Kadınlara da zorunlu askerlik gelsin mi diye referandum yapılsaydı cevabınız ne olurdu?

• KADINLARDA zorunlu askerlik yapsın
    49% (36)44% (21)47% (57)Oy Ver
  • KADINLAR zorunlu askerlik yapmasın
    51% (38)56% (27)53% (65)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
21|24

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Kadınlar askerlik yapmaları gerektiği zaman zaten yaparlar bunda bir sıkıntı yok. Ama eşitlik eşitlik diye yırtıyormuşuz ya kendimizi siz beylere sorayım o zaman. Sizde çocuk doğurun, sizde her ay regl olun, sizde hem işte çalışın hemde eve gelince çocuktu, yemekti, temizlikti yapın. Bence kadının işleri daha bedensel siz erkekler ye iç yat modundan başka bir işe yaramıyorsunuz bazen. Her iki cinste olmasa çoğalma diye birşey olmaz. Ama siz erkekler hiçbir şekilde kadın olmazsa çocuğunuz olmaz. Ama artık günümüzde bir erkek olmadan kadınlar çocuk sahibi bile olabiliyorlar. O yüzden bence çok böbürlenmeyin derim bak. Yoksa bizler daha bile üstte çıkarız.

5|0
    1|2

Erkekler Ne Diyor 23

• O zaman evi kim bekleyecek kadın evin kalan erkeğidir bir yerde eşi askere gidince kollar savunur ailesini önemser kadın olmakta zor iştir biz gidelim diye düşünüyorum :)

Dipnot: Asker Olan Kadınlarımıza Saygısızlık Yapmadığımı Belirtir Baş Tacı Ettiğimi Belirtirim Sadece Kişisel Görüşüm Bu Konuda Budur Bilginize Arz Ederim :)

0|0
    0|0
  • Madem kadın erkek eşit madem haklarınızı arıyorsunuz sürekli o zaman sorumluluklarınızı da yapın. Siz bu vatanda yaşamıyor musunuz? Burayı savunmak sizin de göreviniz değil mi? Yeri gelince erkeklere ihtiyacımız yok biz de güçlüyüz her şeyi yaparız diyorsunuz.. Bence kadın da askere gitmeli.. Asker bütün vatandaşın bir görevi.. Eski türk devletlerinde her birey askerdi...

2|1
    0|0
    • kısa ve net cevap vereydın ıyıdı :D

• Eski türk devletlerindne banane ayrıca :D

• O bir örnekti.. Yaşadığı vatanı savunmak sadece erkeğin görevi anlayışı çok saçma.. O zaman erkeklere de zorunlu askerlik kaldırılsın hep bedelli askerlik olsun..

• gelsin 3 tane asker hatun ayarlar tim kurardım hep hayalimdir
    66.media.tumblr.com/.../...9gwMpF1ssypfho1_500.png

1|0
    0|0
  • Kardeşim manyak mısın sen? Askeriye asla asla ve asla zan ettiğin gibi bir yer değil. Silah ile hiçbir alakan yok bit kişiye hizmet , tubalet temizle , hergün mıntıka yap her gece nöbete kalk deliksiz uyku haram asla Hakkı'nı savunamazsınn ve dünyanın en iğrenç insanları ile bir arada yaşamak zorunda kalırsın.

0|0
    0|0
  • Kadınlarda askerlik yapsın.

2|1
    0|0
  • Dusunsene kiz dekolte giyyie askee ona bakiyor kursun geluo askeri vuruyor

1|0
    0|0
  • Genç erkeklere hep derler. Askere gitsin aklı basına gelir adam olurda döner diye. İşte o yaştaki kızlar neden büyüyemiyor cevabı burda. Onlarda askere gitsin gelsin cocuklugu cıvıklığı erginliği bırakırlar. Onlarda büyür döner.

1|0
    0|0
  • Gelsin veya gelmesin fark etmez 😏 Kimse benim hatunları yenemez 😌
    http://i.hizliresim.com/7vrna5.jpg

0|0
    0|0
  • hayır..

0|0
    0|0
  • Yapmasınlar, savaş sırasında cephede kıskançlıkları yüzünden birbirini vururlar. ya da her zaman ilk hamleyi karşıdan bekleyen kızlarımız tripleri yüzünden "banane ben ateş etmem önce onlar etsin" gibi tripler atarlar. Vatana yazık olabilir.

0|0
    2|0
  • zorunlu değilde isteyen gidebilirdi görürdük bakalım ne kadar vatansever kızlarımız varmış

1|0
    0|0
  • Yapmasınlar.

0|0
    0|0
  • Saçmalamayın..

0|0
    2|0
  • bir o kaldı onuda yapın :) ne yapacaksınız komtana tripmi atacaksınız :)

0|0
    2|0
  • Gelmesinler böyle iyi emir komuta zinciri :)

0|0
    0|0
  • zorunlu askerlık gelsın türkiyeye askerı lıse sınavları sopkaklarda yapılır artık

0|0
    0|0
  • Abazalar evet demiş yine :D gerek yok askerlik erkeklere yakışıyor

2|0
    2|1
  • Herkes kendi isini yapsin gidip kıllatmasiinlar

0|0
    0|0
  • Yapmasınlar bence, yapamazlar zaten :D

0|0
    0|0
  • Zaten zor iş kadınlık ülkemde birde askerlikle uğraşmasınlar.

0|0
    2|0
  • Kadınlar Polis oluyorsa askerde olabilir ama biraz rahat yerde görev yapsınlar

0|0
    0|0
  • gitmeliler özellikle feminist salaklar

0|0
    2|0
  • cevabım , kadınlar zorunlu askerlik yapmasın olurdu. İsrail de kadınlar , erkekler gibi zorunlu askerlik yapıyor ama nüfüsları çok az , ondan dolayı... bizim öyle bir sorunumuz , ALLAH a çok şükür ki yok...

1|0
    2|0
    • siz askerlikten ne anlarsınız :D oturun oturduğunuz yere

• hislerime ne güzel tercüman oldunuz.

Kızlar Ne Diyor 20

• Hayir olurdu :)
    Dusunsene komutanim emir veriyor. Cevap olarak gormuyomusun her yanim sis hassas donemimdeyim gelme ustume :)

2|2
    1|0
  • Gelmesin , yapmasın

2|0
    2|1
  • Kadinlar birbirini cekemiyor askerlik gibi bir ortamda bir arada bulunmalari zor yatili kurslara gittim ve bu durumlarla karşılaştığım icin gördüğüm icin biliyorum o yuzden olmasin.

0|0
    3|0
  • Yapsınlar. Koşa koşa gitmeyen namert

1|1
    0|1
  • Normalde zorunlu askerliğe bile karşıyım.

1|0
    0|0
  • Biz turkuz gelirse yaparız gardas sıkıntı yok
    Koklrimizde var askerlik

2|0
    0|0
    • Türkçe lisanında yazmayı öğrende yaparsın , türk kardeş !

• Türklerin lisanına şivesine burnunu sokma o zaman

• Orda bir ayrım yok ne şivemize ne ağzımıza ne de lehçemize karışma çok biliyomuş gibi uzak ol bizden 😄

• hayır

0|0
    0|0
  • Yahu ben erkeklerin bile zorunlu olarak yapmasına karşıyım.
    Askerliği yapana para verilmeli asıl.

0|0
    0|0
  • Yaparız. Şahsen ben yapmak isterim.

1|1
    0|0
  • Isteyen yapsın ya

1|1
    0|0
  • Kadınlara göre değil en azından birçok kadına.

0|0
    1|0
  • Yapsın

0|0
    0|0
  • olsun

0|0
    0|0
  • Hayır.

Erkekler için zorunlu askerlik kalksın mı diye referandum yapılsa evet derdim ama.

0|0
    0|0
  • A şıkkı

0|0
    0|0
  • Yapmalıyız bence

0|0
    0|0
  • isterdim ancak bedensek olarak daha nariniz ve düşmanlar da erkek olacağı için sıkıntı biraz

0|0
    2|0
  • Ben deli gibi istiyorum bunu işte biz de vatanımız için ölmeye hazırız bizi de alın önceden de Türk milleti ordu halk değil miydi? Hem patates soymaya da alışığız :)

0|0
    0|0
  • askerrr vur!
    vurmuycagam vurmuycagam benım degılmiğ vurmuycagm

0|0
    0|0
  • Cocugu olan kadin yapmasin hem saten erkekler de mecbur degil ki parayla degil mi

0|0
    1|0
Yükleniyor...