Kadınları handikaplı mı görüyorsunuz, yoksa kadın erkek eşitliğine inanıyor musunuz?

Toplumumuzda her ne kadar eşit olduğumuzu söyleseler de kadınlar genelde handikaplı gibi davranıyor. Kadın olduğu için bazı ayrıcalıklar istiyor yani. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
18|2

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• handikaplı kelimesini engelli olarak mı kullandın :D

0|0
    0|0
    • Ne anlama geldiğini bilmiyor musun?

• Easlı dokümantasyona ve teknik hünerlere karşın, en büyük handikapları, bu yaşanmışlık sıcaklığından yoksun oluşları idi." - H. Taner
      Bu verdikleri cümledeki engel, engelli anlamında değil ki "eksik" anlamında kullanılmış. Bende bunu diyorum zaten. Kadınların bazı şeylerini erkeklerden eksik hissetmesi. Engelli falan değil yani 😄

• tamamdır dostum ben sadece oolayı anlamaya çalıştım öyle kullanımlarda vardır muhakkak :D

Kızlar Ne Diyor 17

• Esit

0|0
    0|0
  • Eşit olmadığını düşünüyorum kesınlıkle

0|0
    0|0
  • Handicap derken :D?
    Kadın erkek eşitliğine inanmıyorum, iki cinsiyetinde kendine göre özellikleri var. Mühim olan kimseyi ezmeden saygı içinde yaşamak.

0|0
    0|0
  • Eşit değildir bana göre.
    Zekasını ideolojisinin üzerinde tutan herkes anlar bunu.
    Her iki cinsin de üstün ya da zayıf olduğu noktolar vardır.

0|0
    0|0
  • handikaplı ne dmek?

0|0
    0|0
  • Fiziksel olarak tabiki erkeklerden güçsüzüz. Ama akıl mantık konularına girilecek olursa eşitiz bence.

0|0
    0|0
  • handikapin kelime anlamini biliyorsun dimi?

0|0
    0|0
  • Handikaplı.

0|0
    0|0
  • eşit değil bencede

0|0
    0|1
  • Öyle insanlar her alanda var ama😂

0|0
    0|0
  • Handikapı da bir açıklasan

0|0
    0|0
  • Hak, hukuk açısından cinsiyet, din, dil ve ırk ayrımı yapılmaması taraftarıyım

0|0
    0|1
    • Hak, hukuk değil de sosyal hayattan bahsediyorum. Kadın olduğu için bazı ayrıcalıklardan yararlanmak istenmesi ve daha sonra kadın erkek eşitliğini savunmaları samimi gelmiyor bence.

• Tabi o konuda işine geldiği gibi davranmak oluyor bu

• İstesek ne olur yapıverin

0|0
    0|0
  • bedenen erkek güçlüdür ancak bu onun üstün olduğu anlamına gelmez

0|0
    0|0
  • Kadin erkek eşitliği

0|0
    0|1
  • Maksat eşitlik gibi gözükse de eşitlikten çok kadınlar daha üstün olmak istiyorlar. Nedeni ise kendilerinin (yani kendimizin) yapacağı halledeceği daha fazla iş olduğu, daha çok sorumluluğumuz olduğu ve bunlar için harcanması gereken daha fazla zamana ihtiyacımız olduğu için erkeklerle aynı seviyede tutulmamamız gerektiğini düşünüyorlar.

0|0
    0|0
  • Avrupada yasiyorum kadin erkek esitligine inaniyorum
    Turkiyede ise kadinlar hep handikaplidir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...