Cumhurbaşkanı şimdi açıkladı Ohal ne demek , gelince hayatımızda neler değişir?

Olağanüstü hal uygulamasıymış... Ben şöyle bir araştırdım ama bir şey anlamadım neler değişecek hayatımızda?

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• Ruhsatlı da olsa her nevi silah ve mermilerin taşınmasını veya naklini yasaklamak

Her türlü cephaneler, bombalar, tahrip maddeleri, patlayıcı maddeler, radyoaktif maddeler veya yakıcı, aşındırıcı, yaralayıcı eczalar veya diğer her türlü zehirler ve boğucu gazlar veya benzeri maddelerin bulundurulmasını, hazırlanmasını, yapılmasını veya naklini izne bağlamak veya yasaklamak ve bunlar ile bunların hazırlanmasına veya yapılmasına yarayan eşya, alet veya araçların teslimini istemek veya toplatmak

0|1
    0|0
    • Bunları zaten taşımıyorum bana pek etkisi yok beni neler etliyecek?

• Bu yazılarınları tasımıyorsan sana bir etkisi yok. Öyle dısarı cıkma yasagı falanda gelmez sıkı yönetim diyince akla o geliyor ama Tayyip böyle bir şey yapmaz. Halk kurtardı sonuçta darbeden, birde sokagamı cıkarmayacak. Mantıksız

• Bunlar sadece bir kısmı

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Polis canı isteyeni karakola götürecek çevirip kimlik sorgulayacak istediği zaman savcı izni olmadan yer basabilecek

0|0
    0|0
  • bende bilmiyorum ne demek

0|0
    0|0
  • Ohal durumlarında halk evlerinden geçici süre çıkmazlar, bu süreçte de evlere v. b yerlere baskınlar yapılarak fetö ve fetöcü yavşaklar tutuklanır.

Ohal (şuanda) sadece bundan ibaret.

0|0
    0|0
  • Çok fazla çıkarma oldu. 50-60 bin kişi etkilendi. Galeyan olmasını da önlemek adına sakinleştirmek adına.

0|0
    0|0
  • Bu gibi durumlarda bakanlıkların ve güvenlik güçlerinin yetkilerinin artrılmasıdır

0|0
    0|0
  • Ohal cok kötü birşey bir askerin seni ya da bir polisin seni süphelendigi anda zımbalıyabilmesi demek :D

0|0
    0|0
  • Belli kısıtlamalar olacak. Sokağa çıkma yasağı gibi, kimlik taşıma zorunluluğu gibi.

0|0
    0|0
  • Bende anlamadim

0|0
    0|0
  • Yeni yasalar gelecek tacizciler tecavüzcüler sapıklar ayvayı yedi yanı

0|0
    0|0
  • gerktıgınde sosyal medya yasaklanabılır her an her yerde ust araması yapılabılır toplantı gosterı yuruşlerı yasaklanabılır gereklı goruldugunde yıne gereklı gorulurse gece sokaga cıkma yasagı uygulanbılır egıtım kurumları sınavlar gereklı gorulurse ertelenır bızı ılgılendıren bolumler bunlar sılah tasıma yasaklanır benım sılahım olmadıgı ıcın yazmadım bunları

0|0
    0|0
  • Sokağa çıkma yasağı gelicek galiba

0|0
    0|0
  • Adam fişleme özgürlüklere sınırlama gerçi özgürlükte yokta yokluo milleti şeriat ilan edicek sarıklı silahlı yobazlar dışarda

1|1
    1|1

Kızlar Ne Diyor 7

• Özgürlükler kıaıtlanmayacakmiş.

0|0
    0|0
  • 80lere mi dönüyor ulke acebağ:))

0|0
    0|0
  • Çokta senlik bişey yok anam. en fazla gezerken polis kimlik sorar çantanı arar yani. sıkı yönetimle ohal arasındaki farkı ayıramadıkları için panikledi halk bu kadar

0|0
    0|0
  • Bazı haklarımız bir süre kalkacak. temel hak ve hürriyetler sınırlanacak yapılması gerekiyordu

0|0
    0|0
  • Bende fransız kaldım bu olayda

0|0
    0|0
  • Devlet sıkı yönetime geçecek demek..

0|0
    0|0
  • Gece 12 den sonra disari cikma yasak mesela

0|0
    0|0
Yükleniyor...