İnternet bir yanılsama mı bir kaçış mı?

Bizde insanların başkalarının hayatlarıyla gereğinden fazla ilgili olması gibi bir hastalık var. Ek olarak; kadın doğası illüzyonu gerçek sanmaya daha eğilimli. İnternet bir illüzyon ve hep başkalarının hayatları üzerinden kendilerini ifade etmeye programlanmış insanlar (illüzyon zaaflarından ötürü özellikle kadınlar) kolayca mutsuzlaşabiliyorlar.

1|1
4|12

En İyi Kız Görüşü

• Benim yaptigim tamamen uzaklasmak ve zaman gecirmek. Baskalarinin hayatini umursamiyorum bile...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende böyle düşünüyorum. Baskalariyla o kadar mesgullerki kendilerini unutmuslar

0|2
    0|0
  • Evet, sanal bir dünya. İnternette her şey daha güzel görünüyor. Bir yanılsama. Mesela ayakkabı sipariş ediyorsun, eve getirdiklerinde ufak bir hayal kırıklığı yaşayabiliyorsun..

0|0
    0|0
  • Kaçış

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• kaçış

0|1
    0|0
  • Çok kısa zaman aralıklarında çok fazla iletişim kurdukları insan olduğu için, gerçekliği unutup hayatın buradan ibaret olduğunu sanıp, hayatını şekillendirmekte zorluk yaşayanlar çok fazla. Gerçek hayatında yüzüne bakılmayacak iki kelimeyi bir araya getirip kendini ifade edemeyen kişiler, sosyal platformlarda çok farklı rollerin içerisine bürünüp gerçekliklerini kaybediyorlar.

0|1
    0|0
  • birazcik gerceklerden kacis birazda kendini ifade etme cabasi diye dusunuyorum ben

0|1
    0|0
  • Hakli

0|0
    0|0
  • sadece bir kaçış gercek dunyadan uzaklasma

0|0
    0|0
  • Kaçış

0|0
    0|0
  • Uzaklaşmak..

0|0
    0|0
  • hayatın sıkıntılarından bir kaçış yöntemi

0|0
    0|0
  • ben mesela brad pittim

0|0
    0|0
  • evettttt

0|0
    0|0
  • aynen öyle. başkalarının hayatlarıyla, paralarıyla hava atmalar bir tek bizim toplumda var zaten...

0|0
    0|0
  • internet asosyallerin %90 ının kacıs yeridir.

0|0
    0|0
Yükleniyor...