Müslüman insanlar neden ülkedeki herkesin müslüman olmasını istiyor?

Müslüman insanlar genelde türkiyede ateistlerin, deistlerin vs var olmasına onların nefes almasına neden katlanamıyor.. Neden herkesi zorla müslüman yapmaya çalışıyorlar?

Güncellemeler:
Tebliğden bahsetmiyorum zorla şiddeti içine katan kavgalı islama davetten bahsediyorum

1|1
10|32

En İyi Erkek Görüşü

• "Hosgoru ve baris" dinine mensup olduklarindan.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dinimiz hoşgörü dinidir mükemmel olan müslümanlar değil mükemmel olan islamdır kuldur elbet şaşar
    İnsanların inaçlarına saygım vardır
    Herkes özgür bu dünyada sınavdayız zaten
    Kalp kırmanında kabe yıkmak kadar bir yükü varken bu tür hakarette bulunmam sonuçta her koyun kendi bacağından asılcak bir amaç uğruna geldik hakkını verebilir inş.
    Zaten sana dayatsalarda islamı kabul etmiceksin
    Bizim dimizde her dini araştırın diyen bir din araştırmaya açık bir din sorgulamayı önerir insanlar doğmatik öğrenmese okusa çok faydalı olucak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Onlar gerçek müslüman değil. Gerçek müslüman hoş görü sahibi olur yüzünde nur olur. dikkat et bunları söyleyenlerin suratında meymenet olmaz , tenezzül edip tükürmezsin bile

2|1
    1|2
  • artık öyle olsun istemiyolar onlarda yavaştan öbür inançlarda aslında büyük kerametler oldugunu seziyorlar :D

0|0
    0|0
  • Tüm dinlerin amacı yayılmak kendinden olmayanı ötekileştirmek
    Bizi öcü kedi kesen ne bileyim bilimum böyle şeyler zannediyorlar ya da ne bileyim vatan haini terörist vs
    İnsan bilmediği şeyden korkar

0|0
    0|0
  • Ben müslüman bir insanım ama böyle bir görüşüm yok zaten islama yanlış bir hareket bu islamda tüm dinlere ve görüşlere saygı vardır

0|0
    0|0
  • müslüman olan dinde zorlama olmayacağınıda bilir..

1|0
    0|0
  • zorla müslüman yapmaya falan çalıştıkları yok. her müslüman müslüman olmayan bir insanla karşılaştığında tanıştığın, dostluk kuduğunda üzerine far olan tebliğ görevini getirmekle mükelleftir. onlar görevlerini yerine getiriyor anlatıyor islama davet ediyorlar kabul edip etmemek kişiye kalmış. yarın ahirette cezlandıralacağın zaman Rabbim ben islamdan bir haber yaşadım ne sen ne senin bir kulun bana islamı anlatmadı diye bir sebebinde kalmamış oluyor.

0|0
    0|0
    • Sorumu doğru okusaydın bunu yazmazdın. Tebliğden bahsetmiyorum. Zorla müslüman yapmaktan bahsediyorum

• Peki tanrı kendi kendine nasıl var olmuş? Tanrıyı kim yarattı?

• soruya soruyla karşılık verme sen benim sorumu cevapla ben senin sorunu cevaplarım rahat ol.

• Alakasi yok. Herkes birbirine saygi duydugu surece laf eden yok. En azindan ben bir müslüman olarak oyleyim. Genelleme yapmak yanlis yani.

0|0
    0|0
  • Kuran'dan Din'den haberleri yok çünkü. Kör zihniyet

0|0
    0|0
  • ana kız deist min sen yoksaa, laa burda burda bak gelin gelin gevur burda koşun koşun kınayıp rencide edelim 😂

0|0
    0|0
    • Ateistim

• İslamı merak etmiyorum, müslüman olmak istemiyorum. Araştırdım hiçte iyi bir din değil. Tabi bana göre..

• deist bari olaydın la sonuçda bir yaratan var basın sıkısınca kime gidiyon sen

• Sorun olmamalı, herkesin inancı kendine,

0|0
    0|0
  • Bu ülkede senin gibi şerefsizler olduğu sürece böyle yalan yanlış şeyler olması çok normal piniz Yahudi köpeksin bu ülkede Kimse kimseyi zorla İslam'a falan davet etmiyor İslamiyet'in zaten en büyük günahı zorlamak canım embesil

0|0
    0|0
  • kimse kimseyi zorlayamaz

0|0
    0|0
  • çünkü bu topraklar asırlardır islamın hizmetkarı olmuştur. olmayada devam edecek sosyalizm komünizm ateizim toprakları buralar degildir.

0|0
    0|0
  • Acıdıkları için o onların yüzünden bereketsizlik çöküyor ülkeye. adam edebi cehennemlik olacak acıyor ve onları müslüman olmaya teşvik ederek Hz. Muhammed e yardım ediyor tabi zorla değil usul ile yaparsa bu sünnet yerine geliyor

0|0
    0|0
  • Doğruyu öğretmek gerekir

0|0
    0|0
  • Gerçek müslüman zorla insanlara bir şey dayatmaz. Hoşgörülüdür. İslamı kendilerine göre yorumlayan ve yanlış uygulayan kişiler, kesimler elbet vardır. Bu durum tüm müslümanların böyle olduğu anlamına gelmez.

0|0
    0|0
  • İslamın bir gereğidir çünkü, baskı yapan zor kullananın müslüman olduğundan şüpheliyim

0|0
    0|0
  • onlar şeri-sosyo-süslüman larda ondan...

0|0
    0|0
  • Ruh hastası gibiler knk

0|0
    0|0
  • Yobazlıktan

0|0
    0|0
  • Dinlerinin emirlerini yerine getirip sevap point kasiyorlar

0|0
    0|0
    • Tebliğden bahsetmiyorum. İnatla zorla müslüman yapmaya çalışmaktan bahsediyorum

• Onlar yobaz kesim takilmamak gerek

• Yok oyle değil arkadaşım aslında Müslüman olanların Müslüman gibi davranmasını istiyor bence

0|0
    0|0
  • sen cıhatın tanımımı bılıyomusun

0|0
    0|0
  • Cahillik işte.

0|0
    0|0
  • Sanirim sen ateisttsn

0|0
    0|0
  • faşist oldukları için

0|0
    0|0
  • Birini Döverek ya da tehdit ederek Musluman Olmaya zorlandıklarını Görmedim Türkiyede Musluman Ol yoksa senı gebertırız ! Senin bahsettiğin şu Sanırım Misal Ramazan ayında içkili mekanlara yapılan saldırılar. Lgbt Eylemlerinde gösterilen şiddet içerikli tepkiler. Bu kişiler Milli değerlerin Bozulmaması adına Çoluk çOcuk görür hoşlarına gider Rahatsızlık duymazlar Bu tip eylemlere yönelirler Diye kendılerınce olayın önünü kesmeye calısıyorlar. Kanuni Sultan Süleyman Da Fransada Vice dansı popüler olunca Bu dansı Yıllarca Fransada tek bir sözü ile yasaklamıştır. Kaygısı Şuydu Sizin ülkenizde kadınlı erkekli çok yakın dans edılıyormuş Bizim insanımız görür hoşuna gider Ve böyle bir kültür gelişir. Buda islama uymaz

0|0
    0|0
  • Dinde zorlama yok fakat bizim insanımızın çoğu sözde müslüman olduğu için her yerde tekbir getirmeyi de sever, işine gelmeyi söküp atmayı da. Müslümanlığı güzelce yaşayan sayı az. Hırsız, sapık, cahil, yobaz ne ararsan müslüman ülkelerinde. Çok şükür müslümanım ve kendimi sürekli sorgularım bugün Allah için ne yaptım diye? İnsanlar saygıyı ve hoşgörüyü bilmediklerinden bu hareketleri yapmayı sürdürecekler. Oysa ki kişi kendinden sorumludur..

0|0
    0|0
  • Mal çünkü...
    Kafaları dar...
    Tüm dertleri şehit olup sınırsız hurî hayalindeler...

Sırf senin meshebinden değil diye bir müslümanı kesmek ne yaaa...
    Kesen selavat getiriyor , kesilen de selavat getiriyo

1|0
    0|0
  • E onların iyiliği için şeriat geldiğinde kelleleri ucmasin diye

0|0
    0|0
    • Türkiye laik diye biliyorum

• Oda gelir merak etme idamı geri getiriyorlar yavaş yavaş oda olacak

• Ben yakın gelecekten yakın geçmişten bahsetmiyorum. şu an şeriat var mı? Yok. Öyleyse susalım

• Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 9

• Evet öyle bir kesim var fakat öyle olmayanları da var. Öyle olmayan arkadaşlarımın cidden yeri ayrı.
    Ben mesela hiç polemiğe girmeden alttan alırım ama baya bir hakaret içerikli konuşuyorlar benimle. Bir de her davranışımı inancımla bağdaştıran bir kesim var oda imalarla laf söylüyor.

0|0
    0|0
  • Müslümanım ve böyle bir görüşte değilim herkesim tercihlerine saygı duyuyorum , " Sadece hoşuma gitmeyen yanımda düşüncelerini paylaşırken abuksubuk benim inancıma laf edilmesi nie inandığımım sorgulanması. Ben senin ateist olmanı merak etmiyorsam sende küçümser gibi benim inancımı sorgulama lütfen. "

0|0
    0|0
    • Bence genelde madur taraf ateizm deizm oluyor. Niye inanıyorsundan çok niye inanmıyorsun deniliyor..

• Arkadaşım polise gitti o çocuklar hapis yattı ama o dayağın izi kaldı

• Bunu yapan "Lafta inançlı insanları hiçbirzaman savunmam çok yanlış bir hareket milletimiz bazen fazla sığ düşünüp gaza gelebiliyor arkadaşın adına üzüldüm sanırım böyle bir olay başıma gelse 'inanasım varsa bile böyle insanlar yüzünden inanmazdım..

• dinleri öyle emrediyor çünkü

0|0
    1|0
  • Müslümanım bende. Ama haklısın bu şekilde herkes müslüman olmalımış gibi davranmak yanlış oruç tutmuyor sigara içiyor diye adam döven falan olmuş kesinlikle yanlış bu tür şeyler Allah bile dinde zorlama yok diyorsa ne haddimize biz niye karışalım. Laik bir ülkede yaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • İşte cahillik

0|0
    0|0
  • Bütün müslümanları aynı kefeye koyma

0|0
    0|0
    • Geneli böyle hoşgörülü olan çok çok az

• Yo ben kimseyi zorlamiyorum

0|0
    0|0
  • Ne alaka ben kapaliym muslamanm ama ateist arkadaşlrm var ve onlarla oturp bu konulari tartişp yorumluyrz heksi katma

0|0
    0|0
  • Dinde insanlara doğru yolu göstermek vardır ama zorlayarak değil tabi gerçek dindarlar gayet kibar bir dil ile anlatır karşılıklı tartışır sonra sen yoluna ben yoluma

0|0
    0|0
Yükleniyor...