Sizce 'Vatan Haini' damgası insalara bu kadar kolay söylenir mi?

Mesela biriyle tartışıyorsun adam sana bir anda vatan haini diyor. Sebebi ise düşünceleriniz farklı olduğu için. Bugünlerde çok karşılaşır olduk. Ayrıca darbe girişimi nedeniyle alınan generallerin hepsine hemen Vatan haini damgası takmayı doğru bulmuyorum çünkü olaylar daha sıcak birşey belli değil. Suçları belli olsun istediğinizi diyin.

Güncellemeler:
Bu konuya pkklılar dahil değildir ***
Burda gelip 'Darbeciler haindir.' Dicekler yorum atmasın. Evet hainler ama son cümleme dikkat edin

1|0
11|20

En İyi Kız Görüşü

• Bu sadece vatan hainiyle bitmiyor büyük baş küçük başı hep eziyor. İnsanlar neyine güveniyor neye göre bu kadar ezici, acımasız, kırıcı olabiliyor anlamıyorum. Sadece bunlarla bitmiyor suçlamakla bitmiyor tüm topluma karşıda kötülüyorlar o kişileri. Dışlanmak dışlamak kadar kötü toplumda 2. planda kalmak söz hakkı tanınmaması bir nevi yokmuşsun gibi görmeleri..
    Anlamıyorum cidden insanları almış başını gidiyor egoları.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Çok iyi bir konuya değinmişsin. Bu söz herkese kolay kolay söylenebilecek birşey değil.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Katılıyorum sana daha bide cenazeleri kılınmayacakmış
    Peygamber efendimiz hayatını okusunlar
    Müslümanlıklarını ALLAH bilir

1|3
    0|0
  • ağzı olan konusuyor, kendi görüslerine zıt birini görünce bastırmak için o damgayı yapıstırıyolar çok üzücü bende karsılastım iki üç kere..

0|1
    0|0
  • Söylenmez.

3|2
    0|0
  • Ya agzi olan konusur cok seapmayin dusunceye saygisi yok kimsenin

0|1
    0|0
  • Herşeyi tahmin ve kendi görüşleri üzerinden yargılıyolar. Hele bir herşey açıklığa kavuşsun ondan sonra yorum yapsalar ne bu boş boğazlık anlamıyorum. Sinir oluyorum böyle insanlara..

0|1
    0|0
  • Öyle denmeyi hakedenlerde var zihniyet olarak vatan hainidir illa canlı bomba olmuş olmasına veya devlete mayın döşemesine falan gerek yok eyleme gerek yok yani zihniyeti öyle olabilir gayet.

0|2
    0|0
  • Evet onlarla ayni siyasi görüşten değilsen tebrikler hainsin (!)

0|1
    0|0
  • Tanımadan bilmeden hemen yapıştırmak doğru değil tabii ki. Ama probakatörlük yapıp insanları birbirine düşürmeye çalıştığını farkediyorsam birini direkt bu damgayı yapıştırırım. Ya da ne bileyim fetoyu savunuyorsa en âlâ haindir. Konu kilit.

0|0
    0|0
  • Bence denilmemeli çok yanlış asıl hainler dururken bunlar suçlanmamalı.

0|0
    0|0
  • Ya kisacasi onlarla ayni fikirde olmayan vatan haini oluyor bu kadr basit onlar icin.. Mecbur herkes onlar gibi dusunecek yoksa vatan haini

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Siyasi görüşü bir birine uymayanlar bir birine hain diyebiliyor açıkçası çünkü bu futbol takımı tutar gibi ölümüne parti tutmaktan geldiğini düşünüyorum adama görüşün uymuyorsa hainsin diyebiliyor onun düşüncesi doğru hep kafasında onun mantığına göre olsa siyasi parti tek olurdu bu da adaletli olmazdı tabi insanları anlamak acayip

0|1
    0|0
  • Suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur.

Akın öztürk ve silah arkadaşlarını ortada bir ispat yokken darbeci ve vatan haini çıkanlar ergenekon ve balyoz davasında ki paşalarda olduğu gibi tükürdüklerini yalayacaklar.

0|1
    0|0
    • Öyle ama millet anlamıyor işte. Sorumda iki kere belirttim ama hala gelip 'darbeciler haindir' diyorlar. biz aksini iddaa etmedik zaten

• Atatürk düşmanı ve dinciler ben vatan haini derim. Birisi dini ticarete dönüştürür. Diğeri tarihine söver ve gerçekleri biliyormuş edesında cahilliği ile övünür.

0|3
    0|0
  • Tabi ki ben olaya karışanların aşılmasına karşıyım aylarca olayı derinlemesine inceleyip birçok bilgiye ulaşmak gerek. Ama idam idam deniliyor saçma düşünmeden hareket etmeye doymayan bir milletiz. Kiminle tartışacağına dikkat etmelisin. Zaten birkaç cümleden sonra ne olduğunu anlarsın tamam haklısın deyip konuyu kapatacaksın. Tartışmak sorgulama biçimde ve karşındakinin ne demek istediğini doğru almak dışına çıkıyorsa devam etmeyeceksin. Bu tür tartışmalar sadece zaman kaybıdır...

0|1
    0|0
  • Nolcak hergün en az 10 arkadaşın zikik, p. ç, amkdm gibi şeyler söylşüyor bunları söyleyince biz onların dedikleri gibi olmuyoruz. İftira da değil bu, eğer ben sana vatan haini diyorsam ve sen yargılanıp vatan haini olmadığını kanıtlarsan temizsindir. İnsanlar boş beleşe vatan haini dese bişey değişmez.

0|1
    0|0
  • Sagcilara bunu gönül rahatlığıyla söylemek mümkün. Ister fetocu olsun ister teyyocu ya da ona stepnelik yapan sahte muhalif olsun fark etmez.

0|1
    0|0
  • Kendi görüşüne zıt bir insan ile tartışmak farklı bir şey Görüşüne zıt bir insanı öldürmek başka bir şey. Sevgilin başkasıyla görüştüğü zaman Aldattın yani beni kandırdın diyorsun başkasıyla yattığında bu tepki dahada büyüyor ama senin özelini senin mahremiyetini başkasına verdiğinde olay bambaşka boyuta giriyor Bu darbeciler hem kandırdı hem aldattı hem sırlarımızı ifşa etti bir de üstüne Sivilinden memuruna kadar bir çok kişiyi öldürüp yaraladılar ve ister sivil olsun ister memur olsun masum olup olmadıklarını bile sorgulamadan katlettiler bu tür insanlara ne demek lazım biri senin evine gelse ve sevdiğin bir insanı yaralasa ya da öldürse aynı soğukkanlılıkla yaklaşırmısın Senin canın yanmadığı için senin için masumlar bu soruyu birde yakını ve sevdikleri ölene sor bakalım nasıl bir tepki alırsın

0|0
    0|0
    • Farkındaysanız 'Darbe girişimi nedeniyle alınan generaller' dedim. Darbe girişimini yapan demedim.

• Bir suçluya yardım ve yataklık da bulunmak ne anlam ifade ediyor biliyormusun Fiili olarak darbede bulunmasa bile bu insanlara her tür yardım ve bilgi onlardan ayırımı

• Evet

0|1
    0|0
  • Bunu yapan çomar zihniyetidir yakınım biri olmadığı sürece bana vatan haini diyecek birinin suratını Çarşamba pazarına çeviririm yakınlarımda bilir demez zaten 😊

0|1
    0|0
  • Teröre kim destek vermişse vatan haini odur. bizi kandırdı deyince vatan hainliginden siyrilmiyor. Katıksız vatan haini oluyor

0|0
    0|0
  • Erlere bile bu kadar kolay söylenebilir hale getirdiler, çok acı.

0|1
    0|0
  • Sözde müslüman olma yolunda adım adım ilerliyoruz :/

0|1
    0|0
  • Su anda darbecilerin hepsi haindir ve kalben bunu destekleyen de haindir. Gorusleriniz farkli vs deme. Iste sende bilmeden hainlik ediyorsundur ama farkinda degilsindir. Olum bu konu tartismaya acik bir konu değil ilk önce bunu idrak edin. Neyini tartisacaksin bu konunun? Az kalsin memleket elden gidiyordu hala bu darbeyi nasil neresinden tutup savunabilirim acaba diye kivrananlar var

0|0
    0|0
  • Kardesim bu vatanın halkına bilerek silah doğrultmanın başka açıklaması yoktur herşey ortada kimin ne olduğu ortada

0|0
    0|0
  • darbe girişimi yapan adamlar vatan haini değil de nedir

0|0
    0|0
  • sende başkaları gibi darbe gör gel konuş hiç sordun mu darbede işkence görenlere

0|1
    0|0
    • 1980 darbesini diyorsan, yaşamadım. Fakat konuştuğum herkes TSK'nın olaya el atmasının ülkeyi iç savaştan kurtardığını söylüyor.

• 400 tane genel kurumay felan var kimin suçlu kimin suçsuz olunduğu bilinmiyor daha tehlike geçmedi darbenin her türlüsü zarar çünkü darbe yapıldığı gün yarın işe gidebilecekmisin mechül işyerin olsa belki batacak kimse para harcamak istemiyecek herkez parasını elinde tutacak ve pisaya canlanmayacak işte bü yuzden isanlar hemen suçlar darbe vaya kötü dostum ileride çocugun olunca ona nasıl bir hayat bekliyor diye düşündürecek seni

• Darbeyi doğru bulduğumu söylemedim zaten. Ama 1980 yılındaki darbe gerçekten gerekliymiş, sağ-sol çatışmaları yüzünden günde onlarca insan ölüyormuş ve hükümet hiç birşey yapamıyormuş. Yani o dönem asker şehre inmese ilerde daha kötü şeyler olabilirmiş.

• Darbecilerin hepsi vatan hainidir aksini dusunen de vatan hainidir.

0|0
    0|0
    • Tamam biz demedik mi

• Suçu kanıtlanmayana zaten birşey diyemezsin. Ama darbecilerin o pkklılardan hiçbir farkı yoktur. Hepsi haindir.

• Bende onu demeye çalışıyorum. Daha suçu kanıtlanmayan onlarca asker var içeride. suçu kanıtlansın istediği şey densin. Kendi düşüncem budur

• bu kadar kolay mı? daha nolması gerekiyor ki?

0|0
    0|0
  • benim anlamadığım şu, ana kadar 50 bin göz altı var bunların isimleri daha önceden listelenmiş peki bunlar neden daha önce tutuklanmadı da darbe girişimi olduğu gün hepsini bir anda aldılar?

0|1
    0|0
Yükleniyor...