Doğudaki çocukların yardımseverliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben su an Şırnak'tayım. Buraya gelmeden önce çok fazla önyargım vardı.

Bugün yaklaşık 45 derece sıcaklıkta yol çevirmesi yapıyorduk. 2-3 tane küçük çocuk ceplerindeki son parayla marketten bize soğuk su ile pet bardak almış. Çocuklar doldurdu biz içtik. Bu olayı yaşarken çok duygulandim.

Bizde çocukların yüzü gülsün diye para toplayıp onlara dondurma aldık. :)

5|1
18|8

En İyi Kız Görüşü

• Ön yargılarınızdan vazgecin ;)

3|5
    0|0
    • niye ve neden vazgeçelim? kimsdenin çocuklarla sorunu yok ama büyüklerinin ne mal olduğu ortada hanımefendi.

• Daha yeni öğrendim. :)

En İyi Erkek Görüşü

• Değerli dostum,
    Malum olaylar sırasında iyi olduğunuzu duymaktan dolayı memnunum. Umarım vatani görevinizi en iyi şekilde yapar ve eve sağ salim dönersiniz.

Ben de vatani görevimi Güneydoğuda yaptım. İnsanları yakından gördüm. Üç kağıtçı eczanelerin nasıl çalıştıklarını da gördüm, asker ağa deyip evine davet edeni de. Her türlü insan var orada. İyisi de var kötüsü de. Gün oldu Devlete kızdım. Masum insanlara neden bakmadın, onları teröriste, kurda kuşa neden yem ettin diye. Gün oldu teröristin gözünün içine baktım. Benim gibi insancıl bir adamın bile "Seni bir kıstırırsam tenhada..." diye içinden geçirdi.
    Sizin hikayenizden devam edersek, hiç unutmayacağım bir şey olmuştu. 34 yaşında kadının 15 çocuğa doğum yapması ve altısının hayatta olmaması karşısında içim paramparça olmuştu.
    İnsanın ırkı, dini, dili yoktur. İçindeki iyiliktir onu farklı kılan. Dilerim önce o çocukların gelecekleri güzel olur. Aferin derdim onlara. Asker abilerine iyi bakmışlar. Gözlerinden öperim hepsinin. Onlar bilmeselerde uzakta bir abileri onlara sevgilerini yolluyor. Asker abilerine de bir aferin. Doğruyu yapıp onların gönüllerini almayı bildikleri için. Askerlik önemli bir görevdir ama o üniformayı taşımasını bilen adamlar daha da önemlidir. 20-21 yaşında adam olabilmeyi becerebildikleri için hayatları güzelliklerle dolu olsun.

3|5
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Ne iyi etmişsiniz :) güzel yürekli çocuklar ya Allah bahtlarını da yürekleri gibi güzel etsin

2|4
    0|0
  • Çok temiz kalpli ve masumlar ^^

3|3
    0|0
  • vayy ne guzell ben de duygulandimm
    :) allah hepimizi korusun
    polis misin de orda gorev yapiyosun?

1|4
    0|0
    • Askerim.

• hayirli teskereler
      allah yardimciniz olsun
      hele bu olaylardan snra daha da cok zorlasti hersey
      allah askerimizi polisimizi korusun...

• Amin.

• Çok iyiymiş ya keşke aileleri de öyle olsa.

0|1
    1|0
  • İçten bir samimiyetleri var

1|1
    0|0
  • Doğunun insanıda çocuğuda çok merhametli sıcak insanlardır tanıdığım çok doğulu var

0|1
    0|0
  • Çocuklar hep masum hep iyi kalpli

1|2
    0|0
  • Çok iyiler 😇

0|1
    0|0
  • Turkiye nin hic o tarafina gitmedim ama anlasilan cocuklari cok tatli

0|1
    0|0
  • Keşke hep bu masumiyet ve karşılıklı sevgi, iyilik olsa.. 👍☺

0|1
    0|0
  • Böyle istisnalar kaideyi bozsa keşke ama yine de ön yargımı yıkamıyorum bazı konularda^^

0|1
    0|0
  • ne güzel ya :) tertemiz insanlar var orada yazık oluyor onlara

0|1
    1|0
  • Yerim ben onlari. Kucukken herkes cok daha masum. Allah bozmasin bu hallerini

0|2
    1|0
  • Çocuk her yerde çocuk işte. Şırnak ya da Edirne fatketmiyor, masum ve temizler onlar.

1|1
    0|0
  • Onlar dünyadaki en masum en temiz varlıklar

0|1
    0|0
  • Gözleri öpülesi

0|1
    0|0
  • Böyle çocuklar olduğu sürece inşallah iyi insanların hep olucak az da olsa

3|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Oraya gitmeyen kişiler ancak öyle düşünür ve bunlar çok fazlalar.

Ben okulumdan dolayı 1 günlüğüne Şanlı Urfa'ya gittim. Ailem yoktu yanımda. Öyle elimde çanta aval aval insanlara bakarken bir amca yanıma gelip Kürtçe konuştu. Anladım, sıkılarak ve birazda utanarak ''amca ben Kürtçe bilmiyorum'' dedim. O da ''bilerek söyledim, yabancısın ve sanırım kalacak yerinde yok değil mi genç adam'' dedi. ''Evet'' dedim. Evine götürdü. Benim yaşımda oğlu ile tanıştırdı. Güveç yapmışlardı akşam yemeğini yedim. Yaşıtım genç beni biraz çevreyi gezdirdi. Akşam oldu, yaz sonu gibi olduğu için hava sıcaktı ve uzun süredir yapmadığım şeyi yaptım ve damda yattım. Yumuşacık yastıklar, minderler ve beyaz tül gibi sineklik vardı. O dam yatağını hala unutamıyorum. :)

Sabah da toros araba ile terminale getirdiler. Zaten oralıyım ama bu amca gibisini hiç görmemiştim. Allah ona ve ailesine uzun ömürler versin...

2|2
    0|0
  • Çocuklar gerçekten çok masumlar
    Bu yüzden oldum olası çocukları çok sevmişimdir

1|4
    0|0
  • Bende doğuda askerlik yaptım. Dakika başı nöbette iken yanımıza gelip sorarlarsa bişey lazım mı alalım

1|3
    0|0
  • aynen bende doğuya gitmeden önce tedirgindim ama genel olarak çarşıda filan hiç zorluk yaşamadım tam tersi sıcak kanlı

0|4
    0|0
  • Kesime göre insan yargılamak bana göre değil. Çocuk her yerde çocuktur. Bu onların temizliği.

1|4
    0|0
  • Çocuk işte :)

0|1
    0|0
  • doğu da ki herkes terörist değildir ve terör örgütünü savunmaz. bunu iyi idrak etmek lazım ve ön yargılarımızı kırmamız lazım... sizin değil , hepimizin...

2|3
    1|1
Yükleniyor...