Sorun bende mi kendime yanlıs mı yapıyorum?

Merhaba arkadaslar bu soruyu nasıl sorsam bilmiyorum.. kendime artık hiç özen göstermiyorum.
bu eskiden böyle değildi yani 1-2 sene önce ama gitgide anlamsız gelmeye başladı herşey. araştırdıkça tecrübe edindikçe bazı şeyleri saçma geldi. neyden mi bahsediyorum kendimden. yani kendime bakmıyorum artık pek. yaşımda 18 bu arada lise sona geçtim ama daha yolun başındayım belkide. belkide çabuk anladım ve çabuk davrandım bilmiyorum. bütün sosyal medya hesaplarımı kapadım-sildim. sadece whatsapp duruyor onla da kimseyle görüşmüyorum zaten çevrem değiştiği için. kendime bakmıyorum saçıma giyiyme.. çünkü neden bakayım ki çok anlamsız herkesin derdi bu. ne kadar iyi görünüyorum ne kadar havalıyım ne kadar çok nike ım var adidasım var havaları, instagram da takipçi-beğeni kasmak için yapmadığı şey kalmayan ( kızlarda orasını burasını açarlar ) herkeste bir hava atma merakı sırf fotoğraf çekilebilmek için sıtarbaksa gitmek.. daha ne söylenebilir ki ben bunları istemiyorum.

Bende birkaç sene önce herşeyime özen gösterirdim yalan yok kısacası '' Mükemmel '' olmak istedim ama öyle bir şey yok. ona ulaşamazsınız çünkü dediğim gibi öyle bir şey yok. ve artık bu tür şeylerden sıkıldım başkalarının ben ne giyiyorum diye bakmasından saçımın nasıl olduğundan en ufak bir rüzgarda keyif almak yerine saçımı düşünmemden endişelenmemden insanlardaki ego karaktersizlik yalan ikiyüzlülük bunlardan bıktım sorun bende mi ben mi yanlış yapıyorum ama hayır ben böyle düşünmüyorum sırf bu saç meselesi yüzünden saçımı 3 numara yaptım. mis gibi de oldu yakışıp yakışmaması umrumda değil uğraşmak istemiyorum. geçen sene yakışıklı göründüğümü hatırlıyorum baştan aşağı herşeye özen gösterirdim ne için ama.. bunları düşündükçe salıverdim bende çünkü savaşıcak bir şey yoktu.

Güncellemeler:
yani ne için bunları yapıyordum kendim için mi? hayır belkide çevreye uyum sağlamak içindi. aralarına karışmak gibi bir derdim yok sadece uyum içindi.
okuldan 2 kız teklif etmişti güzel sayılırdılar hatta ama ben istemedim en güzel kız etse bile baya düşünürdüm o haldeydim kimseyi istemiyordum. çevremdede ilgi fazlaydı özellikle kızlarla. ama sürekli uğraşmak gerekiyordu dediğim gibi ve ne için yaptığın önemliydi ve benim bir amacım yoktu bu yüzden artık bıraktım. sizce doğru mu yaptım ne düşün
ne düşünüyorsunuz?

GÜNCEL|

0|0
1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• İnsan amaçı için güzel ve tertipli giyinmemeli. Kendisine saygısı olduğu için ve saygınlık görmesi için çeki düzen vermeli. Sen kendini boşvermiş bir durumdasın. Bu çok yanlış birşey. Kimseyle ilgilenmene gerek yok ama kendinle ilgilenmen gerek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...