Bizi askere alırlarsa vatandaşlık istemiyoruz, ama askere almazlarsa isteriz?

Suriyeli vatandaşlar ''Biz vatandaşlık aldığımız zaman, çocuklarımız Türkiye'de askere alınacak." diyor.
Suriyeli mültecilerden bazıları kesinlikle vatandaşlık istemezken bazı mülteciler ise vatandaşlık hakkının biran önce verilmesi gerektiğini söylüyor.
Türkiye’de evlenen Suriyeli bazı kadınlar evlendikten 1 ay sonra Türk erkekleri tarafından terk ediliyor. Ortada resmi bir işlem olmadığı için Suriyeli kadınlar haklarını arayamadıkları için mağdur oluyorlar.
Bu röportaj hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Bence Suriyeliler hain yanlıs anlamayın bu tamamen benim görüşüm
    Bir insan devleti ve toprakları için savaşmıyorsa o insanlıktan nasibi almamıs demektir. Ki buna en yakın örnek Ülkemizdeki darbe adı verilen girişimdir.
    Gördüğünüz gibi Hangi Türk kactı?
    Ben Suriyeli istemiyorum kardeşim. ! Acık ve net
    Türklerin yanına hiç yakışmıyorlar zaten
    Üstelik eğitimsiz Suriyeli Türkiye ye yarardan cok zarar sağlar
    Dediğim gibi tamamen kendi görüşüm.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Başka bir milli kimliğe sahip insanların kısa sürede askerlik yapmalarını doğru bulmuyorum bende. İleriki süreçte, yani onlarında Türk bilincine ulaştıklarında yapmaları gereklidir diye düşünüyorum. Biraz asimile olmaları ve tam olarak uyum sağlamalılar yeni benliklerine ve kültürümüze..

0|0
    0|0
  • İlerisi için daha büyük tehlike var. Suriye'liler beni yanlış anlamasın sadece ileriye dönük bir bakış açısıdır bu. Azınlık hakları. Büyük çoğunluğu doğuda bulunan Suriye halkının çoğalım popilasyonu nispeten Türk lere göre daha fazladır.25, 30 sene ilersini düşünecek olursak sonuçlar inanılmaz. 10, 15 milyon Suriyeli en az. Bu da ciddi bir sayı. Umarım diğerleri gibi tutturmazlar ilerde... Büyük sıkıntı olacağı aşikar yalnız bunu şimdiden söyleyeyim. Artık olan oldu hayatta başarılar...

0|0
    0|0
  • Size bir bardak su verenin mk

0|0
    0|0
  • Yorumsuz bir hayatı seçiyorum

0|0
    0|0
  • Her sığınmacı vatandaşlık için hak sahibi olabilir.

0|0
    0|0
  • Ben daha beterini yaparım köpeksiz köyde değnrksiz geziyo adam bulmuş koyun sürüsünü

0|0
    0|0
  • Biz enayimiydik mk dağ başında mat üzerinde yatıp, tahta gibi olmuş lavaş ekmeğini kuru kuru yedik?
    İkerim öyle adaleti! Oh ne âlâ memleket, vatandaşlık al askere gitme? Vallaha vurabildiğim kadarını vurur, sonrada gidip teslim olurum. Yemeğimi yer ranzamda yatarım, umrumda olmazlar.
    Kesinlikle iç savaş çıkar öyle olursa, ben size şimdiden diyorum...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...