Sırf kadın ya da erkek oluşunuzdan dolayı ayrımcılığa uğradığınız bir anınızı paylaşır mısınız?

Sırf kadın ya da erkek oluşunuzdan dolayı ayrımcılığa uğradığınız bir anınızı paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
ciddi ciddi anınızı soruyorum gençler. kuruntularınızı ya da genel durumları değil.

0|2
20|19

En İyi Erkek Görüşü

• Ortaokulda her yıl okulla birlikte pikniğe giderdik okul aile birliği başkanı olacak koltak bizi hep güneşin alnında piknik yaptırır kızlara şemsiye açardı.
    Ama ne oldu kızlar ağzına mıçtı hepsinin.
    Yaşı mesleği cinsiyeti eğitimi ne olursa olsun cinsiyet ayrımı yapanların problemli olduğunu düşünüyorum.

3|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• Hemen hemen her gün her yerde yaşıyorum. Öncelik hep kadınların. Boş koltuklar kadınların temiz tuvaletler kadınların gece mesaisine kalınacaksa son olarak kadınlara soruluyor. Kimse çıkıp bana kadın erkek eşit demesin lütfen. Şikayetçi değilim ama eşitiz demesin lütfen pis bozarım ağzımı.

2|0
    0|0
    • haklısın. sıraladığın sebepler kadınlara ozitif erkeklere negatif ayrımcılıktır. gerçek bir feminist buna izin vermez ve vermemeli. ısrarla kadınlar ve erkekler aynı insancıl haklara ve özgürlüklere sahiptir diyoruz. ve bunun için uğraşıyoruz. ayrıca bir kadın olarak söylemeliyim. eğer hamile olduğu aşikar değilse kadınlara yer vermenizi doğru bulmuyorum. zorunda değilsiniz ve kim ne derse desin yapmayın. öncelik yaşlılara hastalara ve çocuklulara aittir. kadın ve erkek oluşlarından bağımsız olarak.

• Tenzih ediyorum sizi ama tanıdığım kadınların çoğunluğu eşitlikten eşit haklardan falan bahsederken duygusal olarak daha hassasız daha kırılganız daha romantiğiz daha daha daha? yani ben olmadığım ya da bu şekilde yaratılmadığı m için suç benim değil ! Duygusal olamıyorsam kadın konuşmadan anlatmadan anlattıklarını anlayamıyorsam hissettiklerini düşündüklerini bana anlatmadan benim anlamamı bekliyor ama beceremiyorsam bu benim beceriksizliğim ya da noksanlığım olmamalı. Eşit değiliz kesinlikle ama ilk olarak insanız. Erkekleri romantik olmadığı için kadın duygularından anlamadığı aşağılayan daha çok kendilerine yalakalık yapan sırnaşan gönlünü hoş tutmaya çalışan erkekleri tercih eden kadınlardan da nefret ediyorum aynı davranışı sergileyen erkeklerden de. Eşit değiliz olmayabiliriz önceliklerimiz farklı olabilir bu birbirimizden üstün ya da aşağıda olduğumuz anlamına gelmez. Sadece insan olduğunu unutmayalım karşımızdakinin cinsiyetinden önce...

• bir gün erkek oldugum için sırf erkek oldugum için cok kötü rencide edildim bir bagırmalar bir hakaretler bir ortamdayım neyse bir girdim herkes kadın bir bagrış cagıeış sapık git burdan çık dışarı sen buraya nasıl gelirsinler asagılamalar falan enson biri çıktı içinden burası bayanlar tuvaleti lütfen dısarı cıkarmısınız dedi sıf erkek oldugum için heee bukadar da olmaz 😂 ahahahah

0|0
    2|0
  • Ortaokulda erkek oldugum icin pezemen resimci beni sergiye almamisti.

1|0
    0|0
  • Tabi bir erkek olarak sanki sapıkmış damgası yemek.

1|0
    0|0
  • Kızlar daima haklıdır düşüncesi her zaman erkeklerin peşinde yetmez mi

0|0
    0|0
  • Kutlu doğum haftasında kadınlara gül veriyorlardı
    ulan...

2|1
    0|0
  • . Tek ayrıma uğradığım yer WC ler

0|0
    0|0
  • Kızlar tuvaletine almadılar (:

0|0
    4|0
  • Üni hocam erkekciydi her zaman torpil yapıyordu...

0|0
    0|0
  • Paylaşamam.

0|0
    0|0
  • Öyle bir anım yok.

0|0
    0|0
  • lisede hep kızları tuvalete yollarlardı biz diyince olmaz oğlum derlerdi :D

0|0
    0|0
  • neymiş efendim kızlar hamamına giremezsin
    ayrımcılığın daniskası değil de nedir

0|0
    2|0
  • Evet, sevdiğim kıza biraz konuşabilir miyiz dedim, "Hayır" dedi. Kız olsam kabul ederdi.

1|0
    0|0
  • özgecan aslan olayları varken sokakta kadınlardan uzakta yürüyodum çünkü erkeğe karşı genel bir öfke vardı
    kendimi böyle sapıık denilip kadınlar tarafından linç edilicek gibi düşünüyodum :D

0|0
    1|0
  • yok öyle bir muhabet kadın erkek olarak değil ama kürt olduğumdan dolayı çok yerde hor görüldüm... aaa kürtmüydün sen? ne olacak canım insan olsun yeter.. deyip sonra arkasına bakmayan binlerce kişiyi gördüm hatta bu yüzden sevdiğim kızı vermediler bana keşke bu konuyu açmasaydın gene morelim bozuldu allahıma 12 yıl geçtiği halde aklımdan çıkmıyor..

0|1
    1|0
    • Uzuldum adiniza yaa

• @shinelikeastar allah razı olsun boşverin herkesin karakteri kendinedir arkadaşım eyvallah..

• Hamama alınmadım.

0|0
    2|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 19

• İşe ilk başladığımda kadınların bu işe el atması , erkek çalışanların tuhafına gitti. Ve çoğu kez almak istediğim işleri hafife alıp engellemeye çalıştılar ama şimdi akıl danıştıkları kişi oldum ve onlardan daha büyük işler aldım, alıyorum. Ama bunun bedeli olarak yalnızlığı seçtim.

0|0
    2|0
    • işiniz nedir?

• allah allah merak ttim o zmn :D inşaat mühendisiyim ben. erkek yoğun sektör? inşaattan başka gelmiyor aklıma. özelden paylaşman mümkün mü? yoksa o derece mi vermiyorsun bilgi.

• Gerçekten bilgi paylaşmıyorum :) kendimle alakalı. Hiçbir soru ya da görüşte paylaştığımda olmadı :) . Ayrıca özelden bayan dahi olsa kimseyle mesajlaşmıyor ve iletişime geçmiyorum pazil :) . İlgine teşekkür ederim. Ama yaşadıklarım gerçek :) . iyi eğlenceler.

• Markette kasiyer benden önceki iki erkek müşterinin ürünlerini poşetlemedi ve tek kelime etmedi. Sira bana gelince tek tek posetleyip iyi günler diledi. Taksiciler, ufak elde taşıdığım valizimi hemen elimden alıp bagaja yerleştiriyor. Aynı valizi kardesim taşıdığında arabadan inmeden bagaja gerek yok diyorlar. Bunlar ayrımcılık

1|0
    0|0
  • Mesela bu sitede sorulan genelleme sorularini sevmiyorm.

0|1
    1|0
  • Lisede kızları okul maçına götürmemişlerdi. Ve bunun gibi ağır olmasa da gülünç ve bir noktadan sonra insanı çileden çıkaran diğerleri.. (Fazlasıyla dindar ve eğitimi iyi verdiğini iddia eden cahil bir okul)

1|0
    0|0
  • kız çocuk olunca etrafındaki erkek arkadaşların aile tarafından potansiyel sevgili sayılması. istediğim mesleğin erkek işi sayılması

1|0
    0|0
  • Pek hatirliyamadm ama Dolmuşta biriyle kavga ettm ortalığı ayaga kaldirdim kadinim die susarim sandi yok oyle dunya

0|1
    0|0
  • Sırf kadın olduğum için dolmusta yer verilme suretiyle yapılan pozitif ayrımcılık
    Geçtiğimiz sene çalıştığım hastanede kadın asistanlarin erkek öğrencileri kayirip tembellik etmelerine ses cikartmamalari ve arkalarını bize toplattirmalari..

1|0
    0|0
  • Gece dışarı çıkma konusu ^^

1|0
    0|0
  • Mesela tatlı ikramı yapacaktik, kizlarin tabağına erkeklerinkine gore daha az koyduk. Başka bir şey olmadi ahssdh

0|0
    0|0
  • evet. benı gay bara almamıslardı. işte o zaman ayrımcılığa uğramıştım :)

0|0
    0|0
  • Evet karakola düşmüştüm işlem yapılmadı hakkımda bu yüzden bundan 5- 6 yıl önce

0|0
    0|0
  • Olmadı ki

0|0
    0|0
  • Abim dışarı çıkar ama ben kızım evde iş yaparım 😒

0|0
    0|0
  • öyle belirli bir şey yok genel şeyler vara ama ben karşılığını iyice veriyorum

0|0
    0|0
  • Olmadı şükür

0|0
    0|0
  • "Sen kızsın akşam dışarıçıkamazsın. "

babam...

0|0
    0|0
  • Lisedeki bir hocamız sinavlarda kizlara arti 10 puan verirdi evde is yapmaktan sinavlara calisamiyorlar diye. Bu durumda erkeklere ayrımcılık yapılıyordu ama bizim işimize geliyodu açıkçası :)))

0|0
    0|0
  • Herseyden ayrımcılığa uğradım desem.

0|0
    0|0
  • Kucukken disari cikmak istedigimde sen kizsin otur evde derlerdi. Abim cikar gezerdi o erkek denirdi. Ayni sekilde yemek hazirlanirken kizim gel sofrayi hazirla denirdi erkek kardesime hadi gel sofra hazir denirdi. Haksizlik bu.

3|0
    0|0
Yükleniyor...