Feto gerçek müslüman değil ışid gerçek müslüman değil İran şeriatı saptırıyorsa nerde bu gerçek müslümanlar?

Feto gerçek müslüman değil, ışid gerçek müslüman değil İran şeriatı saptırıyor. Peki gerçek müslümanlar nerede? Gercek müslüman olup olmadığımızı kim belirler? nerde yazar?

1|1
11|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Şükürler olsun beni anlayan biri. Müslümanlarda büyük bir yetki var galiba , istediklerini dinden çıkarmaya yetkililer...

1|0
    0|0
    • Allahın adamları bunlar heralde ya

• Deist olmama en büyük etkenlerdir Müslümanlar. Baktım , ona göre Müslüman değilim buna göre Müslüman değilim , bari size zahmet olmasın ben çıkayım dedim. Ama çoğundan daha Müslüman hayatı yaşadığıma da eminim.

Erkekler Ne Diyor 19

• Burada. Ne sormuştun canem?

-Gercek müslüman olup olmadığımızı kim belirler?
    Güzel soru, kardeş. Peki müslüman nedir?
    Evet müslüman nedir?

Bak sokakta sarıklı, sakallı cübbeli pz. vnkler görürsün. Onlara sor bakalım sana anlamını anlatabilecek mi. %95 i anlatamaz. Kem küm eder, Allah'a kul falan diye geveler oradan kaçar. Kaçmayanların çoğu da sen müslüman değil misin? Allah'a inanmıyor musun diye sana saldırmaya çalışır.

Müslüman kelimesinin anlamı: "Allah'a teslim olan" manasına gelir. Bu kadar basit. Peki kim Allah'a teslim olmuştur? Onun söylediklerini samimiyetle yapmaya çalışan. Bak yapan demiyorum dikkat et. Samimiyet ile yapmaya çalışan diyorum.

Teslim olmayı anlamak için, bunu düşmana teslim olmak gibi düşünebilirsiniz metafor kurarak. Kim düşmana gerçekten teslim olmuştur? Artık yapacak bir şeyin, kaçacak bir yerin olmadığını anlayan. Bu kişiler isyana kalkışmaz. Düzeni bozmaz... Peki kim teslim olmadığı halde teslim olmuş gibi görünüp kaçmaya çalışır ya da farklı çıkarlar peşinden koşar? Teslim olduğunu iddia ettiği halde en ufak bir fırsatını bulunca kaçmaya çalışanlar, isyana kalkışanlar, düzeni bozmaya kalkanlar..

Peki Allah'a nasıl teslim olunur? Ne yaparsanız Allah'a teslim olmuş sayılırsınız? Tabiiki Allah'ın size söylediğini.

Tam bu noktada gerçek ile gerçek olmayan müslümanlık, yani Allah'a teslim olma ayrılır işte.
    Bize kim söylüyor?

Eğer hacı, hoca, şıh, lider, hazret, imam... gibi Allah adına konuştuğu iddiasında bulunan veya ima eden ve gerçek dini anlattığını söyleyen biri söylüyor ise siz aslında Allah'a değil, esasen o kullara kul olursunuz. Kur'an da bu gizli şirk olarak geçer.
    Allah ise Kur'an da ilk emir olarak OKU demektedir. Daha bu emiri yerine getirmeyip ben müslüman oldum falan diyenler aslında büyük bir bühtanın içindedir. Yahu sen daha sana verilen ilk emri yerine getirmiyorsun ama teslim oldum diyorsun. Bu saçmalık değil mi?

Sorunun kısa cevabı Kur'an dır arkadaşım. Gerçek müslüman olup olmadığımızı Kur'an belirler.

1|0
    0|0
  • Atatürkçüler gerçek müslüman. Allah ile kul arasına girecek kadar din tüccarlığı yapmıyorlar. Geriye kalan ağzından Allah lafı çıkan birini görüyorsanız sahtekardır.

1|3
    2|0
  • Neden bu kadar zoruna gitti müslümanların iyi olması? Kandırmacalarına inanmıyoruz diye öyle delirmişsin ki onlar gerçek müslüman değil inanan da saftiriğin tekidir yemiyoruz yemezde bu ülke onların müslüman olduklarını anladın mı gizli korkak.

0|0
    0|0
  • Bunlar müslüman değil kukla asıl müslüman arıyorsan bir vakit caminin önüne otur giren çıkanları izle :D

1|0
    0|0
  • Allah belirler.. ama gerçek musluman gormek istiyorsan peygambere bak, sahabelere bak , mevlanaya , yunusa bak...

1|0
    0|0
  • Gerçek müslümanlar sokakta vatanını savunanlar.

1|0
    3|3
    • Karşıdakine göre de onlar gerçek müslüman değil

• Vatanına kurşun sıkan müslüman değildir. Onların ne düşündüğü önemli değil Kuran da ne yazdığı önemli.

• Allah herşeyi kuranda anlatıyor sonradan saptıran kendini din alimi gösterenlerin peşinde dolaşan topluluklar kurana bakmadan o kendini alim sananın peşinde koşanlar varda var anlıycan

1|1
    0|0
  • o güzel atlara binip gittiler

1|0
    0|0
  • Bunu ancak Allah bilir.

0|0
    0|0
  • Tayip reyiz kim gerçek müslüman derse o

1|0
    0|0
  • Öyle bir Müslüman yok

0|0
    0|0
  • cumaya gittiler gelecekler :P

0|0
    0|0
  • Sen burda bu soruyu sormakla meşgul olurken onlar uzayda marslı avına çıktılar. Lütfen insanlara iftira atmadan önce biraz düşünelim

0|0
    0|0
  • gerçek müslümanlar ailelerine ve çocuklarının geçimini sağlamak için rızıklarının peşinde

0|0
    1|0
  • Beyninle algilayabilirsin kimin musluman olup olmadigini.

0|0
    0|0
  • Sorsan herkes müsülman. ama müslümanlıktan elamet yok

0|0
    0|0
    • bilmiyorum ama ben her geçen gün inancımı kaybetmeye başladım olanları izleyince

• Ateis değilim. bitek Allahın varlığına inanıyorum. baksana müslümanın yaptıklarına. tüm dünya konuşuyor ibneliklerinden. hiç kavga dövüş bitmez. allahu ekber deyip kafa keserler

• evet sinir oluyorum heleki şu türkiyyedekine

• Gercek muslimanlar insani sekilde Allahla kul arasinda olan ibadetini gerceklestirip gosteristen uzak duruyor.

0|0
    0|0
    • nedense daha göremedim hr yerde düzgün müslüman , müslümanım der namaz kılar camden çıkar sonra ö**z gibi kızın g**ne bakar

• Valla bende bu haci gecinenlerin para duskunlugune uyuz oluyrm. Adamlarin dini imani para olmus

• o kadar saçma olaylar yaşadıkk dünyada islamiyet adına insanlar birbirini yemeye başladı

• Kalmadı malesef

0|0
    0|0
  • geecek müslüman insan kendidir nasıl nerde yazar ac kuranı oku ona göre yaşa ali veliye bakma ayşeyi Zeynep' e bakma sen kendini bil yeter !!!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Allah'ın elçisinin yolunda giden gerçek Müslümandır..

0|1
    0|0
  • Kimse müslüman değil 😂😃

0|1
    0|0
  • Biz yargılıyamayız ama tabiiki işid bu kpnuda belki müstesna sonuçta islAmı değişik gösteriyor

0|0
    0|0
  • Muslumanlar tam da oyle

0|0
    0|0
  • gercek muslumanlar burda

0|0
    0|0
  • saklanıyorlar her zamanki gibi

0|0
    0|0
  • Yok ki bulasın

0|0
    0|0
  • Peki turkiyedeki muslumanlara baktinmi veyada suanda islami kimse tam anlamiyla yasiyo diyemm oyuzden Kurani ac bak sen

0|0
    0|0
  • Saklambaç oynuyorlar bizimle. 26 yaşındayım bir tane gerçek müslüman görmedim..

0|0
    0|0
  • gördüklerine göre islamı değerlendiremezsin bir kere onların islamla alakası yok "islam barış dinidir" ... gerçek müslümanlar hak yolunda o yüzden senin gibiler göremez

0|0
    0|0
Yükleniyor...