Vejeteryanlar kendilerini ALLAH'dan daha mı merhametli zannediyor?

ALLAH Kuran'da söylüyor biz hayvanları aynı zamanda beslenmeniz için yarattık. Vejeteryanlar ise bunun zalimlik olduğunu düşünüyor ama sana sorarım bende sen ALLAH'dan daha mı merhametlisin?

1|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• Benim düşüncemin Allah la ilgisi yok benim düşüncem bu bitkilerde canlıdır hayvanlarda doğada olanlar doğal olanlar makuldür Nasıl domates biber yiyorsam tavuk balıkda yerim yani sırf bitkilerin sesi soluğu çıkmıyor diye onlara mübah mı bu bize oranla hayvanların da derdini anlatacak davranışları kısıtlı bu acıklı bir olay ama hayvanlara oranla bitkilerin durumu daha acıklı olmaz mı saçma bence buradaki olay Allah ın merhameti değil kişinin mantığı ve merhameti hayvanı keserken ki merhameti özellikle çeşitli videolarda bu kesimler canice yapıldığı için izleyenler haklı olarak hiç sesi çıkmayan bitkilere yöneliyorlar sanırım ki bu bence daha beter 😄

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• tabii allhatan daha merhametliyim. kanıtım da şu;
    bir insan canımı yaksa da ona eziyet etmem hele de yaptığından pişman olduysa,
    ama allah sırf ona inanmadı diye hayatını iyilikle geçirmiş birini sonsuza dek cehennemde yakabilir.
    şimdi siz karar verin ben mi daha merhametliyim allah mı?
    lütfen bu yazdığımı mantıklıca çürütmeden saçmalama, salak mısın gibi şeyler demeyin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Ya onlar yiyemiyor mide bulantısı deseler entellektüel olmaz ondan böyle bir şey uydurmuşlar hemde hava katıyor onlara anladın mı

0|0
    0|0
    • Uf ne kadar ön yargılı insanlarsınız kaç senedir vejetaryeninim kimseeye onlar sormadan söylemiyorum ve de hava katıyor da benim mi haberim yok. Boş boş konuşuyorsunuz

• Bu benim düşüncem saygılı olun saygı beklersiniz her konuda ama saygılı olmazsınız fena dokundu demi

• Oha bu nasıl bir soru :) Sayın gizli üye insan anatomisini lütfen inceleyin. Vejetaryen değilim savunmuyorum da lakin bunu dine kitaba bağlamayın bu bir hayat görüşüdür. İnsanlar et yemeden de yaşayabilir kaldı ki kesici dişlerimiz ve çiğneyici dişlerimiz et tüketmeye başladığımız andan itibaren gelişmişlerdir. Yaşayan bir hayvanı sadece yemek için öldürmek onlar için tüketilecek başka bir şey kalmadığı zaman son çare. Bakınız Hz. Nuh un hayatı...

0|0
    0|0
  • ''allah’a ve resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. ahirette de onlara büyük bir azap vardır.'' Yok knk sizin din daha vicdanlı 😀

0|0
    0|0
  • kendilerince sebepleri var işte.
    tek sebebi buna dayandıramayız

0|0
    0|0
  • Zaten o görüşte olanları gömsen kürek kalsın derler 😂😃😄😅😂 Et yiyin kızlar elledin mi ele bişeyler gelmeli. Hepten uçan memeli gibi şişmeyin de 😃😄😂😄😂😆

0|0
    0|0
  • Bazı videoları izlersen fikrin değişir

0|0
    0|0
  • şimdi her et yemeyen Allah dan daha mımerhametli olmuş oluyor neyle kafa buluyonuz siz lan

0|0
    0|0
  • Bu bir seçenek değil, hastalıktır

0|0
    0|0
  • hayırda bitkilerde canlı yani :D

0|0
    0|0
  • aynen haklısın bitkiler de canlı değil mi sonuçta? sadece yakalaması daha kolay?

0|0
    0|0
    • Bitkilerin sinir hücreleri yok. Off biraz araştırın be boş beyinle yazı yazmayı ne çok seviyorsunuz

• vejeteryan değilim ama eti pek sevmem. beslenme açısından bazen yerim...

0|0
    0|0
  • ne aka yaaf :D

0|0
    0|0
  • Vejeteryan değilim fakat, evet daha merhametliler hatta bende öyleyim.

0|0
    0|0
  • Ne alakası var be

0|0
    0|0
  • Ayenn oyle kardesum burda bu sorulari sorma kimseye anlatamazsin

0|0
    0|0
    • Bir daha benzerini sormam zaten

• Bakiyorumda beni hemen anlamissin kardesum burdakilerin bir coğu ateist gibi bise bosver daa😂😂

• ne anlamda konuşuyorsun?

0|0
    0|0
  • vejetaryenler o konu da yanlış düşünüyor çünkü allahü teala merhametlilerin en merhametlisidir. allahü teala bazı hayvanları , insanların yemesi için yaratmıştır...

0|0
    0|0
  • Ya ben analamıyorumki en yüksek protein hayvan etinde vitamin hayvan etinde

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Dini eğitimi tam olan insan vejetaryan zor olur bence ama genede yok efendim yemem derse 'sen yeme canım biz yeriz 😏 sonra da şükrederiz

0|1
    0|0
  • Hayvanlar bile birbirlerinü yiyorlar ben niye hayvanları yemeyim

0|1
    0|0
  • yoo ne alaka et sevmedigim icin yemiyorum ben

0|1
    0|0
  • Ya onlar salak başka bişey değil kendilerince akımlar oluştuyolar lan gerızekalı onları yemezsen gebercen erkenden neyın kafasını yaşıyon dımı :D

0|0
    0|0
  • Ne alaka şimdi? Nasil bu kanıya vardınız? Kuranda iftira ile ilgili olan kısımları da okudunuz mu?

0|0
    0|0
    • Kuran daki ifade iftira icin değil giybet icin soylenmis ayrica ölü eti derken insan eti kastedilmistir.

• @kubrasev iftara ile ilgili ayetleri okuyunuz lutfen. Dediginiz ile yazdiklarim arasinda gram iliski kurabilmiş degilim? Neyin ölüsü neyin etinden bahsediyorsunuz? İftira ile ilgili bir tane degil bir cok ayet vardır.

• Eti gercekten yiyemeyenler var midesi bulananlar falan. Digerlerini bilemem

0|0
    0|0
  • Evet merhametliyim benim vicdanım öyle rahat ediyor

0|0
    0|0
  • isteyen istediğini yesin banane

0|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0