Güvende hisediyor musunuz?

toplum içinde birlik bereberliğin yavaş yavaş kendisini linç kültürene bırakması sizi bu topraklarda artık ne kadar güvende hissetriyor farklı düşünceleri farklı görüşleri olan insanları artık vatan haini ilan etmeye başlayan bu linç kültürüne devlet tarafından da destek verilmesi ülkenin kendinizin ya da çocugunuzun akrabasının geleceginden güvensizlik duyuyor musunuz ne olacak geleceğimiz?

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Yakında çarşaflı değilim diye tecavüze uğramaktan korkuyorum açıkçası

1|1
    0|0
    • açıkcası bu olmaz diye birşey yok geçmişteki beyanatlara olaylara bakar isek malesef kadınlara karşı böyle bir harekat başlayabilir kadınlar korkup kapansın diye malesef... neden farklı görüşler özgürlüklere saygıları yok bunların

• Evet. Sırf şu ülkeden gidebilmek için okulumu erken bitirmeye çalışıyorum. 1-2 sene sonrasını bile göremiyorum çünkü

• açıkcsı bu ülkeden gidebilir isen git kanada iskandinav ülkeleri felan rahat huzurlu sorunsuz yaşa şuanda yabancı dilim olsa yurtdışında kendimi ifade edecek kadar benim bile durmaya niyetim yok bir yolunu bulup kanadaya gitmeyi düşünüyorum bizim gibi düşünenleri gerçi korkak olarak düşünüyorlar ama neyse işte becere biliyor isen git sakın 1 dakika bile durma

En İyi Erkek Görüşü

• Bir yerden Ak-47 mermisi gelecek diye aklım gidiyor.

0|1
    0|0
    • dediklerin heran olabilir bizim burda adamlar otomatik ile hava sıkıyor hiç bir yetkili birşey demiyor mermilerden biri birine isabet etse vebalini kim soracak

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben güvendeyim. Sırtımı yanlış yerlere dayamıyorum. Saçma sapan konular için hayatımı çöpe atmıyorum. O yüzden gelecegimdede sorun yok 😊

0|0
    0|0
  • Cok korkunc günler bekliyor bizi.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Güvende hissetmiyorum. En ufak birşeyde boğazlıyor insanlar birbirlerini diğerine yaşama hakkı tanıma diye bir olay yok hep tek tip insan görmek istiyorlar ve bu beni rahatsız ediyor

0|1
    0|0
    • demokrasinin arkasına saklanıyorlar ama farklı düşüncelere özgürlüklere saygıları yok neden böyle bunlara

• güvende değiliz. ülkenin 1 ya da 2 senesi var. sonra iç savaş. ve ben daha üniversiteyi kazanacağım...

0|1
    0|0
    • hiç sorma hadi biz 30 dayandık ama yetişen nesil için hiç iyi bir gelecek yok ortada

• Toplu taşımada resmen revizyonisti oynuyorum. Dövmemi gizliyor küpemi çıkarıyor bilekliğimi tesbih gibi sallıyorum, linç edilmemek için. Bakalım daha ne kadar böyle devam edeceğim

0|1
    0|0
    • kısaca yaşamak için boyun egmeye zorlanıyoruz... farklılıklarımızı sevip bunu bir zenginlik olarak görecekleri yerde farklı olanı yok saymaya yok etmeyi düşünüyorlar

• normal demokrasilerde bir insanın en güvende edecegi hür bir şekilde konuşup hareket edecegi yer kendi vatanı olmalı ama malesef ki yaşarken farklılıklarımızı saklmak zorunda kalıyoruz nasıl düzelecek bu ülke o bile muamma

• Böyle olacağını ben lise çağlarındayken bile öngörmüştüm. Bu iktidar ancak devrimle gider ama o devrimle de ülke düzelmez. Kendi vatanımızdan haklı olarak soğumaya başlıyoruz

• Toplumsal Olarak Boka Batmışız şu an Zaten

0|1
    0|0
  • toplumu mikleyen bir insan değilim. her kes a şıkkını işaretlerken ben geride beklerim ve neden b değil diye düşünürüm

0|0
    0|0
  • Nasıl hissedelim kendimizi güvende. Ortalık eğitimsiz cahil insanlarla dolu. Her an her türlü galeyana gelebilecek insanlar...

0|0
    0|0
    • bu insanları kullanarak bizim üzerimizde baskı kuruyorlar

• Heran saldırı olabilir

0|0
    0|0
  • gece ohal ılan edıldı. sen memuru gör bundan sonra.

0|0
    0|0
  • Evimde rahat rahat sıcamıyorum ne güveni

0|1
    0|0
Yükleniyor...