Komşum engelli oğlunu dövüyor. Her gece çocuğun yakarışlarını duyuyorum. Ne yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar, karşı komşum neredeyse her gece o zihinsel engelli çocuğu dövüyor ve o çocuğun yakarışları bütün mahalleyi kaplıyor. Hiç kimse bu duruma sesini çıkarmıyor. Ama ben çok rahatsız oluyorum. Bu durumda ne yapmalıyım sizce?
Not: kadının kocası sözünü geciremiyor.

0|1
22|23

En İyi Erkek Görüşü

• Karakola şikayetçi ol. Ya da yolunu kes hesap sor.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• şiddet hattı vardı bir tane onu ara. Ben aile ve sosyal politikalar bakanlığının istismar sunumuna katıldım ve özellikle ama özellikle böyle şiddet durumlarında her şekilde haber vermenizi istiyorlar. Sakın susma. İspat edebiliyorsan da ispat et. Ses kaydı falan yap, video çek vs ve göster bunları onlara.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Sulh hukuk mahkemesine git o özürlü nün vasisi kim bir bak. Muhtemelen annesi ya da babasıdır. Dilekçe ver o dosyaya bu durumu anlat. Hakim onu onların elinden alır sosyal hizmetler e verebilir vasi değişikliği yapar hiç Merak etme..

0|0
    0|0
  • belediyede ilgili birime veya devletin ilgili kurumlarına şikayet et bir an önce.

0|0
    0|0
  • İlgili yeri ara

0|0
    0|0
  • Polise haber ver. Ama emin olman lazım. Bazı hastalar durduk yere bağırabilir.

0|0
    0|0
  • Cok zor degil kesinlikle karakolu ara onlardan nereye basvurabilirim sor ya aile danisma hatlari var onlari ara duyrsiz kalma bence. Avrupada olsa aninda o cocugu o aileden alirlar

0|0
    0|0
  • Polis var çağırın direk. Şiddet uyguluyor diye şikayetçi olun.4-5 şahit o iş tamamdır. Sen kim oluyorsun diye hesapta sorulabilir. Aynı zamanda.

0|0
    0|0
  • Polise haber ver

0|0
    0|0
  • Kimsesiz çocuklar mı ne öyle bir yer var sikayet et gelsnler alsınlar cocugu

0|0
    0|0
    • Çocuk ailesiyle mutlu. Alındığı zaman ki mutsuzlugunun kaynağı istemiyorum. Bir mutsuzluktan Başka bir mutsuzluğa surukleyemem ki.

• Ne mutsuzluğu ya ona bakıcı aile bulunuyor ve her ay verilen para cocuga kullanılıyormu mutlumu huzurlumu diye kontrol ediliyor

• sosyal hizmetler

0|0
    0|0
  • Polise şikayet edin

0|0
    0|0
  • Kadın deli olabilir

0|0
    0|0
  • Şikayet et, yoksa vebali senin de üzerinedir

0|0
    0|0
  • şikayet edin

0|0
    0|0
  • valiliği bilgilendir kesin çözerler.

0|0
    0|0
  • polisi ara

0|0
    0|0
  • konuş anlamazsa şikayet

0|0
    0|0
  • Elinden alsınlar o çocuğu haber ver sosyal hizmetlere. İleride lanet edecek çünkü ailesine o çocuk

0|0
    0|0
  • Allah kadinada sabir ve dayanma gucu versin

0|0
    0|0
  • Şikayet et bence sosyal hizmetlere

0|0
    0|0
  • polise haber vermek zorundasın

0|0
    0|0
  • Şikayet et bence sosyal hizmetlere

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 21

• Çocuk esirgeme kurumuna haber verirsen ve şiddet gördüğü belliyse alırlar çocuğu ailenin elinden

0|0
    0|0
  • Kadinla konusmayi dene olmazsa polise dikayet et yavrucagizin acilarini kestir ablasi ya :(

0|0
    0|0
    • Kadınla konuşmak imkansız. Çok psikopat birşey. Eşine bile her gece , Allah uzun ömür versin , Seninle evlendiğim güne lanet olsun bu çocuğu dogurdugum güne lanet olsun diyen bir kadın. Açıkçası o kadınla uzlasabilecegimi sanmıyorum. Onun gözünü korkutmak lazım.

• Polis korkutur

• Zabıtayı arayıp şikayetçi ol zabıta eve gelir kontrol eder gerekli işlemleri yapar şikayetin kimden geldiğini de söylemez

0|0
    0|0
  • ya kafayı yicem git direk sikayet et ya seni önemsemezlerse biliyosun show tv nin whatsapp ihbar hattı var ordan ulas onlar müdahale eder.

0|0
    0|0
  • Şikayet edeceksin. Engelli maaşını yiyip o çocuğa eziyet edemezler

0|0
    0|0
  • Korkunc polise sikayet etsen

0|0
    0|0
  • Arayacaksin polisi gelecekler tam o sırada bak nasil aliyorlar cocugu onlardan

0|0
    0|0
  • Polise bildirin yazik yaa

0|0
    0|0
  • Nasıl yani kadın mı dövüyor çocuğu? Polise şikayet et.

0|0
    0|0
  • Elleri kırıldım emi, sosyal hizmetleri arasaniz bir

0|0
    0|0
  • 183 ü aramalısın

0|0
    0|0
  • Yine aynısını yaptığı zaman polisleri ara

0|0
    0|0
  • Kesinlikle şikayet etmelisin.

0|0
    0|0
  • Ses kaydı yap götür polise böyle böyle de gereğini yaparlar zaten

0|0
    0|0
  • Polise şikayet et

0|0
    0|0
  • Şikayet edin

0|0
    0|0
  • polisi ara

0|0
    0|0
  • Video ya çek yetkili kişilere yolla

0|0
    0|0
  • Ben sizin yerinizde olsaydim derhal polisi arardim. Ayiptir ya. 5 dakikalik zevkin icin mi yaptin sen bu cocugu diye sorarlar yani. Aptal kari. Sinirlendim bak.

0|0
    0|0
    • Annem durdurdu keşke arasaydım. Çok pişmanım

• Annen de hakli tabii bir bakima. Komsunuz ya bir sekilde senin sikayet ettigin ogrenilirse yuz goz olmanizi istemez ama boyle bir durumda bu gormezden gelinebilir bence.
      Bu olay bir daha yasanirsa ses kaydi da al bence. Hem boylecd elinde kanitin da olmus olur

• 155 i çevir hemen

0|1
    0|0
    • Aramayı düşünüyorum aslında duyduğum an. Ama geldiklerinde dövmedim diycek kadin.

• O çocuğun nolur anne vurma nolur diyen sesi kulaklarımda çınlıyor nasıl duyarlı olmam.

• Var ya şu an benim kulağımda bile çınladı.
      Allah kahretmesin ya.
      Elleri yetişmesin.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...