Öğrencim samimi miydi sizce?

Lise öğretmeniyim geçen sene çalıştığım okulumdan ayrıldım yani başka bir okula geçtim. Eski okulumdan bir erkek öğrencim birkaç gün önce mesaj attı "hocam sizi çok seviyorum" yazdı ben de yanlış bir duygusu olma ihtimaline karşı sadece teşekkürler yazdım sonra, okuldakilerin beni yanlış bildiğini, arkamdan namusuma kadar laf edildiğini bunu hak etmediğimi söyledi. Ben de hiç kurcalamadım ben kendimi biliyorum, onlar nankördür dedim kapattım konuyu. Ama aklıma takıldı çocuk bunları söylerken samimi miydi yoksa yaranmak için veya trollemek için mi sordu bunu, sizce hangi seçenek olabilir? Bu arada okulun çalışkan ve efendi öğrencilerinden biriydi.

0|0
8|20

En İyi Erkek Görüşü

• Sınıftaki diğer öğrencileriniz sizin için kötü konusmus olabilir. Giyim tarzınızdan makyajınızdan tavırlarınızdan hoslanmamıs olabilir. O anlatım bozukluğu içerisinde sizi cok kisi böyle düsünüyora itmiş. Cok büyütmeyin. Öğretmeni 1 seven varsa 2 sevmeyen vardır.

0|0
    0|0
    • Yüzüme karşı hepsi gayet sevecendi arkamdan konuşmuş olmaları iki yüzlü olduklarını gösterir ki genç olmam göze batmama neden oluyordu zaten diğer genç hocalara da benzer yakıştırmalar yapılmıştı.

• Ya zaten gereksiz samimiyet gösterenler de oluyordu ama ben o zamanlar sert tepki veriyordum ve bunlar birkaç hocaya daha benzer şeyler yaptılar.

• Hepsi daha ergen yaparlar normal :)

En İyi Kız Görüşü

• şimdi şöyle birşey var. Zaten o okuldan ayrılmışsınız ne diye size boyle bır bılgı verıyorkı? moralınızı bozuyor. Hoş bir şey değil. Bence çok mesafeli davranın. Sonuçta öğrenci.

0|0
    0|0
    • Öyleyim zaten bence yalakalık yapıyor da olabilir.

Erkekler Ne Diyor 19

• Evet samimi sana evlilik teklifi yapabilir.

0|0
    1|0
  • Onun ne derece samimi olduğu değil sizin gerçekten söyledikleriyle aşamanı olup olmadığı önemlidir. Eğer bir şeyler yaşanıp temiz olduğunuzu düşünüyorsanız hata ediyorsunuz. Veya söyledikleriyle alakalı en ufak bir durum söz konusu değilse kimin ne düşündüğü önemli değil.

0|0
    0|0
    • Zaten öyle biri değilim ve ben kendimi biliyorum dedim gerçi benim hakkımda ne dediklerini de bilmiyorum.

• O zaman merak edilecek bir şey de yok.

• ciddi olsa nolur troll olsa nolur. Sen bir ÖGRETMENSIN!!
    Ögretmen gibi davran!

0|1
    1|0
    • Beni tanımadan yorum yapanlar insan gibi bile davranamıyorlar

• Ön yargılı insanlar anlamaz aynaların mantığını, şaşırmadım. Bak hala beni tanımadan yorum yapıyorsun ve eğitim sistemini bozmakla suçluyorsun. Gerçekten senin gibilerle konuşmak sadece ve sadece zaman kaybı.
      Ben seni aynaya bak diye uyardım, eleştirdim öyleyse bu doğal hakkım kendini ne alaka bu diye savunmaya geçme. Eleştirme ve ön yargı arasındaki farkı ben öğretmeyeyim Türkçe öğretmeni değilim...

• 😂😂😂 tschüss

• öğrenciler saftır. doğru söylemiştir. sana da yaranmak istemiştir aynı zamanda.

1|0
    0|0
  • Senin bir öğrenciye cevap vermen bile baştan sona hata, numaranı bilmesi daha da tuhaf...

0|0
    0|0
    • Ne alaka ya öğrenci diye insan değil mi, geleneksel eğitimci öğretmen değilim. Numarama mesaj attığını kim söyledi sosyal medyadan gönderdi.

• Merak etme, okuduğumu da ne yazıldığını da iyi anlıyorum. Ha sen kendini ifade etmekte bu kadar güçlük çekiyorsan ona da diyecek pek bir sözüm yok. Ayrıca kendini haklı çıkarmaya çalışarak da bir şeyleri kabullendirmeye çalışmak da doğru bir iletişim yolu değil bana göre.
      Her neyse ben düşüncemi belirttim zaten konu ile ilgili, umarım aynı yerlerde çalışmayız hiçbir zaman, diye temennide bulunarak da kapatayım benim açımdan bu bahsi tamamen...

• İnan senin veya burdakilerin beni haklı görüp, görmemesi umurumda değil, ben ne olduğumu biliyorum. En nefret ettiğim şey birini tanımadan yorum yapılması (bu benim yerimde başka biride olsa aynı tepkiyi veriyorum) ve yorumlara bakıldığında bu şekilde yazanlara sert tepki vermişim sen de bunlardan birisin. Bir nevi farkındalık yaratmak diyebiliriz ön yargınım ne kadar yanlış olduğunu örneklemek için.
      Bu konuşma kimsenin hayatında 5 dakikalık düşünmeye bile itmediği için gereksiz bir konuşma oldu.
      Umarım. Başarılar.

• Onlara o düşünceyi verecek ne yaptın onu çözemedim

0|0
    0|0
    • Hiçbir şey ama küçük bir yerdi açık bir bayan olmam bile batıyordu ve diğer bayan hocalara karşı da benzer olaylar yaşandı.

• Semt olarak varoş bir yer olsa gerek eski yerin
      Normal şeyler ergenlik falan

• Küçük yer işte.

• Sana yaranmak için, ayrıca iyi giyin açma kendini

0|0
    0|0
    • Tişört bile giymedim hiç, kapalı hocalara bile yapıldı benzer şeyler.

• İki türlüde düşünmek lazım, ya seni etkilemek içinde demiş olabilir ya da gerçekte olabilir..

0|0
    0|0
    • İşte hangisi doğru kestirmedim.

• Neyse çok üstünde durmayın boşverin, hoşlanıyor olsa ya da gerçek olsada zaten okulla ilişiğiniz kesilmiş artık..

• Çok şükür.

• Lisede erkek öğrencıler ogretmenlerıne karsı cınsellık besleyebılıyor sadece erkekler degıl kız ogrencılerde erkek ogretmenlerıne karsı besleyebılıyor cok kez sahıt oldum

0|0
    0|0
    • Biliyorum tüm bunları ama ben çok dikkatli davranıyordum.

• Buradan sorabilirdin.

• Hocam sorulsa sorardım zaten neyse teşekkurler sızede allah kolaylık versın ogrencılerınızle lütfen derslerizde daha cok karakter sahıbı adamlıgı ogretın ogrencılerınıze Saygılarımla.

• Şimdi başka okula geçtim diyorsunuz. Sözleşmeliyseniz münhal kadrolar açıklanmadı, yani başka okula bu yolla geçmeyeceksiniz. Kadrolu çalışıyorsanız da 3 yıl çalışmış olmanız lazım en az ki yaşınız 18-24 yazıyor, ben önce bu konuyu merak ettim.

0|0
    0|0
    • Özel okul. Konu bu değildi ama.

• İlk görevimdi doğal olarak çok otoriter olamıyorum ki idare de aşırı yumuşak olduğu için öğretmene daha fazla yükleniliyo, öğrencilerin sen diye hitap ettiği dahi oluyor terslemesen devam edecek. İğrenme kavramını insanlar için değil o tip duygular için dedim hele de masumca değilse.

• Yönetim para kazanıyor, haliyle esnek davranılmasını isteyecek. İşte asıl ince çizgi burada oluyor, hem mesleğini zora sokmayacak hemde senden bir şeyler götürmeyen bir üsluba yönelmen lazım. İdealist olur öğretmenler ilk zamanlar, öğrencilerine idealist olduğunu, gösterdiğin ilginin bundan kaynaklandığını hissedebilirsin. Kendine alternatif listesi hazırlayıp kendine uyanlara bakar ve uygun olanları hayatında uygularsın. Bununla birlikte hiciv kullanabileceğin bir silah olabilir. Karakterine ne uyuyor bunu sen tespit et. Devlette hocalar notla korkutuyor, kimisi aileye söyleme tehdidiyle;hiçbirisi yapıcı değil. Kendine uyan özellikleri bul, sonra bunların dünya görüşünle alakasını karşılaştır. Mutlu olmayacağın kararlar vermemeni umuyorum.

• Bir ogretmenimiz olmadi giti

0|0
    0|0
  • Yalaka iste

0|0
    0|0
  • Bosver takma kafana :)

0|0
    0|0
  • Sizin gibi hocam olsaydi liseyi 10 yil okurdum

0|0
    0|0
  • Fazla yüz göz olma. mezun olduktan sonra öğretmenlerimin bir kaçını yatağa atma planım oldu. başarıyodumda 😄 Ama üstüne düşmedim 😄

0|0
    0|0
    • İğrenç gerçekten.

• Haklısın ama fantazimdi, üzgünüm 😄

• Sen hoşlanıyomusun ondan

0|0
    1|0
    • Aptal mısın acaba?

• Bu kadar üstüne düsmen aklıma bunu getirdi

• Soru bununla ilgili ve bana karşı yanlış bir şey hissetmesini istemiyorum. Yukarda da bununla ilgili bir şey yazmışım neden bu soru soruluyor, fantezi mi, troll mü?

• çocuk sana aşık işte, senin hakkındada muhtemelen bişeyler söylenmiş oda duymuştur. söylerler yani inanabilirsin öğrencine.
    kaç yaş küçük çocuk senden :D

0|0
    0|0
    • Küçük işte 6 7 yaş.

• Sapıkça düşüncelerini de al git burdan

• sapıkça ne alaka evlenin işte

• samimi olabilir

0|0
    0|0
  • Bende lise 4 de bayan matematik hocama aşık oldum.3 sene oldu hala söyleyemedim şu an öyle bir acı çekiyorum ki anlatamam.3 senedir ne çektiğimi bir ben bir Allah bir söylicektim evlendiğini duydum saçım dökülmeye başladı sigaraya başladım evim başıma yıkıldı sağlığım bozuldu çöktüm resmen sıfıra vurdum. Eğer o çocuk seni gerçekten seviyorsa bunu yürekten söylüyorum en azından onunla arkadaş ol.. Bana o kadını verseler canımı ortaya koymazsam şunu yazmak nasip olmasın.

0|0
    0|0
    • Yanlıştır. Bir öğretmenle öğrenci arkadaş olmamalı. Ki ortada o kadar ciddi bir sevgi mevzusu yok.

• Anlayacağını beklemiyordum zaten. İyi günler.

Kızlar Ne Diyor 7

• bence samimidir

1|0
    0|0
  • Numaranı niye veriyosun ki. Hoş bir bayansan özellikle lise ortamında dile düşmen gayet normal. Gençsin bir de. Boşver sen kurcalama. Ya da isimlerini öğren sorguya çek

0|0
    0|0
    • Yaşı tutmuyor yalnız. Başka okula geçtim diyor bunun için en az 3 yıl çalışması lazım. Anlattığı hikaye doğruysa yaş konusunda doğru olmayan şeyler var.

• O zaman da bizi neden önemsedi diye demedikleri kalmaz. Ne dediklerini ve kimin dediğini tahmin ediyorum doğruysa eğer.

• O zaman o sessiz çocukla da muhattap olmayın. Belki sizi işletmeye çalışıyordur. Arkadaş ortamında eğlenmek amacıyla

• Öğrencilere güven olmaz. Özellikle lise öğrencileri ergenliğin getirileriyle farklı yaklaşım ve yollara girebilirler.

0|0
    0|0
  • Hiç belli olmaz. Trollemişte olabilir.

0|0
    0|0
  • Bence samimi

0|0
    0|0
  • Kurcalamamaya devam et

0|0
    0|0
  • hocam öğrenci samımidir ama yinede dikkatlı olun meafe önemli

0|0
    0|0
    • Haklısınız elimden geldiğince mesafeyi koruyorum.

Yükleniyor...