Gençler YUVA yıkmak istiyorum... yardımcı olur musunuz?

kızmayın lütfen yuva yıkmak istiyorum, ama yabancının değil teyzemin yuvasını yıkmak istiyorum, hem de öyle basitçe değil, adliyelerde hiç değil; tanklarla tüfeklerle üstünden geçmek istiyorum...

en iyisi konuya gireyim üniverste üçe yeni geçtim, iki bursla okuyorum... doğunun küçük şehirlerinden birinden geliyorum... izmirde, okuduğum şehirde yaşayan bir teyzem var annem gibi severim, çok severim...

mağara üniverstesi 1. sınıf terk, özürlü mü özürlü bir eşi var teyzemin...

her gün saçını süpürge eder teyzem enişteme ama bir gün bile yaranamaz dayak kavga gürültü huzursuzluk ne derseniz almış başını yürüyor, 30 yıldır. teyzemin en küçük çocuğu benim yaşımda...

ve biliyor musunuz neden boşamıyor o adi herifi?
kardeşleri sahip çıkmadığı için, kendi ekonomik gücü olmadığı için, "el-alem ne der?" için, korktuğu için, sahip çıkma yükümlülüğünde olan insanların sesini bile çıkarmadığı için...

bana çok güzel şeyler öğreten memleketim insanı dedikodu yaptığı için teyzem şu an boşanamıyor...

memleketimin insanı, erkek olup, adam olup; adi eniştemin karşısında maddi, manevi cesurca duramadıkları için teyzem boşanamıyor...

ve bu vicdansızlığa hangi saçma bahaneyi öne sürüyorlar biliyor musunuz?
tabi ki de dini... ama bilmiyorlar ki zulüm olan bir evlilik, kangren olan bir evliliğin; yıkılması allahın da kulların da yasaların da ilk istediğinden...

ve ben...

hepinizin önünde yemin olsun o yuvayı mezun olur olmaz yıkacam...

kızlar nolursunuz okuyun... en kötü günde rahatça çocuklarınızla başka bir yere çekilebilmek için okuyun...

bu düzeni bozmak için okuyun...

herhangi bir tavsiyeniz, bir görüşünüz, bildiğiniz benzer bir olay, çözüm yolu var mı... ilerde çok işime yarayacak emin olabilirsiniz...

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Her sey imtihandir enisten de teyzen icin bir imtihan herkesin bir sikintisi var "ya ben bu sikintiyi cekemem cekip gidiyim" diyemiyorsun cunku cenneti kazanmak kolay degil.
    Yuva yikilmadan once teyzene kafasini dagitabilecegi iş bulmalisin ekonomik olarak kendisini ozgur hissedebilsin.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• yuva yıkanın yuvası oolmaz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Kadınlar için ekonomik özgürlük gerçekten çok önemli ama bu yoksa bile bunu sağlayabilecek özgüven ve güçlü bir duruş gerek. Teyzene bir iş bulmanız ve bu konuda bilinçlendirmeniz gerekiyor.

0|0
    0|0
  • O elalemin ben... Bende de var bu durum. Teyzemin kocası onu dövdü sövdü evden attı ama Teyzem tek bir kelime etmedi. Anlatamıyorum ki kardeşim...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• sen yuva bozarsan başkasıda senin kini bozar bunu düşünde yap önce iğneyi kendine batır sonra başkasına batır...

0|0
    0|0
  • Niye uzun yaziyon anlamadım git iş bul teyzrne o adamı da bir güzel becer olsun bitsin

0|0
    0|0
  • Ulan bacım
    çocuğu a minda
    yok kjm okur bu yazıyı

0|0
    0|0
  • hayırlısı

0|0
    0|0
Yükleniyor...