Şeriatin ne olduğunu bilen var mı tam olarak? Kopyala yapıştır yapmayın lütfen fikrinizi yazın?

Şeriatin ne olduğunu bilen var mı tam olarak? Kopyala yapıştır yapmayın lütfen fikrinizi yazın?
Hiç fikri olmayanda iyi birşey ya da kötü birşey diye görüşünü yazsın.

• İyi birşey
    33% (4)50% (11)44% (15)Oy Ver
  • Kötü birşey
    67% (8)50% (11)56% (19)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• Şeriat: ALLAHın emirlerinin tümüne tabi olmak demektir. Şeriatte öncelik kuranı keimdeki ALLAHın kesin hükümlerine bakılır daha sonra Hz muhammedin (sav) kesin hükümleri ve uygulamaları ve sözlerine bakılır daha sonra Alimler arasında (şuanki yargıtay danıştayın hükümleri) herkesin kabul ettiği hükümlere bakılır. Şeriat anlam olarak Tek tanrı inancına ve inanılan Tanrının hükümleriyle yönetilmek demektir. İnandığımız islam ise sözde islama inanıyoruz diyip ALLAHın hükümlerine tabi olmayacağımızı söylemek ahmaklıktan başka birşey değil. Farklı inanca sahip kişiler elbette şeriattede yer aldığı gibi kendi inancına göre yargılanır.

1|0
    0|0
    • Şeriatı yobazlaştırıp saçma sapan kılıflara sokmuş yabancılara para için kendini ve dinini satıp kötü göstermiş o seref yoksunu mahlukları sonsuza kadar kınıyor ve lanetliyorum. Ben gerçek olanı yazdım manasını elbette brdanda gördüğümüz gibi şeriatı o kadar kötü biliyoki insanlar buna sebep olan o insan görünümlü mahlukların ALLAH BELASINI VERSİN SONSUZA KADAR CEHENNEMDE YANACAK BUNLAR.

Erkekler Ne Diyor 8

• Müslümanların dünyaya verdiği izlenim kötü. Şeriat daha kötüdür kesin. Bir nur yüzlü kurtarsın artık şu İslami sıfatsız, tekbir getirip Mehmetçik öldüren, dinle alakası olmayan Allahsizlardan

1|0
    1|3
  • Allahın kanunları demek

2|1
    0|0
  • Şeriat islam demek islam şeriat demek
    Müslüman olmak demek şeriatı kabul etmekdir

1|1
    0|0
  • Şeriat olsa eline telefon alıp internete gircegini mi sanıyorsun kadınsın erkeklere serbest 2. sınıf insan oluyor kadinlar şeriatta. birde şunu düşünüyordun kimin kaçıncı karisi olucam diye? O kadar berbat

0|0
    2|2
    • Sadece cahilsin diyorum tvlerde ve islam dümanlığı yapan kuruluşların karalama yaptıkları saçmalıkları sadece söylüyorsun haberin var mı acaba?

• Bence saçmalıyorsun. O kırbaçlananlar münafıklar olmasın. Söylediğini yapmayan ikiyüzlü hainler yani. ya da inanmıyorum de. Kimse sana zorla birşey yaptırmaz korkma. Ama inanıyorum diyip hainlik şerefsizlik peşinde olursan kırbacıda yersin taşıda

• Senin görüşün sana benimki bana olsun birbirimizi kirmayalim iyi geceler

• Şeriat Demokrasinin ta kendisidir ve mutlaka uygulanmalıdır
    Allahın hükümleridir ve Allahın hükümlerinde kimsenin hakkını kimse gasp edemez...
    kimse kimsenin namusuna göz dikemez.
    kimse kimseden çalamaz
    kimse kimseyi aldatamaz
    şeriat budur
    iranda ve benzeri memleketlerde görmüş oldugun şeriat şeriat değil bidattır zira sapkın yolda olduklarını ben düşünüyorum ordan bir kaç geçmişliğimizle beraber vardığımız kanı budur

0|0
    0|0
  • Allah'in kurallari

0|0
    0|0
  • zengine göre mi? fakire göre mi?

0|0
    0|0
  • Bu devre ait olmayan bir hukuk sistemi...

0|0
    1|3
    • Sen Allah'tan iyi biliyorsun zaten hukuk nasıl olur 😂

• @DoğrularınEfendisi Aynen sana katılıyorum. Müslümanım demek cahil olmamak demek olmalı dininden bile haberi olmayan birinin bunları söylemesi ordan burdan duyduklarını söylemesi, karalama politikalarına alet olması üzücü. ALLAHın kanunlarıdır emirleridir şeriat. Yok öyle kafana göre 3 karı alma ki yok öyle zorla saç baş kapatmak (dinde zorlama asla yok). Kısaca herşeyin bir sebebi aslı astarı vardır.(dinsizsen bile neye inanıyorsan inancına severek uyarsın yoksa ona bağlı zaten olmadığını gösterir sevmediğini tabi olmadığını gösterir dizsiz bile bazı şeylere uyma zorunluluğu vardır) Açıp bari bunları araştır arkadaşım yazık.

• Bana karşıt görüş bildiriyorsan eğer 2. yorumumu oku istersen.

Kızlar Ne Diyor 2

• Şeriat;
    Kız çocuklarının evlenene kadar evinden çıkamaması demek
    Üç kadınla evlenmiş bir adamın dördüncü karısı olup sokağa çarşafla peçeyle çıkmak demek
    Erkeğin üç kelimesiyle istediği zaman karısından ayrılabiliyorken kadının dayak yesede susması demek
    Kısasa kısas diyip sadece düşünce suçu işledikleri için insanların asılması dilinin kesilmesi demek

0|0
    2|2
    • Sen hangi dine inanıyorsun?

• ya da vazgeçtim ya 24 yaşında xd diye random atıp gülen biriyle bilgilensede konuşmam ben sen kendi çapında bilgisizliğinle takıl

• Hangi kaynaklarla besleniyorsan onlar senin fikrine uygun olduğu için inandığına emin ol. Osmanlodan bahsediyorsunda son osmanlı padişahının torunu kaç defa çıktı tvlere aç bak dedesini alatıyor. Haremi anlatıyor. Çok acıyorum size yazık cahillğiniz diz boyu birde karşıkini beğnemezsiniz.

• Kısaca Allah'ım emrettiği her şey.

1|1
    0|0
Yükleniyor...