7 yaşında oğlum gecleeri altına kaçırıyor?

Bu sene 1. sınıfa başlıyacak fakat bazen geceleri altına kaçırıyor annem sürekli bez bağlamamı istiyor bazen beden habersiz bez takıyor eşimde tak gitsin diyor çocuğum ilk başlarda ağlıyordu ama şimdi alıştırdım hiç şikayetlenmiyor hatta bezini bazen kendi takıp çıkarıyor sizce altına bez bağlamam yanlışmı doktor piskolojik dedi durumu

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• dr götürün bence

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Eğer bağlarsan çocuk buna alışacak. Bünye büyüdüğü zaman altında bez olduğunu sanacak be yapmaya devam edecek. Bak yaz ayındayız altına muşamba al ya da yatak koruyucu çocuğuna anlat ederse bile birley olmayacağını ama isterse yapmayacağını yapmayacağım dediği zaman olmayacağını olmazsa bile birgün illaki yapmayacağını. Kızarsan altına kaçırmasına bez bağlanmasını ister. En büyük hatan kızmak ve bağlamak olur

0|0
    0|0
    • Yok altına işediği için hiç kızmadım başta bez takmak istemiyordu taksın diye kızdım bende çocuğum rahat uyumasını istiyorum zaten 7 yaşında çocuk zaten aklı yerinde ama bir problemi var ondan kaçırıyor heralde alışmayla alaksı olduğunu sanmıyorum

• Aynı durumu bende yaşadım yıllarca genç kız olunca geçti. İdrar yollarımda intihaplanma vardı uyarılmıyordum çişim geldiğinde çok az hissediyordum hiç tutmamam sıkışmamam gerekiyordu. Bu durum geçti fakat gece ıslatmalarım devam etti. 15 yaşıma kadar. Çok doktora götürdüler gitmediğim doktor kalmadı diyebilirim. Uykumun çok ağır olduğunu öğrendim. Hiçbir şey hissetmiyordum. Siz yinede bir doktora gidin. Psikolojik destek alın dicek. Ben çok aldım insanın kendinde bitiyor inan çocuğunu iyileştirmek onu tedavi etmek senin elinde o konuyu yanında konuşma çocuğuna çok iyimser yaklaş bu konuda normalmiş gibi davran

Erkekler Ne Diyor 2

• Çok yanlış git psikiyatristle görüş halledilmeyecek bir sey degil

0|0
    0|0
  • İyiki altında etmiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 6 yaşına kadar arada altına kaçırması normal kabul edilir. Kesinlikle bez bağlanmamalı. Altına kaçırmasının bir sürü nedeni olabilir. Yapısal bir bozukluk olabilir, psikolojik olabilir. Mutlaka bir doktora danışın.

0|0
    0|0
  • Tamda öyle bende kaçırıyomuşum 6 7 yaşlarında uzun bir tedavi gördüm çok sorunlarm skntılarm oldu belli ki çocuğun birşeyi var.. intahar etmeye bile kalkışmıştm hatta..

0|0
    0|0
    • Bezledikleri için felan mı 7 yaşında intahar çok tuhaf

• Hayır ama birazcık onunda payı var çünki bu durum 13 yaşıma kadar devam etti

• bişey sorabilir miyim?
      13 yaşına kadar mı devam etti bu rahatsızlığın? peki nasıl önlem alıyordunuz?

• Psikolojik sorun bu altına Islatma Pedagog gerekli bu yaşta çok anormal

0|0
    0|0
  • Ablacım ben psikoloji okuyorum. Cocuğunuzun yanında eşinizle kavga ediyormusunuz? ya da o birşeylerden etkilenmiş olabilir mi? Dövdüğünüz oldu mu ve çok sesinizi yükseltiyormusunuz?

0|0
    0|0
Yükleniyor...