Alevilerden ne istiyorlarki anlamıyorum?

Ben onları gayet seviyorum aleviylede evlenirim annemin bile alevi lafı duyunca beti benzi atıyor evet karşıma alevi çıkarsa evlenirim ve özellikle de alevi istiyorum var mı insan onlar be sohbeti hoş muhabbeti şeker gibi insanlar zaten eskiden bir alevi sevmiştim yine severim

0|4
5|18

En İyi Erkek Görüşü

• Teşekkür ederim 😇 medeniyete ulaşmış her insan alevileri sever. emevi özentiler hariç.

2|2
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Tebrık edıyorum seni helal olsun 😘👏👏👌👍✌️✌

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Keşke herkes senin gibi dusunebilse bende ırk din dil cins farketmeksizin seviyorum.
    Turkiyedeki aleviler abddeki siyasiler gibidir
    Bende seviyorum Alevileri haklisin

2|3
    0|0
  • Şunu söyliyim bu yaşıma kadar aralarında yasadim ve cok cok iyi insanlar. Çoğu insan direk on yargıyı oluyo

2|3
    0|0
  • Sev tabi alevi yahudi ermeni ne farkeder. Adam olsun yeter.

3|3
    0|0
  • Alevi sunni katolik bunların hepsi boş
    insanmı önce ona bakacaksın.
    Irkçılıktan uzaklaştığımız kadar insanız hepimiz

3|3
    0|0
  • aleviler insan onların sohbeti hoş gönlüş hoş muhabbeti şeker gibi insanlar zaten eskiden bir alevi sevmek ali sevmek ali seven peygamberi sever yine severi yinede severimmmmmm

2|2
    0|0
  • Ayrım yapmadan sev bencede

1|3
    0|0
  • İnsani sevmek icin alevi sunni yahudi degerlendirmesine gerek yok bakarinanlasiyorsan dunya gorusun tutuyorsa. Bunun tersini soyleyenlerle iliskini sinirlandir

1|1
    0|0
  • Alevi ile bende evlenirim sonucta insan daa

1|3
    0|0
  • Dinlere mezheplere her millete saygılıyız ayrım yapmayız incinsekte incitmeyiz yaradılanı severiz yaradan dan ötürü bizlerle arkadaşlık eden komşuluk eden evlenen iş yapanlara sorsunlar nasıl insan olduğumuzu. Önyargıyla kulaktan dolma laflarla çamur atmak yanlıştır artık bunlara bir son verin. Birlik olalım ayrıma gerek yok bu dünya hepimize yeter.

0|1
    0|0
    • Eşiniz sunnimi

• Değil ama olabilirdide seviyorsam seviliyorsam sorun etmem saygı duyarım namazına orucuna.

• insanlar ikiye ayrılır iyi insanlar ve kötü insanlar

1|1
    0|0
  • Aferin.

0|1
    0|0
  • Dinde ayrım olmaz din Birdir oda Kur'an dır bana saçma geliyor alevi sunni hanefi diye ayırmak Ben şuna bakarım Namaz kılıyor mu Gusul alıyor mu?

0|1
    0|1
  • Ohooo takmis kafayi

0|0
    0|1
  • yapcak bişey yok bu konuda

0|0
    0|0
  • Kendilerine bakmayan suniler safiler Hanefiler Alevilerin akraba evliliği yaptığını düşünüp Alev'i evleri yanı Cem evlerinde ibadet yaparken orda Grup seks yapıyorlarmis havaları yaratmaları falan yanı kendini bilmez ambesiller salak salak düşünüyorlarda ondan kısacası Alevilerin yapmadıkları seyleri yaptıklarını sanıyorlar

1|1
    0|0
  • Önyargım yok ne yaparlarsa yapsınlar bir şey istemiyorum

0|0
    0|1
  • Bende aleviyim bazı alevilerde sünni lafı duyunca beti benzi atıyor her toplum her çevrede var babam ayrım yapmaz insan olsun yeterli der annem de senin annen gibiydi ben ona birseyler anlatarak güzelce konuşarak bu huyunu kaldırdım ortadan açıkçası fazla ön yargılı insanlar bu insana her yönden zarar verir ben çıkıp şimdi bir insan sünni diye ağzıma geleni saysam o insanı üzerim ve bu benide üzer insanlar ön yargılarıyla birbirine zarar veriyor birbirini kırıyor umarım ilerleyen zamanlarda bu gibi ayrımlar yapılmaz

0|2
    0|0
    • Biriside bazı inanışlar insanlığa ters Allah'ını seven biri sorsun kaç kere bir alevinin insanlığa ters geleneğini yaptığını görmüşler internette yazan şeylere inanan yani işine gelene inan insanlar bunlar

• @scare ön yargılarıyla çürüyüp gidecekler bu insanlar tek kelimeyle Allah'a havale ediyorum herkesin inanışı ibadeti farklı ama kimse ben aleviyim diye müslüman karşıtı bir kafir muamalesi göremez dinimizcede ayıp insanlık olarakta ayıp

• Müslümanlık hoş görüşüdür. İşid kafası bunlar umursama

Kızlar Ne Diyor 4

• Aleviler solcudur, aşırı sağcı ve milliyetçi olduklarını zanneden gruplar onlara karşıdır. Ben alevi degilim ancak onlardan hain çıkmaz bunu iyi bilirim

5|4
    1|0
  • Ben de severim alevileri

1|2
    0|0
  • Evet ben de seviyorum

1|2
    0|0
  • Alevilerden bir şey istemiyoruz.
    Sadece nihakımız geçerli olmadığı için evlenmiyoruz, hoş geçerli olsa da evlenmem. Çocuk olsa alevi mi olacak sünni mi.

0|1
    1|2
    • @MechanicaLEngineerr agzına sağlık beyinsz bir suru alevile evli sunni var

Yükleniyor...