Ailem bize (çocuklarına) değer vermiyor ne yapmam gerek?

Biz izmitte yaşıyoruz. Orta halli 5 kişilik bir aileyiz. Evimize aylık toplam yaklaşık 5000 lira giriyor. Ben 19 yaşındayım, kardeşim 14, abim de 23. Babam emekli, annem ev hanımı. Durum böyle.
Ailem, izmitte iki katlı bir ev aldı. Yaklaşık 2 ay önce kadar. Şimdi yahyakaptanda bir lüks bir sitede yine ev alıyorlar. Sonra da iznikte yazlık alacaklarmış. Kendilerini hiç bilmiyorlar hayat şartlarının üstlerinde yaşamaya çalışıyorlar ve bunu hep kendileri için yapıyorlar. Çocuklarına gelince para yok diyorlar ama kendileri için tonlarca para harcıyorlar. Abimin okulu bitti ama master yapması lazım mesela ona umut bile vermiyorlar bakarız diyorlar kapat şu konuyu, sonra şimdi uğraşamam diyorlar! O kadar üzülüyor ki!
Mesela kız kardeşimin ortodontik bozuklukları var diş teli takması gerekiyord.3 yıl kızın güldüğünü görmedim. dişlerini hep saklıyor ağlarken yakalıyorum tedavi ettirmiyorlar bile bile. Yemin ederim bolluk içinde yokluk yaşatıyorlar bize. Çok koyuyor bana. Gidip konuşmaya da çok çekiniyorum. Çünkü ailenin en pasif üyesiyim. Her istediklerini yaptım. Onların istedikleri üniversiteyi bile kazandım. Kız kardeşim resmen programlama biliyor hack yapabiliyor. Basketbolla uğraşmak istiyor ama annemiz ve babamız resmen yeteneklerimizi keşfetmemize engel. Ne yapıcam ben? Çok üzülüyorum. Halbu ki harika çocukları var. Lütfen yardım edin.

Güncellemeler:
Güncel

0|0

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...