Aile baskısı hakkında düşünceleriniz neler?

ebeveynlerin çocukları üzerinde otorite kurmasını doğru buluyor musunuz?

-kısıtlamalarla büyüyenler yorumlarda bulunursa sevinirim :)

Bİricik anne babamın üzerinde baskıcı tavırlar sergilendiği kardeşimi kurtarmak istiyorum.. ailem biraz cahildir fakat ben ne dersem biraz oturup düşünmelerini sağlarım.. son zamanlar kardeşimin elinden ipleri almış durumdalar (sebep 13 yaşında olması ) . hergün ağlayarak bana gelen kardeşimi nasıl kurtarıcağımı inanın bilmiyorum

* Bu arada ben küçükkende aynı baskıyı bana uygulamaya çalıştıklarına ters tepkiler vererek korkutmam sonucu bana bulaşmıyorlar ama kardeşimede ben böyle yaptım sende yap asla demem kötü örnek olmak istemiyorum :/

0|0
5|3

En İyi Erkek Görüşü

• 13 yaşındaki bir çocuğa baskı kurulmaz, çünkü o yaştaki bir çocuk doğru ve yalnış kavramını pek ayıramaz. . çocuk ve ergenlik çağdakilerin etkilenme durumu fazladır yani negatif bir yaklaşım onun gelecekteki sosyal duyusal yaşamını etkiler, aileler çocuklarına destek olmalı doğruyu öğretmeli yanlışada hoşgörülü bir şekilde anlatarak ifade etmeli... burda yapılması gereken ailenin davranışı, eğer Anne ve Baba bu konularda eğilim gösteriyorsa siz ona daha yakın durabilir anlamaya çalışabilirsiniz eğer desteğini tam hissederse yalnış yapma riskine azalır. ..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kisitlanmadim ama hep sunu yap bunu yap...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Bişey yapamazsın annen baban başkası olsa döveriz de olmaz Knk

0|0
    0|0
  • Sor cevaplayayım

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Kardesiniz kiz mi erkekmi? Bende bir anneyim henuz kizlarim kucuk ama empati kuruyorum. Kotu bir donemde yasiyoruz farkindasinizdir. Ve cocugu cok sıkmadan takip etmek zorunda ebeveynler. Ailen ile sen konusmalisin. Anne cok fazla sıkmadan gibi onerilerde bulunabilirsin, bir de cok sıkılan cocuk ailedn bir an once kurtulmak isteyp Allah gost3rmesn baska yonlere sapabilir,

0|0
    0|0
    • Kız kardeşim ile evde tek empati kurabilen benim.. keşke takip etseler ama sorun bu değil sanki o bir birey değil tamamen ayakçı muamelesi yapılıyor ailem yaşlandıkça onlar için bir robot gibi çalışmalarını bekliyorlar :/ malesef yapmazlarsa vicdanen rahatsız eden sözler söylüyorlar bu baskıya karşı gelmeye çalışssa bu sefer kızıyorlar ee haliyle çocuk olduğundan saygısızlık etmek istemiyor.. daha bugün ben alışverişe gidiyorum yanımda gelicekti.. çocuk hazırlandı gelicek ''sen gitme evde bana yardım et ''demezmi annem.. ben bile yalvardım ama bu sefer bu çocuk senden yüz buluyor demesin mi annem ağlaya ağlaya giden kardeşimin arkasından bakakaldım ne desem fayda etmiyor aileme

• Anladim canım ..

• Hangi konuda baskı yaptiklarina gore degisir

0|0
    0|0
  • ben yeri geldi babamdan dayak yedim annemden dayak yedim ama onlar benim canım hiç bir zaman yüzlerinide kızartmadım demekki bazen baskı gerekiyor

0|0
    0|0
    • çok şükür bizim ailede şiddet yok eğer olsaydı boyun eğecek biri değilim.. Bu zamana kadar 2 dinleyip 1 konuşan ben bir kez olsun bu kadar ailem tarafından incinmemiştim olan kardeşime oluyor.. ona vurmuyorlar ama vurmaktan beter ediyorlar

• haklısındr tabi ne diyim

• Benim babam bana şort giydirmez mesela. Ama ben saygı duyuyorum. Nedeni ise o erkek ortamlarını biliyor. Ne konuşulduğunu falan. Ve aynısınin kızında olmasını istemiyor. Ben erkek olsam sevgilime kızıma falan giydirmezdım. Kıskanırım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...