Batı devletleri uygar mıdır?

Yoksa bugünkü huzurunu döktüğü kana mı borçludur?

0|1
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Batı devletleri dediğiniz devletler 1. Dünya Savaşını sırf sömürgecilikleri kan emicilikleri yüzünden çıkardılar 1914 ten önceki koloniler zincirleri için de bir çok savaş yapmışlardı zaten bu kolonileri mandacılık kılıfına giydirip sömürmüyoruz himaye ediyoruz dediler 1. Dünya Savaşından 2. Dünya Savaşına kadar sonrada dünyayı tekrar kan gölüne çevirdiler birbirleriyle rakip etme sonra o sömürdükleri devletlerin üzerinden çekilmiş gibi görüldüler Afrikayı harita başında böldüler maşalarını devletciklerin başlarına koyup çekildiler hala Afrika can çekişiyor bunlar yüzünden fakat söyle bir yanı daha vardır Avrupanın kan emiciliği yaparken bizim zenginlerimiz gibi petrol kralları gibi parayı zevklerine sefalarına harcamadılar kendilerini geliştirdiler büyüttüler ülkelerini geliştirdiler yani bizim hiç bir zaman yapmadığımız ve yapamayacağımızı yaptılar bu yüzdende uygar sıfatını üstlerine alıp istedikleri ülkede istedikleri gibi geziyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Ister gavur diyin ister kafir ben Muslumanim ama gordugumu inkar edecek kadarda kansiz degilim..

Batidaki insanlar muslumanlardan daha cok yararli isler yapmistir insanlik icin. Bizim zenginlerimiz 18 lik kizlarla gezerken adaar milyar dolar yardim yapiyorlar.

0|0
    0|1
    • Bunu nasıl başardılar?

• Bu dunyada kan dokmeyen millet var mi?

Avrupa melek demiyorum zaten sadece bizden 50-60 yil ondeler baya.

• Uygarlık ve teknoloji farklı şeyler. 2 dünya savaşı da avrupada oldu. 70 yıl önce.

• Hepsinin tarihi farklı gelişmiş. Mesela amerikanın bu seviyeye gelmesi oraya yatırılan sermayelerle başlamış. Avrupanınki 15 yy. daki coğrafi keşiflerle başlamış, sonrasındaki sömürgeleşme hammade kaynağı ve sanayi devrimi (burada döktüğü kan çok fazla), gelişmeyle refah yükseliyor, refah yükselince , insanın temel ihtiyaçları giderildiğinden pratik teknoloji gelişiyor sonra estetik duygu, kişisel haklara saygı falan işte. Bizim büyüklerimiz hep acı çekmiş karın tokluğuna çalışmış çoğu, buna rağmen biz çok uygarız bence, safça görünüyor ama öyle düşünüyorum 😅😅

0|0
    0|0
  • Uygardır.

0|0
    0|1
  • Avrupa tarihinde yamyamlık vardır ve zaman ilerledikçe sömürgecilike devretmiştir yerini

0|0
    0|0
Yükleniyor...