde bir nasibin kısmetin ok hayırlı geceler Allaha emanet ol

0|0
    0|0
  • Niye insanların dış görünüşüne eleştiri yapıp dururlar hiç anlamıyorum.
    Sen kimseyi takma hayatına bak. Sevebileceğin bir meslek sahibi ol. Ha görünüşünü çok takmaya devam edersen meslek sahibi olduktan sonra biraz para biriktirirsin.. Estetik mestetik spor falan filan derken istediğin görünüme sahip olursun. Görünümüne takma kafayı. Görüntüyü parayla yapabilirsin. Sen sadece hayatına bak.

0|0
    0|0
  • Bu hayat başkalarından ibaret değil sadece yaşıyorsan Allah nefes almana izin veriyorsa şükret. Annen, babanla vakit geçir. Kitap oku film izle benim bir tezim var 1 tl çekirdek ile bir film başında mutlu oluyorum ya bu bana yetiyor kimseye de gerek kalmıyor.

0|0
    0|0
    • evet kucuk şeylerde mutlu olmak gerekir ben mutlu olamıyorum beynım bır noktaya sabıtlenmıs:/

• Seninle dalga geçenler asıl çirkinler. Ruhları kalpleri vicdanları çirkin.

0|0
    0|0
  • Git ders çalış üniversitede bir yer kazan bir meslek yap çirkinlik ya da güzellik boşver böyle şeyleri daha doğrusu başkalarını boşver
    milletin sana nasıl baktığı değil senin dünyaya nasıl baktığındır önemli olan
    sanki hepimiz manken olucaz anasını satayım

0|0
    0|0
  • Herkese çirkin ve itici gelen Allah'a güzel geliyosa ve sana bakanda Allah aşkıyla bakıyosa sendeki güzelliği keşfedecektir canım :)

0|0
    0|0
  • yuzune kayniyan su dok tipinin seviyelerine arti puanlar gelmesi icin

0|0
    0|0
  • Karakterin iyi gibi bende karaktere çok önem veririm yüzün için seviceklerse hiç sevmesinler istiyorsan özelden mesaj at belki çirkin değilsindir güzelleştirebilecek taktikler verebilirim

0|0
    0|0
  • Öncelikle kilo ver, sonra şu burun işine falan takmayıp hayatını yaşa, seni tipin için sevecek olmaları daha kötü emin ol

0|0
    0|0
    • küçük ilçede yaşıyorum arkadaşımda yok hiç ne yapmalıyım nasıl hayatımı yaşıyayım

• Universite?

• Ozel gorus olsa bir kac formul verebilirdim. Sansina küs.

0|0
    0|0
    • şimdide verebilirsin ihtiyacım var

• Attım bir adım

0|0
    0|0
  • Prof makyaj yap. Internette bak deısımlere ınsana benzemeyen kızlar bile adriana lima gibi oluyor. denemekten zarar gelmez

0|0
    0|0
  • senin durumun sosyal fobiye giriyor sanırım psikoloji de. hemen aşılacak birşey değil. ağır ağır bazı şeyleri yapmaya başlayarak giderebilirsin.

0|0
    0|0
  • Kötü bir durum tahmin edebiliyorum. Ama kendine bu kadar yüklenme...

0|0
    0|0
  • Kendine güven biraz, senin özgüvenini kıran insanları hayatından çıkar

0|0
    0|0
  • Guzelleride goruoz. Parmaga çalacak akıl yok.

0|0
    0|0
  • yapacak bir şey yok. yaratılışına razı olmaktan başka. tipini değiştiremezsin yani. insanları umursama olsun bitsin...

0|0
    0|0
  • Sanane milletten kendinle barışık ol

0|0
    0|0
  • Sizde panik atak var gibi duruyor bir psikolog a başvurmanızı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
    • psikiyatrise gidiyorum ilaçta kullanıyorum

• Etkisini göremediniz mi hiç hangi ilaçları kullaniyorsunuz

• selectra prozac falan kullandım

• Keske senle tanisabilsemde insanlardan korkmaman gerektigini anlatabilsem uzuldum simdi gercekten.

0|0
    1|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 14

• İnsanlar kendi eksiklerine bakmadan başkalarında bulmaktan daha fazla keyif alıyor. Bütün o yaptıkları yorumlara inanıyor musun cidden? Herkes birbirine bakar ve kusur ara çünkü kendiside mükemmel değildir ve ondan biraz daha üstün olmayı çabalar. Yaşadağın ortam hakkında bilgi sahibi değilim ancak insanları bu kadar fazla kafaya takarsan hiçbir zaman mutlu olamazsın. Bırak senin dudağının küçük olduğunu söylesinler daha da eleştirsinler. Zamanında bende bazı insanların eleştirilerine mazur kaldım ancak zaman en güzel gelen şeydi. 120 kilo bir kızdım ve bunun üzerine başarmak istedim onları utandırmak istedim bunuda başardım insanlardan korkarsan sende yetkileri olduğunu düşünürler bırak onlar senden korksun. Rahat ol ( yaşadığın ortamda ne kadar olabilinirse) sana söylediği şeylere sende gül hatta yapabiliyorsan sende ona birşeyler söyle emin ol uzun zaman geçecek ve sen değişeceksin. Umarım yardımcı olur kendimi gördüm.

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ediyorum ama içimde hep bir özgüven eksikliği var kendimi insanlardan çok aşagıda göruyorum bu konuşmamada yansıyor gözlerim doluyor sesim kısılıyor başımı önüme eğiyorum insanlarla konuşunca

• İnsanlar acımasız çünkü. Herkes dışını beğenmediğinde içini de merak etmiyor. Ama kilon için azim edip kilo verebilirsin. Bir sene daha hazırlanıp sınava girebilirsin mezuna kalarak. Esmer olmak kötü değil. Kendini geliştir kitap oku, her konuda bir fikrin olsun. O zaman bile daha başka bakarsın dünyaya.

0|0
    0|0
  • Tamamini okumadim ama basini okudugum kadariyla cok buyuk bir ozguven eksikligi sorunun var. Bunu bur psikologa danisip halletmeye ne dersin. Ben Şu an bu durumuna cok uzuldum omur boyu boyle olmani istemem. Cunku guzellik degil insandaki ozguven yukseltir bir insani. Iyi bir yerlere gelebilmek icin guzellige ihtiyac yok ozguven gerekir. Bunun sebebi ailenin seni yetistirme tarzi olabilir. Surekli asagilanan ya da kucukken kotu seyler yasayan cocuklar buyudugunde ozguvensiz olur. Ama daha bir cok sebebi vardir seninkini bilmiyorum. Ama kesinlikle yardim al. Mesajda atabilirsin bana

0|0
    0|0
    • mesaj atıcam takibimi kabul edin lütfen sağolun birde

• Birde unutma insanlar sana bu tarz yorumlar yapabiliyosa bu gucu onlara sen vermissindir. Tavrini ortaya koy. Kilona mi laf etti canim ben gayet memnunum ne takiyorsun kafana de. ya da kilo ver ama kendin icin yap bunu o insan dedi diye degil. Teninemi laf etti sanane de bana bunu bir daha deme de. Sen guzelce suslenip rujunu surup cikmissin dudagina mi laf ediyolar defolun de hepsine. Sinirimi bozdular. Kimse seni boyle ezemez. Sen birtanesin bu dunyada. Her seyi kafana takma ama kafana takacagin seyler soyledikleri zamanda alindigini belli etki bidaha konusmasinlar yaninda.

• tüm sorunlarından kurtulacağın bir yol biliyorum sanırım. kickboks a başla hemde acilen. hem zayıflarsın eğer dedikleri gibi kiloluysan. hem dövüşmeyi falan öğrettikleri zaman kendine güvenin gelir kimseden korkmazsın. insan güçlü olduğunu hissediyor dövüş sporlarıyla uğraşınca inan bana ;) eğer bir spor klübüne yazılmaya param yok dersen sitede parasını çarçur eden birçok insan var onlardan yardım isteyebilirsin yeni bir konu açıp. eminim siteden birileri yardım eder. benim param olsa hemen gönderirdim. yani diyeceğim o ki kimse senden üstün değil. egoist ol biraz aynaya bak 'ay bu gün çok güzelim de' ama kendini buna inandır. mesela biri sana ay dudakların ne kadar ince mi dedi. hemen cevap olarak evet ince ben seviyorum ördek dudaklılar gibi değilim de. yani kendini ezdiren gene kendinsin. bu yüzden boksa yazılmanı şiddetle tavsiye ediyorum. yeni bir soru başlığı açmayı unutmaman dileğimle :) ha bu arada her kadın güzeldir yeterki kendine uygun olan bakımı yapmayı bilsin ;)

0|0
    0|0
    • çok teşekkürler... kickboksu bayanlarda yapabılıyor değilmi? dediklerini uygulayacam saçımı da boyıcam ama bugune kadar çok şey denemedim de aynaya bakınca sonuç hüsran oldu yani yakıışmıyor ne makyaj ne de bakım

• saçını boyama bence. onu yerine saçlarını uzat. tabiki bayanlarda yapabiliyor bu sporu. illa saçına bişeyler yapmak istiyorsan ombre yaptır. ayriyetten youtube da birçok makyaj videosu var. onlardan bol bol izle. saç videolarını da izle. kimse anasının karnından saçları mükemmel çıkmıyo. ya da kendiliğinde makyaj yapmayı bilmiyo. araştırıyorlar ve sende böyle olmalısın. kendine makyaj mazemeleri al. ama en önemlisi far fırçalarıdır unutma. sormak istediğin bişey olursada mesaj atman yeterli :)

• Insanların kalbi mi yok dunya cok cırkın kardesım onların dedıklerını sen nıye takıyosun kı cok klıse bır soz ama cıdden oyle dudagın ınce olabılır burnun kotu olabılır kılolu olabılırsın ama kalbın temız, ne ınsanlar var dısı guzel olup 2 gram sevgı ne bılmeyen. Bende kendı burnumu begenmıyorum dıslerımı begenmıyorum kılomu begenmıyorum ama boyleyım yapacak bısey yok eskıden cok zayıftım bu seferde dalga gecıyolardı carpık bacaklı dıye oysa dogustan kalcamda ıce donukluk var napayım yanı:D dıyecegım o kı kımse ıcın kendını uzmeye degmez motıvasyonunu topla kılo vermeyı hedef edın dovus sporları yapabılırsın basın dık yuru kendını yalnız hıssetme ıcını dokmek ıstıyosan gunlukde tutabılırsın sacma gelbılır ama cıdden ıse yarar, bardagın dolu tarafından bak elın var ayagın var en basıtınden, bu sekılde dusunursen ınan hayat daha yasanabılır oluyor sevgıyle kal

0|0
    0|0
  • Insanlar cidden gerizekali su kiza niye boyle seyler yasatiyorsunuz ki mk?

0|0
    0|0
  • Millete ne ya artık aş bunları 19 yaşındasın kimse senin dış görünüşünü yargılayamaz eğer çevrende böyle kişiler varsa yanlış kişilerle arkadaşlık ediyosundur

0|0
    0|0
  • bir psikoloğa gitmelisin ben hemşireyim ve insanlardan korktuğunu söylüyorsun bu psikolojinin bozulduğunu gösterir ve şu an adı aklıma gelmiyor ama böyle bir hastalıkta var

0|0
    0|0
    • psikiyatrıse gidiyorum ama iyi gelmiyor 3 dklık görüşme ilaç yazıyor yolluyor

• Kişi kendinin psikologudur antidepresan ilaçların kalıcı zararları olmaktadır bünyede mala bağlıyor resmen çok zorda kalmadigin sürece düzenli kullanmamaya bak

• @Delilkocer evet kişi kendinin psikoloğudur ama arkadaş kendini teselli edemiyorum demek ki ksye yazmış ve psikolokla psikiyatri arasında fark vardır psikiyatri ilaç yazar yollar ama psikolok ilaç yazamadığı için oturup konuşur o yüzden psikoloğa gitmesi lazım

• Niye bukadar insanlardan korkuyorsun ki? Kötü birşey mi yaşadın? Ve güzellik konusunda güzellik gelip geçici önemli olan iç güzelliği. Ama illa diş görünüşde güzel olsun dersen kendine bakmalisin. İstersen bana özeldende yazabilirsin

0|0
    0|0
    • evet kötü günler yaşadım 15 yaşında bir kız tarafındn rezil edildim tüm okulun önünde dövüldüm bunlardan dolayı vede ailemin yetiştirme tarzından dolayı bu hale geldim

• hıc yok

• Arkadaş edinsen belki korku geçer

• Öyle söyleme canim allah sana güzelik verdi gel dertleselim

0|0
    0|0
  • kendin olmanın kabul edebilmenin samimiyetin daha güzel olduğunu kavta

0|0
    0|0
  • bana yaz derdini dinlemek isterim

0|0
    0|0
  • Bence tedavi olmalısın böyle düşünme

0|0
    0|0
  • Sen dis gorunusu falan bosver senin once psikolojik tedavi gormen lazim. O insanlar kim kopek te sen onlardan korkuyosun? Bu gidisle ilerde cok kullanirlar seni.

0|0
    0|0
    • öyle zaten herkesten korkuyorum kimseye sesimi çıkartamıyorum

Yükleniyor...