Ekranlardaki dizilerde neden hiç namaz kılınmıyor?

Özellikle böyle zenginlerin, villalarin, jiplerin olduğu dizilerde neden hiç kimse namaz kılmıyor? Yani namaz kılınması için illa dini içerikli illa kara çarşaflı tesettürlü kişilerin olduğu diziler mi olması lazım? Çok garip değil mi sizce de?

Yani bize alttan alta 'zengin ve yakışıklı/güzel biriyle olmak demek dinini yaşamamak demektir' gibi bir mesaj mı vermeye çalışıyolar nedir? Sizin fikriniz nedir?

Güncellemeler:
Gençler bahsettiğim olay tam olarak şu;
yani sadece tesetturlu, kara çarşaflı insanlar namaz kilmaz. Çevremizde görüyoruz saçı açık olup namazini kilan orucunu tutan insanlarimiz da var. Ve yabanci dizilerin hemen hepsinde ya incile isaya ya ülke bayraklarina vurgu varken illaki bir yerlerinde geçerken neden bizim dizilerimizde bu yokmuş gbi, herkes herseyi günlük yaşıyomus gibi, normal olan oymus gbi lanse ediliyor. Bundan bahsediyorum.

0|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• Dini imanı o kadar unutturdular ki Allah muhammed dedikleri zaman bir garip oluyoruz yalansa yalan deyin.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 23

• Her ABD filminde Amerikan bayrağını, polisini ve beyaz sarayı insanların gözüne sokarlar.. Bizde ise sadece türban ve sarık girer.. çünkü ABD ulusalcı ve polis devleti olduğunu vurgular.. Bizde ise tarikat ve cemaat kulluğu gösterilir. Türk bayrağı göstermek kesinlikle yasaktır çünkü Ermeni ve Yahudi deyyuslarını gücendirmek istenmez..

1|0
    0|0
  • Din halkın afyonudur

0|2
    1|2
  • İrtica derler

1|0
    0|0
  • Kurtlar vadisi pusu dışında namaz kılan yok

1|0
    0|1
  • Kurtlar vadisinde eskiden daha sık gösteriliyordu. O da bıraktı.

1|0
    0|0
    • Kurtlar vadisine de el attilar çünkü. bir dönem muhteşem yuzyila da el atilmisti.

• Soruya bak a, q sanki dini program 😀 orda kılsa ne olur, sevap mı kazanıyon sen kafalar güzel yine 😀😀

0|0
    1|0
    • Sen daha küçüksun evladim. Anlayablcegn seyler icin yorum yap.

• Evet biyolojik yaşın benden büyük ama beyin yaşın benden küçük olduğu belli ki sorundanda anlaşılıyor zaten ABLA 😀😀

• Yineliyorum algilayamayacagin, beyninin almayacagi seyler icin yorum yapma. Hadi ötede oyna sen.

• Türkiyedeki dizilerin cogu toplum degerlerının altına dınamit koyup patlatma üzerine

1|0
    0|0
  • tüm topluma hitap etmek açısından siyaset ve dinden uzak duruyorlar

1|0
    0|0
    • Ama ben yabanci dizilerde hep denk geliyorum. Ya abd bayrağına ya incile isa ya sürekli vurgu yapabiliyolar. Ki onlar daha çok uluslu bir ülke. Biz yapinca dinci yobaz onlar yapinca reva mi oluyor?

• galiba öyle oluyor (!) bir kaç dizi de vardı ama namaz sahnesi çoğunda yok ama haklısın

• namaz mı hiiiiiii yobaazzz irtiicaaaa yetişin anaaaaaammmm :D

0|0
    1|0
  • Avrupaya özendirmek için..

1|0
    0|0
  • Çünkü bizim diziler topluma ahlaksızlığı empoze etmekten başka hiçbirşey değil.

1|0
    0|0
  • samanyolu tvde kiliniyordu senin baskanin gidip kapatti kanali

0|0
    1|1
    • Samanyolu ve kanal 7 kadar saçma kanallar bilmiyorum. Hic de izlemem işim olmaz. Anca insanlarin beyinlerini yikiyor o kanallar.

• eh o zaman bu tür sorular sormayi da kes.

• Niye tuvaletlerini yaparken cekmiyorlar o zaman. Zenginlerin tuvaleti gelmez mesaji mi veriliyor?

0|0
    0|0
  • Atayiz namussuzlar

0|0
    0|1
  • Kiliseye de gitmiyorlar hiç bak. Haklısın :))

0|0
    0|0
  • Dizinin senaryosuna göre hareket edilir. Yani açık saçık giyinen bir kızı evinde namaz kılıyor olarak gösteremezler mesela

0|0
    0|0
    • Niye? Her namaz kılan tesetturlu mu?

• Değil ama dizinin içeriğine uymak zorundalar

• Çevremde namazini kilan ama yine başı açık olan o kadar insan var ki. Yani tamamen yurtdisina ozendirme çabası var bence.

• Cenaze namazlari var :)

0|0
    0|0
  • bırak onu o dizilerde temel ihtiyaç için wc'ye bile gidilmiyor :)

0|0
    0|0
    • Orası da var. Ama isterse vurgu yapabilirler. Ben yabanci dizilerde dine bayrağa yönelik çok vurguya rastlyorum. Ama kendi dizilerimizde gençler boş beleş hayatlar süren şansa kadere zengin birileriyle yollari kesişen sonra parlayan insanlar olarak gosteriyorlar. Bence bu tamamen algı olusturma çabası.

• Konuyla alakasız şeyleri filmlere koymazlar. Film yıldızları neden hiç kaka yapmıyor düşündün mü?

0|0
    0|0
  • yanıııı kefereler

0|0
    0|0
  • Güzel tespit bravo 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼

1|0
    0|0
  • Neden kılınsın amaç ne saçma

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Senin çevrendekiler anons mu yaptırıyor namaz kılıcam diye? Belki o zenginler sahne geçişleri arasında kılıyor namazını? Böyle saçma bir cevabı anca böyle saçma bir soru hak edebilirdi.

1|0
    0|0
    • Hakkaten sacma oldu. Ben diziden dizideki kisilerin yasayislarindan konusundan bahsettim. Sen oyuncularin rol aralarindan ozel hayatlarindan bahsediyosun. Bence senin yorumun daha saçma.

• namaz kılsa nolcak dizidekiler kara çarşaflı olsa nolcak. hem arada kılıyorlar. mesela kurtlar vadisinde kılıyorlardı arada. kertenkele de de kılıyorlardı

0|0
    0|0
  • hiç wc ye de gitmiyorlar mesela :D

0|1
    0|0
  • öyle zaten

0|0
    0|0
  • Çünkü izlenilesi değil ve bir tane dizi vardı atv de onda kapalı bir kadın kiliyodu

0|0
    0|0
    • Zaten bahsettgim şu. Yani sadece tesetturlu, kara çarşaflı insanlar namaz kilmaz. Ve yabanci dizilerin hemen hepsinde ya incile isaya ya ülke bayraklarina vurgu varken illaki bir yerlerinde geçerken neden bizim dizilerimizde bu yokmuş gbi, herkes herseyi günlük yaşıyomus gibi, normal olan oymus gbi lanse ediliyor. Bundan bahsediyorum ben.

• Evet haklısın ama yabancı dizilerde değilde filmlerde daha çok oluyo bu dediğin dizilerde de konusuyla alakali bence bizim film sektorumuz fazla gelişmiş değil belli başlı konular işleniyo genelde aşk konuları ama yabancı filmlerde konu tamamen aşk olmuyo aksiyon vs mutlaka kilise de bir sahne oluyo kurtlar vadisi camide çekilmiş kaç sahnesi var tamamen konuyla alakali bence dizilerimiz ve filmlerimiz çok yaratıcı kurguya sahip değiller

• Neden kılınsın?

0|0
    0|0
Yükleniyor...