Din/ Allah gercekten var mı?

Yaratıcının varlığına inanıyor musunuz? İnanıyorsanız neden evet her şeyin bir yaratıcısı olmalı ama böyle düsünürsek sonsuza doğru gider onunda bir yaratıcısı olmalı kafasına giriyorum.
Onuda gectim din var mı? Bir adamın magraya gidip vahiy gelmesi ordan bir kitap uydurması herkesin inandığı geliyor aklıma. Daha cok sey var ama okuyanların aklına girmek istemiyorum.
Siz ne düsünüyorsunuz?

0|0
12|29

En İyi Erkek Görüşü

• yaratıcının yaratıcısı olmaz kurandaki bircok şey dogru bilim kuranın cogunu doğruluyor o halde o adam magarada bunları nerden bilipde yazıyor? doktor mühendis bilim adamı değildi sonucta tüccardı dinden cıkmak isteyenlerin bahaneleri bunlar sadece eğer Allah yoksa bütün suclular mafya dünyada mutlu oldukjlarıyla kalıp toprak olcaklar

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dinlerin kendine hayrı olsa , mezheplere ayrılmazdı. Ama tartışmasız Yaradan vardır.

1|1
    1|0

Erkekler Ne Diyor 28

• Şöyle düşün, en basit bir örnek. Elindeki kalem, defter, kazak vs. Bunların bir elden çıkması gerek değil mi? Onlar bile üreteni olmadan bir hiçse sen, ben, şu güneş sistemi, galaksiler vs. Bunlar nasıl bir elden çıkmasın? Big Bang olayına inanmıyorum. Doğa kendi kendini yarattı olayına inanmıyorum. Yinede buna inananlara saygım var bir insan olarak. Yaratıcı'nın yaratıcısı olayı şöyle düşün. Bir ülkenin bürden fazla başkanı/cumhurbaşkanı olursa ne olur? Hepsi kendi kafasına göre bir şeyler yapmak istese ülkede. Kaos çıkmaz mı? Tek bir yaratıcı ve tek bir değişmez sistem var. Vahiy olayını açıklamak uzun sürer leydim, o konuya girmeyeceğim. Ama şunu da bil ki bizlerin anlama kapasitesi sınırlıdır. Nasıl ki alanımız olmayan bir dersi bile anlayamıyorsak bu kainata ve yaratıcıya dair her ayrıntıyı da zihnimizin kavramasını beklemek absürt olur. Sanırım bilgi ve kanıt eksikliği yaşıyorsun ya da nefsinin sana verdiği vesveseler bunlar. Bilgili biriyle görüşmeye çalışırsan eminim kafandaki soru işaretleri de gidecektir. Ben sadece kendi bildiklerimi paylaştım. Sevgiler.

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum, var olmak için bir tanrıya ihtiyacım yok.

Eğer bir tanrı varsa da ya kötü kalplidir ya da her şeye gücü yeten değildir, işte kanıtı..
    galeri2.uludagsozluk.com/.../...%A7ocuk_478949.jpg

0|2
    1|2
    • cocugu bu hale tanrı sokmadı doymayan avrupalı soktu ve yine istese insanlar bu cocugu güldürebilir mutlu edebilir insanlarda irade var tanrı herşeye müdahale etseydi hiçbi anlamı kalmazdı ben her kıza tecavüz ederdim tanrı engellerdi herkesi öldürürdüm tanrı engellerdi ama engellemiyoki cehennemde yansımn

• o zaman kimse çalışmasın ya da hırsız olsun herkes tanrı değil sen ben göz yumuyoıruz

• Beni özene bezene yaratan kim 'Sen'
      Ne yapacağımıda yazmışsın önceden
      Demek, günah işletende sensin bana
      Öyleyse nedir o cennet cehennem?

Bu nasıl bir imtihan, allah benim kaderime cehenneme gideceğimi yazdıysa benim suçum ne?
      allah kuranda biz dilediğimizi saptırırız diyor, allah kendisi sapmasını istiyor ki insan sapıtıyor
      insanın 1 gram suçu yok!
      allah beni yaratmadan önce cehenneme gideceğimi biliyordu, öyleyse allah acımasızdır ki beni yaratmıştır cehenneme gideceğimi bile bile

• 13 yaşında bir kızın abisi ve babası tarafından tecavüze uğramasına 5 yıl boyunca seyirci kalan bir Tanrı olsa ne olur olmasa ne olur. Bir elinde viski bir elinde playstation kolu uyuyakalmıştır şu an.

3|2
    2|2
  • Kendi kendine oluşabilen bir şeyi bana örnek gösterebilirsen bende bu dünyanın ve bu kadar mucizenin kendi kendine oluşabildiğine inanabilirm bel ki?

0|0
    0|0
    • sizin iddianıza göre tanrı kendi kendine oluşuyor. bak örnek verdim o halde evrende kendi başına oluştu

• @AltınYaprakS Ben teşekkür ederim..

• ama gayrimüslim değil ehlikitap diyordu ayette. sana sataşmadım böyle bir algı oluştu sende. kimseyi üzmek kırmak gibi bir niyetim yok neden olsun ki? bu sataşma değil tartışmadır :) bilerek islama getirmedim konuyu. tanrıyla alakalı konuydu ee tabii birbiriyle alakalı konular olduğu için konu konuyu doğurdu. hep öyle oluyor zaten bir konuda sabit kalınmıyor daha fazla konular giriyor işin içine. hepinize iyi akşamlar :))

• Allah'ın olduğuna inanıyorum. Allah tektir, doğurmamıştır ve doğurulmamıştır. Allah tek olmasaydı o zaman Allah'ın tek olduğunu söylemesinden dolayı aralarında savaş, kargaşa çıkardı. Bu da bizi de etkilerdi. Ama evrenler arasında savaş kargaşa olmadığına göre bu da Allah'ın doğru dediğini kanıtlar. Onu geçtiniz dini soruyorsunuz. Din var. Yalnızca mağaradan ibaret de değil. Ta ilk insanın yaratılışına kadar gidiyor. Hz. Adem olsun, Hz. Yusuf olsun, Hz. Yakup olsun, Hz. Musa olsun, Hz. İbrahim olsun, Hz. İsa olsun... Yani bütün peygamberler aslında bizi hep Allah'a götürdü.

0|0
    0|0
  • Sana olan şeyleri sen yönetemiyorsun çaresizce doğuyor büyüyor yaşlanıyor çirkinleşiyor ölüyor acıkıyor susuyor arzularına yenik düşüyor ve her ne olursa olsun bu hayat yolculuğunda ilerliyorsun bir an durmayı denesene saydıklarım acizliklerin aksini yapıp bunları aşabilir misin Biri sanki seni yönetiyor değil mi sayacak çok şey var da neyse

0|0
    0|0
  • Maymundan gelme safsatası da sonsuza gidiyor o zaman..
    Maymun nereden geldi? Tek hücreliden mi?
    Peki tek hücreli nereden geldi?

0|0
    0|0
  • Bence bir toplumda birden fazla kişiden duyulan bir şeyin doğru olma ihtimali yüksek. Değişmiştir günümüze kadar orasını bilemem. Din ve yaratıcı ise bence toplum dengesini korumak için uydurulmmuş bişi dikkat edin hep korumacıdır. İnsanların kendisini stoplaması için uydurulmuş yoksa insan oğlu ac göz dür simdi bile nasılız. Öbür türlüsünü düşünemiyorum

0|0
    0|0
  • Kesinlikle inanıyorum müslümanım https://www.youtube.com/watch?v=uW9geUSFVr8

1|0
    0|0
  • var inanıyorum ben. Evrenin kendi kendine oluştuguna sadece aptallar inanır. İslam'ın da hak din oldugunu anlamak zor değil

1|0
    0|0
  • Eğer mağaraya gidip uydurmuşsa gerçekten Nostradamus halt etmiş yanında. Adam gibi fizik, geometri, matematik, biyoloji gibi terimleri kullandığı ve geçmişte tarihsel olayları birebir anlatıp yüzyıllar son haklı çıkması. en önemlisi senin deyimiyle uydurarak bunların hepsini tutturması...

Bu kadar kolay birşey ise sizde gidin bir mağaraya yazın. :D

0|0
    0|0
  • e sen şimdi pcden ya telden yazı yazıyon ta burdan okuyorum. Şimdi bin yı öncesine gitsek telefon olacak görüntülü konuşacağoz dese idik millet bize ne derdi inanabilir miydi. yani bazı şeyleri mantığımız almıyor olabilir doğrudur

0|0
    0|0
  • Sen istesen de kucuk bilgilerinle bizim asla aklimiza giremezsin Allah var ve senin bir adam dediğin Peygamber efendimize gelen vahilerde var senin amacin bilgi edinmek değil zaten net cizmissin olayi kafanda !

0|0
    0|1
  • İnanıyorum varlar.
    Bigbang mantığındaki birine göre de herşeyin bir nedeni vardır. O zaman bigbangin de bir nedeni olması lazım. Her inanış kendi içinde bir parça çelişir. Bu inançtan değil insandan kaynaklı.

0|0
    0|0
  • Tebrikler... Sizi şöyle alalım hanımefendi :)
    https://pozitifateizm.wordpress.com/

0|0
    0|0
  • olmasa sen şimdi ksye girebilir miydin

0|0
    0|0
  • https://www.youtube.com/watch?v=9nvLwFStnoI

Şu videoyu izle derim sana bir kere.
    Ve bana sormak istediğin olursa sorabilirsin burdan veya takip ile fark etmez

0|0
    0|0
  • Şu kafalara bak ulan sız kimsinizki Yaradanın verdiği Dini Sorguluyorsunuz necisiniz siz Allah'ım size hidayet nasip eylesin inşallah..

1|0
    0|0
  • Tanrıya inanıyorum ancak dine değil.

0|0
    0|0
  • inanıyorum lakin dindar biri olduğum söylenemez

0|0
    0|0
  • Allah var olmasa ben kendimi niye paralayım. varki onla kavga ediyorum...

0|1
    0|0
  • İnanmamak bir kaçış yoludur.. Buna da ateistlik denir..

1|0
    0|0
    • Yaratıcının varlığını hissediyorum. Ateist değilim.

• O zaman neden böyle bir çelişki içerisinde giriyorsun söylim iblis dediğimiz şey seni kandırmaya çalışıyor..

• Elhamdülillah.
    Kuranı okursan insan yazması olmadığını zaten anlarsın

0|0
    0|0
  • İnanıyorum çok şükür.

0|0
    0|0
  • bir patavatsız daha çıktı VAR ne olmuş ki

0|0
    0|0
    • Senin mk ben oldu mu bişey bilme den iftira atmak ateist de yakışır ancak
      embesil yaratık

• bunu burdan alın

0|0
    0|1
  • Inaniyorum. Cunku evrendeki her sey ciddi bir muhendislik gerektirecek kadar estetik.

0|0
    0|0
  • Neden bir din veya inanca ihtiyacı duyuyorsun ki uydurmaysa eğer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Peygamberime ve 'Uydurduğunu' idda ettiğin kitaba dair ufacık bir bilgi vermek istiyorum. Kuran-ı Kerim de bahsedilen Musa peygamberin ismiyle ilgili bu video benden daha iyi anlatacaktır.
    https://youtu.be/_QSBYqykL_s

Daha bunun gibi milyonlarca şey var. Surelerin içindeki cümlelerin sıralanışı, kelimelerin değiştirdiği yerler vesaire. Böyle kusursuz bir kitap insanlar tarafından yazılamaz. Yeterince iyi olan yazarların bile yazdıkları kitaplarda hatalar çıkıyor. Hepsini geçtim Cahiliye döneminde bu imkansız. Diğer videolara da göz atarsan Kuran'ın uydurma olmadığını anlarsın.

0|2
    0|0
  • yaratıcı olbilir. dinler kesinlikle insan uydurması

0|2
    1|1
  • doğru yoldasın. din kocaman bir yalan tanrılar ise hayali varlıklar

1|0
    0|2
  • Keşke fikirlerini belirtirken uydurma dediğin şeyin başkaları için ne kadar özel ve yüksek olduğunu düşünerek kullansaydın o kelimeyi. Zira şu an yaptığın inancıma hakaret. Bu hoş birşey değil. İnanmıyor musun bunlara? Senin kararın bunları ya hiç belirtme ya da belirtirken bazı değerleri hiçe sayma.

0|0
    0|1
    • Çünkü uydurma

• Ya değilse? Ya sen yanılıyorsan? Bunları düşünerek konuş. Ayrıca saygısızlık hat safhada.
      Sanırım bu yaratıcı olmadığını düşünmenin verdiği bir azgınlık.

• Aslında bir yaratıcının olduğunu biliyorsun. Fakat yetiştiğin şartlardan dolayı ve sorumluluk altına girmekten korktuğun için inanmıyorsun. Ne diyelim Allah yardımcın olsun içindeki korkuyu atarsın inşallah :)

0|0
    0|0
  • Var tabiki. Beyni incele bir tesadüfen olabilir mi insan denen üstün yaratık :)

0|0
    0|0
  • Eğer varsa müdehale etsin artık

0|0
    0|1
  • Var tabikide

0|0
    0|0
  • Tövbe haşa bol bol istiğfar çek. ... şeytan vesvese si tamamen sarmış

0|0
    0|0
  • Bunu insanlara sorarak değilde merak ettiğin dinin kutsal kitabını okursan daha iyi cevap alabilirsin yani tartışmak pek doğru değil

0|0
    0|1
  • vardırr

0|0
    0|1
Yükleniyor...