Hapishaneler kaldırılmalı mı?

Kim olursa kimse hapiste yatmaya mahkum olmamalı bence. İnsanın özgürlüğüne yapılan bir kısıtlamadır diye düşünüyorum.

Güncellemeler:
alternatif cezalar düşünmedin azıcık siz kafa yorun

0|1
20|49

En İyi Erkek Görüşü

• o zaman sen evinde huzur içinde yaşayabilir misin?

0|0
    0|0
    • benim suçum nedir?

• olan olduktan sonra ceza almış ya da almamış ne değişir ki

• Olan olmuştan sonra değil. Eşeği sağlam kazığa bağlıyorlar işte sana zarar vermesin diye

En İyi Kız Görüşü

• değişik bir görüş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• Peki hapishanelerde yatan insanların topluma verdikleri zararı ne yapacağız? Ayrıca hapishaneler olmadığında caydırıcılık oranı azalıp insanlar suça daha fazla karışmaz mı?

2|1
    0|0
  • mutlak ahlak yoktur. neticede bir bebek katili de kendi ahlakı gereği doğru yaptığını savunabilir. ancak bir toplumun içindeyiz. burada bireysel ahlak işlevsiz kalır çoğunluğun ahlakına uyulur.

1|0
    0|0
  • Evet suç işleyenleri özellikle tacizcileri sizin eve yollayalım =/

0|0
    1|0
  • Dogru, direk asilmali... Birde icerde besleyecegiz onlari...

0|2
    0|0
  • sana tecavüz etsinler, çocuğuna cinsel istismar uygulasınlar, erkek kardeşini öldürsünler, anne ve babanı vahşice parçalasınlar...
    bakalım o zaman diyebilecek misin kimse hapis yetmesin diye..
    özgürlük güzel şey, insan olarak kalabilene...

0|0
    0|0
  • Ailene, sana ya da sevdiklerine bir şeyler yapılsın bakalım hala aynı düşünecek misin? Tecavüze uğrasan mesela sokakta elini kolunu sallayarak gezmesini ister misin?

0|0
    0|0
  • Bence de suçlular direk öldürülmeli hapis de neymiş

0|0
    0|0
  • Beynin müebbette mi knk? 😂

0|0
    0|0
  • Hapishaneler olduğu halde etraf sapık hırsız dolu birde olmadığını düşün dışarda tacizden seni kim kurtaracak...

0|1
    0|0
  • Bir gün 4 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunurlarsa, kaçırıp öldürürlerse veya sana kocanın önünde bir infazda bulunurlarsada aynı düşüncede olman dileğiyle.

1|0
    0|0
    • beddua etme başına gelir

• Beddua etmiyorum sana nelerin olabileceğini gösteriyorum. Eğer bunlara rağmen kapansın diyorsanbir şey diyemem

• Hayır

0|0
    0|0
  • Hapise girenler kimlerin özgürlüğüne, hayatına müdahale etmiştir Allah bilir.
    İdam gelsin diyoruz hapishaneler kaldırılsın diyorsun.
    Güldürme..

0|0
    0|0
  • Annene ya da babana zarar versem de aynı şeyi düşünür müydün benim için?

0|0
    0|0
  • Anneni, kardeşini, en sevdiğin kişiyi biri öldürse sonrada gelip senin yaninda yemek yese onlardan bahsetse hoşuna gider mi?

0|0
    0|0
  • Ya saçma sapan düşünceleriniz var.

1|1
    0|0
  • Suçu toplum hazırlar, birey işler.

0|0
    0|0
  • Nasıl olmasını istiyorsun? Topluma çok zarar veren bir insanı öldüremiyorsun tek yapabileceğin bir yere tıkmak. Alternatif bir fikrin varmı?

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum :D Cinayet işleyenleri öldürelim hırsızlık yapanların elini keselim tecavüz edenlere tecavüz edelim alkollü araç kullanıp birilerini ezenleri arabaların arkasına bağlayıp süründürelim. :)
    Pardon nerede yaşıyorsunuz acaba?

0|0
    0|0
  • ee suçlular için nasıl bir ceza öngörüyorsun peki onlar kaldırılırsa

1|0
    0|0
  • Kaldırılma malı ;)

0|0
    0|0
  • o insan kendı özgürlülügünü kısıtlıyor kendı elınde olan bişey cezasını cekicek tecavüzcüsü ayrı hırsızı katili ayrı bu ne ya bunlara çözümün ne senin

0|0
    0|0
  • Önerin ne peki?

0|0
    0|0
  • Tecavüz, siyasi, cinayet hariç diğerleri affedilebilir.

0|1
    0|0
  • vatan hayinleri demi kızlara tecavüz edenler de mi anası babasını kumar masasında satanlarda mı iyi gel birisi seni öldürsün hapis yatmasın hak mı değil

0|0
    0|0
  • Sacmalik

0|0
    0|0
  • Sana tecavüz edenler olursa ne yapsınlar ya da evini soyan ya da bir yakınını öldürenler

0|0
    0|0
  • En azından suç işleyenler 2 kez düşünüyor

0|0
    0|0
  • Ahahah komikti :-D

0|0
    0|0
  • Dışarıdaki masum insanlar ne olacak peki

0|0
    0|0
  • Peki suç işleyenlere ne yapılmalı?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• Topluma ya da kişiye zarar vermiş bir insanın özgür olmasının bir anlamı yok bence. Sağlıklı bir toplum istiyorsak sağlıksız olanları sağlıklı bireyler haline gelecekleri yerlerde tutmak ( hapishane\ıslahevi) gayet yerinde bir uygulama.
    Bir kişi başkasının özgürlüğünü kısıtlıyorsa nolacak? Yaşama özgürlüğünü, sokakta gezme özgürlüğünü çalıyor ve onu toplum içinde bir hapse mahkum ediyorsa nolacak?
    Bana göre bir insanın özgürlüğü bir başka insanın özgürlüğünü kısıtlayamaz, kısıtladığı anda orda bir özgürlükten bahsedemeyiz arkadaş.

0|0
    0|0
  • kaldırırlmamalı, 12 yaşındaki küçücük çocuğun bedenine ırzına geçenler ne olacak !
    elleri kolları rahat rahat sokaklarda başka çocukların hayatlarını karartmak için mi gezecekler !

0|0
    0|0
  • İğrenç bir şey yaparsa senin yakınına birisi o Zaman bak bakalım halen daha bu görüşünün arkasında olabiliyor musun

0|0
    0|0
  • bir insanin sahip olduğu en kiymetli şey ozgurluktur buyuk bir cezadir ama baska cezalarda caydirici olmayacaktir

0|0
    0|0
  • Suç işlemesin o zaman

0|0
    0|0
  • o zaten özgürlüğe yaptığı bir kısıtlamadan dolayı orda...

0|0
    0|0
  • Kendi başına veya ailenin başına gelsin de gör hapis istiyor muyum diye

0|0
    0|0
  • İyi arkadaşım,

Nasıl senin bir mesaj ben ne olmadığını öğrenmek için, profilinizin konuşuyor boyunca seni seviyorum çünkü bana Hakkımda gerçekten ciddi olup olmadığını bildirmek sağ tarafı olduğumu hava tanımak, ben Belinda değilim, sen senin profil burada doğrudur daha fazla giriş için doğru e-posta, (chesire. b@yahoo. com) olduğunu söyledi.

0|0
    0|0
  • deme öyle tacavüzcüler katiller sokakta mı gezsin

0|0
    0|0
  • tabikide hayır , tamamen olmasa bile birçok suçun önüne geçiyor

0|0
    0|0
  • aynen suç işleyeni direk öldürsünler daha rahat

0|0
    0|0
  • Kaldırılmamalı.
    Herkes hak ettiği cezayı almalı

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Suçluların cezası nasıl verilecek? en azından toplumdan uzaktalar

0|0
    0|0
  • Hapishaneler kaldirilirsa evimizdemi misafir edecegiz suclulari

0|0
    0|0
  • Hayır tabikide yaptığının cezasını çekmeli

0|0
    0|0
  • peki seri katiller veya hırsızla nerde tutulmalı? ya da çocuk tacirleri?

0|0
    0|0
    • Arkadaş onları asacak sanırım :)

• @Reacto idam olmayan bir ülkede yaşadığı unutmuş o zaman ne diyim :D

• Aynen öyle , ya da pedofili manyakların aramızda yaşmasını filan istiyor sanırım, sonra çocuğum neden kaçırıldı , neden öldürüldü diye ağlar

• Evet, yine bir sacma dusunceyle karşı karşıyayız..

0|0
    0|0
  • Evet çocuk katilleri de tecavüzcüler de rahat etsin hırsızlar falan zaten cezalandirilmayi hiç hak eder mi demi ama ayıp ayıp. Suçluları serbest bırakmalılar bence böylece daha iyi öldürüp tecavüz falan ederler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...