Türkiye'de neden kurumlar içinde birçok vasıfsız birim var?

Çalışan 1 kişi ama onu denetleyen kurumlar-kişiler bir sürü..
Türkiye'de neden kurumlar içinde birçok vasıfsız birim var ?

1|0
12|10

En İyi Kız Görüşü

• Akıl vermeyi bilen ama uygulamaktan kaçınan insan sayısı fazla.

4|6
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Türk ve Japon şirketleri arasında bir kürek yarışı düzenlenmesine karar verildi.
    Japonların takımında 8 kişi kürek çekiyor, 1 kişi dümencilik yapıyordu.
    Türk Takımında ise 2 kişi kürek çekiyor, 3 kişi şeflik 3 kişi müdürlük yapıyor 1 kişi de dümeni kullanıyordu.
    Her iki takımda, performanslarının en üst düzeyine varabilmek için uzun ve zorlu bir hazırlık döneminden geçti.

Büyük gün geldi ve iki takımda, kendini hazır hissediyordu. Japonlar yarışı bir kilometre farkla kazandılar...
    Yarış sonrası Türk takımı çok sarsılmıştı. Türk Şirket yönetimi yarışın açık farkla kaybedilmesinin nedeninin bulunmasına karar verdi.
    Yapılan araştırmalar, analizler ve uzun çalışmalar sonucu düzenlenen raporlara göre hata bulundu ve çözüm önerisi getirildi.
    Çözüm olarak yönetimdeki düzeni güçlendirmek için 1 genel müdür atandı, ve sandaldaki ağırlığı dengelemek için kürekçi sayısı da 1 e indirildi.
    Japonlara yeni bir yarış teklif etme kararı alındı.
    9 kişilik Türk takımı Japonlarla bir yarış yapmak üzere yeniden yapılandı.
    Japonların takımında 8 kişi kürek çekiyor, 1 kişi dümencilik yapıyordu.
    Türk Takımında ise yeni yapılanma şekli şöyleydi,
    1 Genel müdür
    3 Bölgesel müdür
    3 Dümen şefi
    1 Dümenci
    1 Kürekçi

İkinci yarışı Japonlar iki kilometre arayla kazandılar. Tepesi atan Türk şirketi yönetim kurulu hemen harekete geçti. Yarışın kaybedilmesinden sorumlu tutulan kürekçi kovuldu, müdürlere ve diğer personele sorunun çözümüne olan katkılarından dolayı ikramiye verildi.
    Bu sistemin pamına pokiyim kanka.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Adaletsizlikten kaynaklı.

0|1
    0|0
  • it ite itte kuyruğuna

0|1
    0|0
  • kabul edelim tembel bir milletiz

0|1
    0|0
  • ülkenin neyi düzgün ki bunu sorguluyorsun.

0|3
    0|0
  • çünkü her açıdan adaletsiz bir ülke

0|1
    0|0
  • Kapitalizm efendim, işte o yok sayılır.

0|1
    0|0
  • adetlızssın be turkıye

0|1
    0|0
  • çünkü emeğe değil emeği yaptırana saygı var

0|1
    0|0
  • O fotodaki gibi degil işler onlarda fabrikanın mali durumlariyla ilgileniyorlar toplantılar yapiyorlar fabrikanın alım satimlarıyla uğraşıyorlar yani bos bos oturmuyorlar

0|1
    0|0
    • Tabi dogrudur uretim olmazsa onlar yaratack demi allah seni napmasin guldurdun beni 😂😂

• @Johhn ne diyorsun sen ya benim babamda fabrikada müdür yilda 20 gün tatil zor yapıyor akşam nöbetlere kalıyor tatilde bile işle ilgili telefonlar alıyor her gün farklı stresler yaşıyor ve her gün işten atılma korkusu yaşıyor keske o işler o fotodaki gibi olsa ama değil babam yillarca işsiz kaldi ben cocukken annemin ogretmen maaşıyla idare etti çok sukur iyi bir fabrikaya girdi yıllarca çalışıyor insanlarla dalga geçmek cok kolay ama dimi

• Sen olayi anlamadin

• 0|1
    0|0
    • O nasıl bir söz yahu ilk defa duydum :)

• Teşekkür ederim :)

• rica ederim :)

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Erkekler Ne Diyor 9

• Herkesin adamı var onun da payı var bence basitinden bizim belediyenin eski başkanı işten güçten anlamayan ne kadar insan varsa belediye maaşa bağlayıp işe aldı temizlik işleri vs şeyler belediye işlerini bilirsin aşırı kalabalık alım ama kimse ne iş yaptığını bilmiyor sadece almış doldurmuş belediye kim ağladıysa iş ver dediyse yeni başkan sapla samanı ayırdı ve çalışmayanın işine son verdi üst kademeler dahil boş adama yer yok dedi kimisini emekli etti bir şekilde kimisinin de işine son verdi

0|1
    0|0
  • Kısa ve öz olarak bu fıkra herşeyi anlatıyor bence...

Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla Bir bekçi işe almaya karar verir.
    Bir süre sonra düşünülür ;
    ”Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak”
    Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750’şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.
    Bir süre sonra ”İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz” diye düşünülerek, 1.000’er TL maaşla, iki denetmen işe alınır, biri denetim yapar diğeri raporları yazar.
    Bir süre sonra” Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek ” diye tartışılırve 1.500’er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır.
    Bir süre sonra ;”Peki bunlardan kim sorumlu olacak.” Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000’er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır.
    Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır…!

0|1
    0|0
  • Saatleri Ayarlama Enstitüsü bir gün gerçek olacak

0|1
    0|0
    • Ahmet Hamdi Tanpınar 😊
      Okumayı düşündüm lâkin konuyu tam anlamadım özelden anlatabilir midiniz rica etsem

• @Lavinia-_-34 ".. insanların saaadet anlayışları da gariptir. kitaplara bakarsanız, kendilerini dinlerseniz, insanolunun esas vasfı akıldır. onun sayesinde diğer hayvanlardan ayrılır. beylik sözüyle hayata hükmeder. fakat; kendi hayatlarına teker teker bakarsanız bu yapıcı unsurun zerre kadar müdahalesini göremezsiniz..."

• Anladım teşekkürler

• işte eşini dostunu müdür ediyon
    birde emir eri veriyon onlara
    ne edicen işte

0|1
    0|0
  • Bn bu duzene ezelden beri karsiydm karsiym arkadaslarim bir yerkere girip calisirdi bn duvar dillerinde su oyuncak satiyordm Şu an yine kendi isim gule eglene yapiyorm kafam rahat arkadaslarm aynen devm ediyor

0|1
    0|0
  • Çünkü belediyelerkadrolu adamları çalıştyırmaz o alır 3000tl yataronca adam yatarken taşerondan adam alır sözleşmesizçalıştırırlar oyapmaya mecburdur hemde 1200e

0|1
    0|0
  • Kurumların içindeki torpilli vasıfısz bebeleri alanları vasıfsız vizyonsuz kişiler olduğu çin olmasın...

0|1
    0|0
  • Ahahahahahahah çok dığru söylemişsin yaa günün sorusu olmalı bu

0|1
    0|0
  • Haksızlık bu

0|1
    0|0
Yükleniyor...