LGBTI bireyler olarak Türkiyede evlilik yasası talep ediyoruz. Eşcinsel evliliklerle ilgili düşünceniz?

Bir lezbiyen ( kendi cinsine ilgi duyan homoseksuel) kadın olarak Sevgilimle ileride bende karşı cinse ilgi duyanlar (heteroseksueller) gibi evlenmek istiyorum.

CHP ve HDP den cinsiyet ayrımcılığı olmaması konusunda yasa teklifi yapılmışken Homofobik bir tutum sergileyen hukumet, buna izin vermiyor. Biz hep vardık, varız, varolacağız.
LGBTI (Lezbiyen gay biseksuel transeksuel interseksler) için sizin düşünceniz nedir?

Burada evliliklerimiz yasal olsun mu şeklinde bir anket yapılmış. Sitede 150den fazla kişinin katıldığı oylamanın sonucu şu şekilde;

LGBTI bireyler olarak Türkiyede evlilik yasası talep ediyoruz. Eşcinsel evliliklerle ilgili düşünceniz?

0|0
18|28

En İyi Erkek Görüşü

• MADDEe 1 hastalık nedir tedavisi olan şeylere hastalık denir eşcinsellik bir hastalık olmadığı için bir tedaviside yoktur türk pskiyatri dernekleri eşcinsellikğin hastalık olmadığını ve bunun hastalık olduğunu söyleyen doktorların hipokrat yeminlerinin geçersiz olduğunu söyledi BU İŞİN BENCESİ YOK !
    MADDE 2 kimse ailesi ve çevresi tarafından dışlanmayı hor görülmeyi istemez bu bir tercih değil bilimsel olarak kanıtı : anne karnındaki fetus yani bebek yabancı cisim olarak algılandığı için eşcinsel olma olasılığı artıyor
    MADDE 3 kuran da bir erkeği sevemezsin bu günahtır demez ve lut kavmi diye tutturan o meşhur körkütük inananlara ise şunu söylüyorum orda yasaklanan şey zorbalık ve sapkınlıktı kadınları ve çocuklara zorla tecavüz ediyorlardır bu yüzden helak oldular
    MADDE 4 tüm babasız büyüyenler eşcinsel olmalı eğer eşcinseller baba eksikliğinden kaynaklanıyorsa ki babası olmayan insanlara baktığınız zaman öyle olmadığınız görüyoruz özetle bu iş anne baba eksikliğinden olan birşey değil
    MADDE 5 sen hiç birşey yaşamadığın bilmediğin dönemler 6 7 yaşlarında heteroseksüelsen kızlara ilgin olduğunu farkediyorsun bende o yaşlarda bir erkeğe ilgim olduğunu farkediyorum siz heterro seksüellerden tek farkımız kendi cinsimizi sevmemiz
    MADDE 6 ERKEKLİK GURURU VE TOPLUM BASKISI SEN ERKEKSİN SANA YAKIŞIYORMU BÖYLE ŞEYLER YAPMAK BLA BLA GİBİ ŞEYLER DE BİZİ DÜZELTMİYOR AKSİNE BİZİ YIPRATIYOR ERKEKLİK TECAVÜZ ETMEYLE KARIYA KIZA LAF ATMAYLA KARINI DÖVMEYLE EVİNE İKİ EKMEK GETİRMEYLE OLMUYOR ! BUNUDA BİLİN

HOMOFOBİKLER TARAFINDAN TARTIŞMAYA KAPALIDIR AÇIK GÖRÜŞLÜ AYDIN İNSANLAR YORUM YAPABİLİR

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ilerde benim cocugum opusen kizlar gormek zorunda degil. kaldiki bunun hetero cinsine bile karsiyim. Bir de erkek veya kadin ciftler ha? Gidin evinizde naparsaniz yapin ama evlenirseniz sokaklarda sizi kimse tutamaz o yuzden ben karsiyim evlilige

2|2
    2|0
    • Biz karşı cinsle öpüşen sizleri görmek zorundaysak sizde bizi görmek zorundasınız. Okulda işte mecliste her yerdeyiz her yerde..

• İnsan dışında 450 canlı türünde de eşcinsellik olduğu bilim insanları tarafından açıklandı
      Siz onlarada tiksintiyle bakarsiniz heralde :D

• Ya ben homofobikmiyim dedim neyi kanitlama cabasi bu? Sadece evlilige karsiyim dedim. Tamam her yerdesiniz tum canlilarda var. Napayim yani.

Erkekler Ne Diyor 27

• bence toplumun önyargıları ve cehaleti gitmedikçe ve bu hükümetle bu malesef cok zor. sorsan hepsi özgür rahat bir ülkededir ama eşcinseller? benim eşcinsel arkadaşlarım mevcut ve onlara yapılan davranıslar sözlerden ötürü toplumsal baskıdan ötürü inan ki varolabilmek bu ülkede yaşamını sürdürebilmek için bunu gizliyorlar, düşün ki ailelerinin daha haberi olmayan eşcinseller var, neden? çünkü o bilince o medeniyet seviyesine sahip, bunun bir hastalık olmadıgını anlayabilcek ya da anlasa bile bunu kabullenebilcek olgunluga sahip değil toplumumuz. gördüğü her lezbiyeni seks makinesi, her gayi de önüne gelen erkekle yatma potansiyeline sahip sanan bir toplum. Umarım bir gün sizler de heteroseksüel bir çift gibi evlenebilir, dısarda rahatca gezebilir, eşcinselliginizi insanlarla rahatca akonusabilir, yargılanmadan küçük bu ülkede bir birey olarak yaşayabilirsiniz. Ama dedigim gibi toplumumuzun hali belli, insanların kültür egitim karakter hosgörü anlayış seviyeleri belli, çok zor bir ihtimal gibi... en azından yakın bir tarihte çok zor.

0|0
    0|0
  • Yaw gardaşım olurmu öyle şey ya
    Anaaa millet komple ibine olacak
    Müslüman ülkede yaşıyosunuz len unutmayın
    Düşünün biraz beyniniz acımaz
    Şimdi bunun altına tronun biri yazar gerek yok başka kapıya 😂

1|0
    0|0
    • Tecavüzü tavizi yargılayın. Benim bir lezbiyen olarak kendi cinsimle ilişki yaşamam seni ilgilendirmeyeceği gibi, evlenip evlenmeme isteğim de seni ilgilendirmez. Yıl 2016, hala cinsiyetçi homofobik insanlad var ya. Biraz ufkunuzu genişletin! Tüm batı ülkeleri size göre ahlaksız heralde :D

• Cinsiyetçi zihniyetlerinden vazgeçmeyen insanlar umrumuzda değilsiniz. Biz aşkımızla örgütlenmeye devam edeceğiz. Kabullenseniz de kabullenmedeniz de tüm kurumsal ve özel alanlarda varız.
      Aşk kazanır nefret kaybeder

• Sizi bir iplemem varlığınızı sorgularsınız la dandikler

• Bu sitede anket yaparsan zaten durum bu olur :D

Orda dediğimi tekrar ediyorum, bu ülkede sapıklık asla yasallaşamaz. İstediğiniz kadar isteyin evlilik falan.

1|0
    0|1
  • Sevgini sen nasıl ifade etmek istiyor ve kiminle paylaşınca o mutluluğu yakalıyorsan bundan banane yahu.

0|1
    0|0
  • Ayrımcılık kötü muamele yapılmasın ama...
    Evlilik yapmalarına izin verip Yaygınlaşmasınıda istemem...
    Dünya zaten bombok iyice çivisini çıkartıcaksınız anasını satiiim...

0|1
    0|0
    • Sen nasıl doğuştan gelen bir özellik olarak, karşı cinse ilgi duyuyorsan bende doğuştan eşcinselim. Sonradan yaygınlaşacak bir şey değil yanj

• Hükümete bu konuda tam destek veriyorum.

1|1
    0|0
  • Benı baglamaz kanks

0|0
    0|0
  • bende lezbiyenim hadi evlenek :D

0|1
    0|0
  • Çok beklersiniz

0|0
    0|0
  • Ben hayır diyorum... Açık ve net

0|0
    0|0
  • salllakk öyle bir şey olsa çocuklarımız etkilenmeyecek mi baba bunlar napıyo demiyecekti ufak yaştan psikoloji bozulmayacak mı bitti kapat konuyu

0|0
    0|0
    • Doğuştan eşcinselim. Ben nasıl karşı cinse ilgi duyan birinin öpüşmesini gördüğümda ona özenip karşı cinse ilgi duymuyorsam, karşı cinse ilgisi olanlar da bize özenip eşcinsel olamaz. Çok cahilsin

• Sen daha destek ciktigin partinin neyi savundugunu ideolojisini bilmiyorsun

• bir sktr gitr

• verilebilir ama bence adı birlikte yaşam falan olsa daha iyi toplum fazlada karşı çıkmaz evlilik kafalarda heterolarla özdeşleşmiş çokta ilgilenmiyorum bu konuyla

0|0
    0|0
  • biraz ileride talep edermisiniz kız ağlıyo şu an

0|0
    0|0
  • namaz kılana arabistana git diyenler o evlilik içinde hollandaya gitsinler

0|0
    0|0
  • Ne 💩 yiyorsanız yeyin benden uzak durun.

0|0
    0|0
  • Evlenin benim için sakıncası yok.

0|0
    0|0
  • Lezbiyenlerde sıkıntı yok da gayler biraz sıkıntılı

0|0
    0|0
  • Hukumette istemese halkta istemese buradayiz velev ki i b neyiz ayoll!

0|0
    0|0
  • Tecavüz serbest ama hemcinsle evlilik yasak 😀

0|0
    0|0
  • Sie go

0|0
    0|0
  • Gayet doğal olsun

0|0
    0|0
  • Ben grup tan yanayım ben ve iki kız

0|0
    0|0
  • bu dunyada istediğinizi yapın bence herkesin kendi bileceği bişey sonrası acı olacak ama

0|0
    0|0
  • Toplumu kısırlaştırmayamı çalışıyorsunuz la ne evliliği ahlaksızlık sapkınlıktır bana göre. hastalık falan değil pskolojiktir

0|1
    0|0
  • Hayır yani evlenip napıcan m* dedirten talep. Git aynı evde mi yaşıyorsunuz birbirinizi mi yalıyonuz napıyorsanız yapın

0|0
    0|0
  • olm oluyosanız olun anasını satim ya.. bıktım daa lgbti de lgbti anladık tamam alayınız topsunuz. az ötede durun bu kadar ne gözümüze sokuyosunuz. anladık. insansınız anladık haklarınız var. anladık a/q tamam. ben sana söylüyomuyum sürekli ben heterodan hoşlanıyorum vs diye.. bir hak talep edeceksen git yerinde et meclise tekrar tekrar dilekçe ver ne bok yiyosan ye. yetti artık şu şovenistliğiniz ya. insansınız tamam saygı tamam. ama sevmiyoruz sizi a-q

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Bir hastalık, sapkınlık kim ne derse desin özgürlüğü savunan, isteyen ve özgür bir ülkeyiz diyorsak olması gerekir. Bence olmalıda. Bu ülkede baya zor ama ben destekliyorum. Çevremde kendi aralarında evlenen oldu. Tamam belki belgelestiremediler boyle bir sey olmadıgı icin ama ben onları evli olarak görüyorum. Şu özgürüz biz diyenler keşke bunuda düşünse.

1|1
    2|0
  • Ben dogru bulmuyorum. Kurani Kerim de acikca lanetlenen bir durumun kabul edilmesini de istemem. Gūnahlar normallestirilmemeli

3|3
    1|0
  • benim için sıkıntı değil. hayat sizin

1|0
    0|0
  • yav he he daha çok beklersiniz.

1|0
    1|0
  • Karşıyım

0|0
    1|0
  • Bence size uygun bir ülkede yaşamalısınız

1|1
    1|0
  • Saçma saçma konuşmayın gidin yatın uyuyun ya.

0|0
    1|0
    • Ne kadar cahilsin böyle.

• Eşcinselliğin karşı cinse ilgi duymak gibi doğuştan gelen bir özellik olduğunu bilmeden etmeden saçma sapan konuşmayın diyen sensin. Kes sesini demem ondan kaynaklaniyor...

• Baskalarinin yasamlarina sacma sapan diyemezsin

• İslam bunu haram kilmis ve islam ulkesinde yasiyoruz boyle bisey soz konusu bile olamax gidin baska ulkede evlenin

0|0
    1|0
    • Burası ATATÜRKün kurdugu laik ülke

• Evet. Diğer islam ülkeleriyle bir tutamazsın. Ve tüm batı ülkelerinde evliliğimiz yasalken Türkiye de de yasallaşması özgürlük adına atılan büyük bir adım olacaktır. Sevgilimle gayet rahat birliktelik yaşıyorum ama ileride evlenmeyi düşündüğümden dolayı bu konuyu açtım.

• Bunu adi ozgurluk degil normal biseyde degil zaten allahin yasakladigi bisey bu ve bosuna beklemeyin hicbir zaman oyle bir yasa gelmeyecek

• Birde sizleri el ele sarmaş dolaş mi görelim varsın olmasın

1|2
    2|0
    • Gayette sarmaş dolaşız zaten. Kendinden farklı olana tahammül edemeyen yobaz.

• Sen biraz derin düşün.
      Biz karşı cinse ilgi duyan heteroseksuellere özenip onlar gibi oluyormuyuz? Özenerek olacak bir şey değil ayrıca insan dışında 450 canlı türünde eşcinsellik vardır

• Peki.
      Hayat sizin

• Burda olmaz islam seyiyle yonetiliyo ulke

1|0
    0|0
    • Burası laik bir ülke. Burası ATATÜRKün kurduğu ülke.

• Öyle ama maalesef basımızdakiler öyle değil be kuzum :(

• Bu konu derinlemesine düşünülmesi gereken bir konu. Kararsızım ben. Öyle birkaç şeyle red veya kabul edemem

0|0
    0|0
  • Ulaaaa bende istiyom keşke olsada imkansız 🌈🌈🌈

1|0
    0|0
  • Evlenin tabi, sizlerde mutlu olun. Sonucta katil degilsiniz tecavüzcü degilsiniz.. Sizlere yapilan haksizliklara cok üzülüyorum insl hayirlisi olur..

1|0
    4|3
  • Saygı duyarım ama desteklemiyorum

0|0
    0|0
  • Evet :)

0|0
    0|0
  • Olsa ne güzel olur

0|0
    0|0
  • erkek olup kendini kadın gibi hissediyorsa veya tam tersi cinsiyet değiştirsin. Diğer türlü aynı cinsler birlikteyse eğer istemiyorum. Çok isteyen yurt dışına çıkıp yaşasın.

1|1
    1|0
Yükleniyor...