Ankara , İstanbul, Antalya, İzmir ve Eskişehir arasından sizce en yaşanabilir yer neresi ve neden en yaşanabilir sizce?

Özellikle İstanbul, Ankara ve Antalya çok ağır basıyor. Kararsız kalıyorum. Sizce bu 5 şehir arasında; yaşanabilecek en iyi olan yer neresi? Nedenleriyle birlikte yazar mısınız? :)

1|5
219|298

En İyi Erkek Görüşü

• Gaziayıntap.

Gaziantep mutfağı denildiğinde akla ilk gelen yemekler arasında bulunan kebap çeşitleri, bilinen türlerinin dışında yeni dünya, sebzeli, ayva, elma, firenk, simit, patlıcan, kazan, kabak, Kilis, ekşili, mantar, yoğurtlu ve ayvalı ve tas kebapları olmak üzere 32 türde yapılıyor.

Yine mutfakta 26 çeşit köfte yapılırken, 27 çeşit pilav, 15 çeşit dolma, 26 çeşit etli yemek, 15 çeşit turşu ve 22 çeşit helva bulunuyor. Yoğurt yemeklerinin de hatırı sayılır bir yeri olan Antep mutfağında çağla aşı, orman, sahte yuvarlama, bakla, çiğdem aşı, bezelye, elma aşı, fasulye, kabak, keme, köfte, mantar, patates, soğan ve yuvarlama, ilk akla gelen yoğurtlu yemekler olarak dikkati çekiyor
    sdsdsd

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ankarada yaşıyorum diğerlerinde uzun bir vakit geçirmedim ama buranın yaşanmayacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum güzel hareketli bir şehir. ne İstanbul kadar kalabalık ne diğerleri gibi sıkıcı denecek kadar sakin. ha belki İzmir antalya sakin mi diye soracaksınız ama bunun bir de kışı var diyorum ankaranın ise kışı ayrı yazı ayrı güzel. aradığın bir şeyi bulamama ihtimalin yok denecek kadar az. istediğin zaman istediğin sosyal aktiviteyi yapabilirsin. hatta tüm bunların yanı sıra seni delirtecek kadar bunaltan hiçbir şey yok diyebilirim trafik mi belli saatlar dışında hiç yok belli saatler de insanı çıldırtmıyor. kalabalık mı hayır yok sadece belli yerlerde ve oraların da tadı zaten sakinken çıkacak değil ya. şehirden uzaklaşmak mı istiyorsun bir çok alternatif ulaşım vs mevcut. gri memur şehri mi diyorsun o ise 80lerde 90larda kalmış şu an etkisi bile görünmüyor. sokaklar cıvıl cıvıl. hem tüm bunları unutalım arkadaşlar bu şehrin sokakları anıtkabire çıkıyor. görmezden gelinebilir mi? elbette hayır. yani tabii ki en güzel şehir Ankara

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 297

• İstanbul: Her zaman orada yaşayanları takdir etmişimdir. Çilekeş, berbat, yorucu, sindirici ve aşırı derecede pahalı bir şehir. Şahsen, milyon verseler gidip yaşamazdım.
    Ankara: Kendine has resmiyeti ve insanın elini, ayağını ve ocağını donduran soğukları sebebiyle yaşanılması garip şehirlerden. Ama, tadını bilenler de Ankara'sız olmaz diyorlar.
    Antalya: Yaz için diyebileceğim tek şey, nemi adamı öldürür.
    İzmir ve Eskişehir ise kalitesi, insanları, ortamları ve şehir yapıları ile bence ideal lokasyonlar.
    Şahsen, İzmir'de yaşamayı düşünüyorum. En azından kafa dengi birkaç arkadaş orada.

0|1
    1|0
  • Büyük şehirler boğar beni; büyük derken 3-5 milyon ve daha fazla nüfus barındıran illerden bahsediyorum. Heryer kalabalık, insanlığı izlemek güzeldir fakat heryer insan yığını. Ne varacağınız yere kısa sürede ulaşabiliyorsunuz ne de sakin bir yer bulabiliyorsunuz kafa dinlemek için. Ankara'daki akrabalar pikniği ziyarete geldikleri Kayseri'de yapıyorlar. Bu garip bir durum. Adana-Ankara-Antalya-Mersin gibi yerlerde bulundum; hem çok kalabalıklar hem de bir yerden bir yere gitmek resmen işkence. Bu listede en yaşanılır yer Eskişehir sanırım.

0|0
    0|0
  • Eskişehir güzeldir..
    İstanbul ve Ankara'yı aratmayacak imkan var her anlamda..

Ayrıca Ankara'ya oranla daha rahat ulaşımı var.. Bir kere dümdüz.. Hiç yokuş yok ;)

Hem daha estetik.. Şehrin ortasından Porsuk çayı geçer.. İstanbul boğazını aratmaz.. ;)

Ben Ankara'da yaşıyorum Eskişehir de okudum.. Düşün artık.. ;)

#Vesselam

1|1
    0|0
  • Eskişehir ve İzmir olabilir ama illa biri seçilecekse eskişehir derim Avrupa tarzı bir şehir bu ülkeye fazla bile bence özerklik almalı

1|2
    0|0
  • İzmir'i tercih etmelisiniz.

3|3
    3|3
  • İstanbul - kalabalık
    Ankara - deniz yok
    eskisehir - gezilecek yer
    antalya - tatil için gidilir gezilirde ama yaşmak isteseydim Izmiri seçerdim hem sevdiğim yaşayış olarakda rahat ve uyum sağlayabileceğimi düşündüğüm için İzmir derdim. . tabi karar sizin

2|0
    0|0
  • Eskişehir, sessiz sakin bir şehir.

1|1
    0|0
  • Antalya ve eskişehir olurdu bunların arasında ama
    Antalya daha başka :)

2|1
    0|0
  • İzmir tabiiki sakin yer anca burada kafanı dinleyebilirsin

2|4
    2|0
  • İstanbul,

1|0
    0|0
  • Ankara deniz olsa digerlerini tartismayiz bile

3|2
    0|0
  • İzmir ve eskisehir.

0|1
    1|0
  • Guzellik ve bolluk olarak İstanbul, gencligini yasamak icin Eskisehir, siyasi havayi solumak istiyorsan Ankara , rahatlik istersen İzmir, normal standart bir hayat yasayip yazlari da tatil masrafim kisik olsun dersen Antalya. Kendi beklentine gore sec birini.

0|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşıyorum ama burada olmaktan yoruldum. Trafik yoğunluğu ve egzos kokusunu artık takıntı yapmaya başladım. İstanbul güzel ama külfeti çok fazla.
    Kocaeli Yuvacık taraflarında, bahçe içinde, yeşilliklerin göbeğinde bir yer istiyorum. Bahçesine hamak gerip uzanabileceğim, hafta sonu piknik yeri aramayacağım bir yer istiyorum. Üstelik İstanbul'a çok da uzak değil.
    İstanbul artık mümkünse kimsenin yerleşim planında olmamalı.

0|0
    0|0
  • Eskişehir'de okuyorum, ama İzmir derim. Eskişehir okunacak fakat İzmir yaşanacak yer. Ancsk Eskişehir'de Anadolu'nun parisi diyebilirim harika bir şehir :)

0|1
    1|0
  • İstanbul herşey'in merkezi eğitim olsun yaşam olsun vs.

1|0
    0|0
  • Ankara digerlerinin yaninda basit kaliyor.
    Eskisehiri hic bilmiyorum.

Diger 3ünden birini secmek pişmanlık getirmeyecektir. Bence İstanbul.

0|0
    2|3
  • Sıralamam şu şekilde olurdu. Antalya>İzmir> Ankara >Eskişehir>İstanbul.
    Antalya'da yaşam diğer kentlere nazaran daha rahat ve kolay. İklimsel koşullardan dolayı meyvze, sebze bol ve ucuz. Gün ışığından daha çok yararlanıyorsun. Isınma giderin yok denecek kadar az. Popüler tatil beldeleri ayağının altında. Kentin önemli bir asayiş sorunu yok. Kültür, sanat, spor gibi aktivitelerde kent oldukça faal.

0|0
    0|0
  • antalya daha güzel akdeniz ikliminin etkisinde yazın turistik yer şehirde kalkınmış güzel bir şehir dogal alanları da çok var :D

0|0
    0|0
  • Antalya

1|0
    0|0
  • Bence Eskişehir

0|1
    0|0
  • İzmir
    Çünkü çok karmaşık değil yazlık yer değil iş olanaklarıda orta derece eğlenebilirsinde insanlarıda gayet ılımlıdır.
    İstanbuldan korkmuştum
    Antalya ara ara sıkıyor
    Ankarada güzel
    Eskişehir değişik bir yer oldu çok değişik insanlar bozuyor

0|1
    2|0
  • Antalya ve İzmir hariç hepsini iyi biliyorum. Bence en güzel yaşamak için Ankara . Trafik yok yeterince büyük, aradığın her şeyi bulabiliyorsun. Ucuz da. şahsen tam yalanacak yer.

1|0
    0|0
    • 18 yıldır ankarada yasamıs biri olarak trafik nasıl yok anlamadım. Keçiörene gel bakalım trafik var mı yok mu? Ve diğer ilçelerinde cogu kalabalık yani o yollar ne kdr genis olursa olsun ankaradaki trafik özellikle iş saatlerinde çekilmez bir şehir. Denizi olmayan yere şehir demem ben 18 yıl orda heba oldu ona yanıyorum. ;)

• @Lonelyman97 dostum sen Samsun da ne yaptığını söylesene? Eskişehir diyince " ooo tam öğrenci şehri " diyenler Eskişehir de ne yapıyor? Porsuk un yanında oturup 8 lira ya meyve suyu içiyor. Muhabbet olmadıktan sonra en güzel yer bile kötü, muhabbet edecek Ada'm varsa her yer güzel.

• Muabbet edecek adam var lakin biraz da gezilecek yer olsa hic fena olmaz.. İstanbul tarzı olmasını beklerdim ankaranın.

• İzmir

0|3
    2|0
  • Ortalama bir dünya vatandaşı niteliğine sahip bir insan için, bu coğrafyada, yaşanılabilir nitelikte bir yer yok...

1|0
    0|0
  • İstanbul çok kalabalık ve karışık üstelik pahalı bence yaşanmaz. Ankara insanı geren bir havaya sahip beni kasıyor. antalya aşırı sıcak o havaya alışık değilsen sevmen zor. tercihlerin arasında olmasa da İzmir ve bursayı öneririm sana ikisini de seversin. Üniversite tercihi mi?

0|0
    0|0
  • Ankara yazık kurak kışında havası çok serttir. Bence Ankara da ki tek güzel şey Anıtkabirdir. İstanbul a da eğer maddi durumun iyi ise gitmeni tavsiye ederim. Ancak Antalya :) Oraya gitmeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Sırayla İzmir, Ankara , Antalya, Eskişehir, İstanbul.
    İzmir candır, kocaman Atatürk resimlerini görmek için bile yaşarım.

0|1
    1|0
  • İZMİR tabikide😍

0|0
    0|0
  • Ankara ve Eskişehiri kafadan ele çünkü denizi yok. Bence denizi olmayan yerde yaşanmaz.
    İstanbul ulaşım konusunda çok sıkıntılı bir yer. Eğer havadar bir yerde yaşaman mümkün değilse de çok pis havası var önermem. Orayı da eleyebilirsin.
    İzmir çok güzel ama bir koku sorunu vardı. Yakın zamanda hallettiler mi bilmiyorum.
    Antalya bence çok güzel bir kusur bulamıyorum. Bunun dışında İzmir olabilir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    267

11 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 218

• Ne beklediğine bagli, Eskişehir yasanilabilir bir şehir, ucuz, bir otobüse biniyorsun tüm sehri geziyorsun bir ucundan bir ucuna maksimum 1 saatte gidersin yani, küçük biraz ama sevimli öğrenci de çok

3|2
    0|0
  • İzmir ve Antalya yazın cehennem sıcağı kıvamında nefes alınmıyor bile ikisindede İstanbulun trafiği çekilmez gün geçtikçe gelen insan sayısı gittikçe artıyor Eskişehir ve Ankara en iyisi ama Ankaradada siyasi olaylar çok fazla çıkıyor hep bir karışıklık en iyisi Eskişehir zaten gençlerin şehri

1|2
    0|0
  • Eskisehir haric tum sehirleri gezdim. Izmirde uzun sureli yasadim. Oraliyim.
    Antalya yaz aylarinda cekilmez. İstanbul desen cok kalabalik. Ankaraya gezi icin gitmistim. Basbakan gececek diye tum yollari kapatmislardi. Gitmemiz gereken yerleri vaktinde gezememistik. O yuzden Ankaraya gicigim.
    İzmir benim icin her zaman 1. O yuzden.

0|1
    1|0
  • Ankara . Çok kalabalık değil, güzel bir şehir tadı var buna rağmen. İnsanları iyi.

1|3
    0|0
  • İzmir :D

2|4
    1|0
  • Kesinlike samsun veya trabzon...

1|3
    0|2
    • @Lonelyman97 trabzon merkez baya kazik. Bazen oraya medeniyetin teknolojinin baya gec ulastigini dusunuyorum ama o daglarina can kurban o kadar guzel o kadar temizki. Dag baslarinda evin yoksa trabzom cekilmez bence. Bide insanlarida bir garip onyargililar. Ama sakim temiz sehir

• @shinelikeastar Orda okudugumuzdan yaylaya cıkmaya pek vaktimiz olmuyor bos vakitler yeme icme eglenme seklinde geciyor ztn trabzon kücük bir yer oldugundan heryerini gördük artık gezcek yer kalmadı.

• Antalya. Kışın bile sıcak deniz var filan çok iyi bir şehir

1|2
    0|0
  • İzmir bence

1|4
    1|0
  • Antalya bir kere sıcak, sıcak olduğu için ekonomik ne doğazlgaz ne bişi.
    Doğal güzellikleri, tatil beldeleri vs.
    Temiz ve düz bir şehir, dere tepe yokuşları yok.
    Rahat, mahalle baskısı yok. Ramazanda rakını da içersin, başkaları orucunu da tutar. Kimse kimseye karışmaz
    Kozmopolit pek komşuluk yok ama olsa ne olcak ki, komşun yok diye ölmüyorsun yani.

0|1
    0|0
  • Gel Ankaraya :D

2|2
    0|0
  • İstanbul seviyorum çünkü ❤

2|0
    0|0
  • Eskişehir olabilir tam bir üniversiteli şehri ve uygun bir şehir İzmir olabilir orasida iyi güzel İstanbul çok ters bir yer istanbulu aradan cikarmalisin bence antalya ve Ankara sonlarda olmali yani
    Eskişehir
    İzmir
    Antalya
    Ankara
    İstanbul
    ✔✔✔

0|0
    0|0
  • En güzel yer İstanbul :)

1|1
    0|0
  • Ben İstanbul harici bir şehire gittiğimde sıkılıyorum açıkçası :) "bu ne la dünün aynısı" demiyeceğin tek şehir İstanbul bence :)

1|1
    0|0
  • İstanbul'da yaşanabildiğini bilmiyordum :D
    en rahatı antalya. ankarada iyi ama binadan başka göreceğin pek bişey yok. izmiri de pek sevmedim ben. meşuuuur kemer altına gittim bişeye benzemiyordu.

antalya doğasıyla eğlencesiyle deniziyle güneşiyle kayak merkeziyle rahatlığıyla en iyisi. kışın doğru dürüst soba yakmıyorsun. yazın sıcak ama rüzgarı da var meltemi meşhur. yeşilliği ve dağları denizi her manzarası var. yat limanından tekne gezileri alanyada diskolar berrak denizi bol turisti eğlenceli hareketli bir şehir.
    amaaaaa evliysen ve kocan gözü kayan biriyse 3 ayda şaşı olma garantisi veren bir şehir :D çooook açık. izmiri de geçti. turistler ruslar bile daha muhafazakar kalıyo yanlarında :D

0|0
    0|0
  • izmiri çok seviyorum nedensiz

0|2
    1|0
  • Ankara memur kenti ve biraz sıkıcı. Eğer Kızılay taraflarıysa bana göre eğlenceli.
    Eskişehir de tam bir öğrenci şehri, bu açıdan rahat sadece.
    İzmir'e hiç gitmedim.
    Antalya sadece tatil açısından güzel bana göre.
    Bana en sıcak gelen İstanbul. Hiç gitmediğim için merak uyandırıyor bende.

0|0
    0|0
    • Antalya'ya gitmedim sadece. Ama çok düşündürüyor

• Antalya'ya bu yıl 2 defa gittim. Denizinden dolayı güzel bir şehir. Ama bana da bu seçeneklerden gitmediğim için İstanbul cazip geliyor

• Ankara İstanbul ve İzmir de yaşadım. antalyayı bilmem. Ankara çok soguk bir şehir yani iklim olarak demiyorum, başkent olmasından mı kaynaklanıyor bilemem bir de çok büyük olmasına rağmen sıkıcı haftasonları avmler tıklım tıklım. üstelik pahalı da bir şehir. İstanbul çok kalabalık ve büyük, maddi geliriniz de iyi olmalı standart bir hayat sürmek için, üstelik tehlikeli de. İstanbul'da hayat çok yorucuydu benim için. izmiri severim, İzmir güzeldir, bir çok şehir gördüm izmiri unutamam, evet İstanbul ve Ankara kadar gelişmiş değil belki ama kafan bozulunca bir sahile gitmek bile huzur verir. bir kere en sakin şehir bence, gürültüsü yok insanlar kaba ve tehlikeli değil. kız başıma gece 2 de 3 de eve geldiğimi bilirim bir allahın kulu rahatsız etmiş değil şimdiye kadar. yani İzmir güzeldir, imkan varsa izmire gidin :)

0|0
    0|0
  • Eskişehir

1|2
    0|0
  • İzmir kesinlikle, hiç düşünmeden ❤️
    Ankara hayatımda gördüğüm en korkunç şehir. İstanbul güzel ama kalabalık. Eskişehir Büyükşehir'de yaşamış birine göre fazla küçük gelir. Ben sevemedim Eskişehir'i. Antalya konusunda fikrim yok.

0|2
    0|1
    • Antalya dışında hepsine gittim. Hepsi güzel şehirler ama ben gittiğim yerde yavaş yavaş düzenimi de kurmayı düşünüyorum artık ve ilerde pişman olmak istemiyorum. Kafam çok karışık

• İzmir tam yaşanacak şehir.

• Antalya ya da İzmir

0|1
    1|0
  • İzmir'de doğdum ve büyüdüm. Seviyorum. Ne İstanbul kadar yalnız, ne Ankara kadar ciddi, ne Antalya kadar sıcak, de Eskişehir kadar soğuk. Ayrı bir kafası var İzmirin, herkes seni tanıyormuş gibi davranır ve kimse kimseyi yadırgamaz. Özgürsün burada. :)

0|0
    0|0
  • Ogrenciysen ilk Eskisehir 2. Ankara derim digerlerini cok cok iyi bilmesem de Akdenizin ortamina da guzel diyorlar enn onermedigim de İstanbul

0|1
    0|0
  • Sıralıyorum
    Antalya
    Eskişehir
    İstanbul
    Ankara

1|1
    0|0
  • Hepsine gittim. en iyisi İzmir bir kere mükemmel insanları var ulaşım iyi memleketim ama denizi harika kafana esince bin metroya git kordona konaga bostanliya ya bir yer

0|0
    0|0
  • Antalya yi bilmem ama İstanbul Ankara arasından Ankara . Daha sessiz en azından İstanbul a göre. Bir de sakin bir semte geçersen...

0|0
    0|0
    • Semt neresi olur bilmiyorum ki hiç. Ankara-Eskişehir ağırlıklı düşünmeye başladım. Bilmiyorum

• Kizilaya yakin olma yeter :) Eryaman falan güzel bütçeye göre etimesgut sincan falan o civarda

• Yok o semtler de olmaz yüksek ihtimalle. :)

• İzmir ama bir sebebi yok

0|1
    1|0
  • Edkişehir. sakin, modern, trafik ve kalabalık sıkıntısı yok. diğer şehirlere göre ucuz. kışın biraz soğuk olabilir ama aşırı değil. istanbulu asla tercih etmeyin. pişmanlıktır. Ankara ise hem kalabalık hem de ruhsuz bir şehir. İzmir eskiden iyiydi ama artık orada da kalabalık ve trafik sıkıntısı var. antalya ise yazları çok sıcak ve nemli. yaşam standartlarınızın en rahat olacağı şehir bence eskişehir.

0|0
    0|0
  • İzmir çünkü harikadır

0|2
    0|0
  • İzmir

0|2
    0|0
  • Kızlar Devam
    188

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...