Türkiye mi Amerika mı?

Türkiyede yaşayanlar ne kadar memnunsunuz yönetimden Amerikada yaşam nasıl olurdu buraya göre? Açıkcası Türkiyede yaşanmayacağını düşünüyorum suriyeliler olsun haksız kazanç olsun silahlı uzaylıların elini kolunu sallaya sallaya içimize sızıp insanların canını alması olsun bunlara tahammül edebiliyor musunuz bir çoğumuzun babası askeri ücretin bellki biraz üzerinde alıyor ama bir bankada çalışanlar faiz oranlarıyla oturduğu yerden paraları yiyorlar vs. vs. Sizce neresi daha yaşanır bir ülke?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• tabi ki Amerika hayat standarları olsun yaşam daha kendine özgü daha iyi hakların özgürlüklerin daha iyi korunduğu hemde kişisel olarak onu size sunmaları... gelişmiş toplumdarda buna ayak uydurabilmek daha kolaydır.. örnek olarak Kanada Avustralya gibi ülkeleride bunlara ekleyebiliriz..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Amerika

1|0
    0|0
  • Amerika tabiki.

1|0
    0|0
  • Amerikada da başka sorunlar var, ama yaşanacak bir yer olduğu aşikar

1|0
    0|0
    • Bahseder misin biraz o sorunlardan?

• Evet bizim burada Fast food işlerinde aldığımız para orada 3kat daha fazlası veriliyor bu nasıl bir şey yani muhteşem tehlikeli sokaklar vardır muhakkak ama burakiler kadar değildir sosyal kesimlerde çok görülmez diye düşünüyorum

• Türkiyeden beter inan. Sokak ortasında tecavüz ederler kimse de birşey diyemez. Büyük ülkelerin büyük sorunları vardır. Belgesel izlemiştim, bir sürü tayfa gibi gruplar var. Silah taşıma da serbest diye korkulu biraz ama yaşam standartları çok iyi

• Amerika

1|0
    0|0
  • Amerika değil de Finlandiya veya Avustralya fena olmazdı :D

1|0
    0|0
    • Peki ya Norveç'e ne diyorsun?

• Yok ya Finlandiya'yı eğitim sisteminden Avusturalyayı refahından seçtim:D Norveç hakkında çok bilgim yok

• ben tercihimi burkina faso'dan yana kullanıyorum

1|0
    0|0
    • Neden acaba?

• Ve hala türkiye diye insanlar var insan hayret ediyor

• onlar biat kültüründen gelmeler özgür olmayı eşit yaşamayı istemiyorlar hakta ettiklerini sanmıyorum

• Amerikada yaşamak isterdim :)

1|0
    0|0
  • Türkiye

0|0
    0|0
  • Sevmeyene Güle güle kimseyi zorla tutan yok

0|0
    0|0
    • Sen ayakta uyutulmayı seviyorsan sorun yok tabiki

• Olduğu kadar anlat. Bizum bilmediğimiz neymiş

• Haydi bakalım sen şimdi bu suriyeleri görüyorsundur bunlar artık bizim ülkemizdeler üniversiteyede gidiyorlar rahat rahat bizim eğitim sistemimiz bu kadar kötüyken onlar neden bu kadar rahatlıkla girebiliyor, tabelalarda arapça dükkanlarda araplar oh ne ala memleket bizde keriz gibi izliyoruz ki çoğu kişinin durumu o kadarda iyi değil beş kuruş kazanabilmek için uğraşıyor ki sadece bankadan örnek veriyorum daha çok var haksız kazanç yapan insanlar faiz oranlarıyla en lüks arabalara binip en lüks yerlerde oturup güzel güzel tatillerini yapıyorlar müslüman ülkeyiz ya hani haram değil mi o para biz nasıl müslümanız askerinin kafasını ezen insan nasıl bir insan bana bir açıklama yapsana bir yerden sonra insanın tahammülü kalmıyor artık

• türkiye ulan türkiye

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

Yükleniyor...