Kapat

AİLEDEN AYRILMAK?

18 yaşıma girdim bir buçuk aydır ailemden ayri başka bir sehirde çalışıyorum ama ailem onlarla birlikte yaşayıp onlarla aynı şehirde çalışmami istiyor bense farklı bir sehirde yaşamak.
Ailemle bağımı tamamen koparmayı düşünüyorum yani onlardan ayrılmayı. Yeni Hat yeni banka hesabı yeni iş yeni ev yani tüm herseyimi değiştirerek onların bana ulaşmamasini istiyorum OHAL ilan edilmis bir durumda reşit kızın evden ayrılması yasası geçerli olur mu yani ailem polise gitse bir sorun oluşur mu? Bilen varsa düzgün şekilde yorum yapabilir mi?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım merhaba,

Reşit olduğun için ailen en fazla kayıp diye karakola başvuruda bulunabilir ama polis bir şekilde seni bulursa kaçırılıp kaçırılmadığını sorar, ifadeni alır ve serbest bırakır... Ailene yerini bildirmek istemezsen polis yerini bildiremez...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• sorun oluşturmaz 18 ini doldurmuş isen senin zaten vekaletin filan yok

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 10

• Ohal temel hak ve hurriyetlerin kisitlanmasina kapi acan bir durumdur aslinda. Ama sizin kendi rizaniz ile evden ayrilmaniz kimseyi baglamaz ve sizin ayrilmanizi kisitlamayi gerektiren bir durum yok ulkede. Kisacasi kimse onemsemez bu durumu. Hayatiniza istediginiz gibi devam edin. Bir hukukcu olarak yorumum bu. Genel yorumum ise evet ostediginizi yapin yasayin edin ama bence ailenizden gizlemenize gerek yok

0|0
    0|0
  • Niye aileni sevmiyor musun?

0|0
    0|0
  • kimse pesine düşmez ama bu kafayla yapamazsın anca vesika alırsın ailenden uzakta ya da metres olur cıkarsın her halukarda yazık olursun tabiri caizse küçük emrahın annesi gibi olur cıkarsın 😂 bence unut bu düşünceni yoksa acı tecrübelerin olur

0|0
    0|0
  • OHAL senin durumunu etkilemez

0|0
    0|0
  • Niye bu kadar katısin ailene karşı?

0|0
    0|0
    • Katı değilim aslında onlardan ayrı yaşadığım sürece sorunum yok ama beni sıkıştırıyorlar maaşımi bile istiyorlar

• Eşit isen oluşmaz

0|0
    0|0
  • herşeye no

0|0
    0|0
  • gel bize

0|0
    0|0
  • Ailenle alıp veremediğin ne

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 3

• Oha ben mi yazdim bu yaziyi :D ayni planlarim varda daha degil. Uni bitip parami kazaninca malesef. Unidede ayri olucam ama parami kazanamadan ayaklanamam

0|0
    0|0
    • İsim ve param var yeni iş de buldum o yüzden bunu düşünüyorum ama birsey olur mu merak ediyorum

• Ohalin vatandasla alakasi o konuda yoktur. Teror orgutune uyedir diye ihbar yapmadiklari surece guvendesin :D

• Tamam o zaman sorun yok inşallah etmezler 😄

• ya sen çocuksun daha pişman olursun biran gözümde canlandırdımda senin yaptığın insanlığa yakışmaz ailen ne yaptı sana

0|0
    0|0
  • Neden böyle bisey istiyosun ailen kahr olucak seni bu yasa kadar getirdiler bence bunu hak etmiyorlar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...