Merhaba arkadaslar ailenin giyime karismasi?

Merhabalar. annem kapali hatta sulaledekibutu n kadinlar kapali. ben 19 yasindayim ve kapanmiycam. oyle abarti bir acikligim yok. ama ailem cok baski yapiyor. surekli laf sokuyorlar. gururuma dokunacak seyler soyluyorlar. dogru olani tabi biliyorum. hatta tatile dek bes vakit namazimida kiliyordum. ama tatilde memlekete donunce farkettimki hic birsey degismemis yillardir suregelen baski hala devam ediyor. evde gram huzur rahat yok bana. psikolojik sebeplerinde etkisiyle namazim kaldi. genel olarak her seyime karisiyorlar sanki benim hayatim degilmis gibi. bu durum hep boyle devam eder mi? ilerde esimle ayri bir memlekette yasarsamda istedigim gibi giyinebilirim ama bir seyleri gizli sakli yapmaktan nefret ediyorum. kendimi ozgur hissedemiyorum. baskiyi hissediyorum. ne yapabilirim?

Güncellemeler:
Cok kucukken erkek kardesime yuzmeyi ogretmetye calisirdi babam. ama bana hic bir zaman teklifte dahi bulunmadi.6. 7. Sinif civari mayolu kizina sarilmak gunah mi sanki? ben caninizdan kaninizdanim ya siz bana ogretmiyceksiniz de kim ogretcek. yollar gecti lise 4te sevgilim ogretti. simdi dusunuyorumda yaptigim her hatanin sebebi aile. onlar zamaninda bana ogretseleddi boyle bir hatayada dusmezdim

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• ses kaydi yap bir bakam

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kuran'da "Dinde zorlama yoktur." yazmaz mı? Dinde zorlama yoksa ibadette de yoktur. Yobaz olmayın bu kadar. Bu bir ibadettir kişi isterse örtünür isterse örtünmez.

1|0
    0|0
    • Bana direk ortun demiyorlar. mesela birakin disarda atlet giymeyi ben evde giyemiyorum. nedenmis baba onune cikilmazmis. cok kucukken bile kolsuz bir tisortume laf etmisti cikarrmisti. kizlarin boyle cicili bicili seylere hevesi vardir etekler suslenmeler falan. ama ben hic istediklerimi yapamadim. ben evimde annemin babamin yaninda atletle duramiycak miyim. bu ne sacmaliktir.

• Goruslerin icin cok tesekkur ederim allah senden razi olsun ne muradin varsa hakkindaki en hayirlisi ne ise onu versin

• Allah senden de razı olsun canım kardeşim. En kısa zamanda dertlerin su olsun aksın gitsin :) Allah ne muradın varsa versin 😊

Erkekler Ne Diyor 2

• Evet ebeveyn hatası var

0|0
    0|0
  • Kapanmıyacagım derken dikkat et lafın senı şirke götürür kapanmak istemıyorum gönlümden gelmıyor diyebilirsin din işleri sakaya gelmez şirkin ne oldugunu bılmıyorsun böyle konusma kardeşim

0|0
    0|0
    • Ya su tatile kadar boyle degildim bu kadar keskin degildim. hatta okuldayken surekli kuranimi okur namazimi kilardim bir ara kapanmayida istemistim icimden gelmisti tabi yapamadim cesaret edemedim. asla karsi degilim boyle seylere. ama o kadar bunaldimki artik. boyle kestirip atmaya basliyorum iste.

• Bunlari soyledigin icin cok tesekkur ederim dikkate alacağım

• rica ederim kardeşim

Kızlar Ne Diyor 1

• Karışmalarına izin verme zorla kafana örtü geçirecek halleri yok

0|0
    0|0
Yükleniyor...