Çıkmaza girdim lütfen yorumlarınızla yardım eder misiniz?

Merhaba sayın Kızlarsoruyor üyeleri,

Hayatım alt üst olmuş durumda çıkmaza girmiş hissediyorum kendimi. Neden öyle hissettiğimi size anlatayım sizde yorumlarınızla bana fikir verin lütfen. Şöyle başlayayım, ben 4 yıl boyunca İstanbul'da okudum. Bu sene üniversite bitince haliyle KPSS sınavına girdik ve atama bekliyorum. Beklerken de atanamama ihtimaline karşı bir işte çalışmak istiyorum. Üniversite bitince memlekete dönünce kendi alanımla ilgili bir iş bulamadım ve tekrar İstanbul'a dönmek istiyorum. Ancak sıkıntım burada başlıyor. Babam ve annem yaşlı bir de benden küçük kardeşim var. Bu zamana kadar kardeşim yanlarında kaldı şimdi o üniversiteye gidecek benim kalmamı istiyorlar yanlarında. bir de kız arkadaşım var 5 yıllık aynı sınıftan o da İstanbul'a gidelim çalışalım birikim yapalım diyor evlenelim diyor. Annem babamla tanış diyor bir adını koyalım bu ilişkinin diyor. Ancak işsiz güçsüz olmaz diyor. İki arada bir derede kaldım resmen. Ne yapacağımı bilmiyorum. İstanbul'a gitsem annem babam yaşlı halde evde tek kalacaklar. Gitmezsem işsiz kalacağım sevdiğim benden bir şeyler bekliyor bir adım bekliyor işsiz güçsüz olmaz. Yorumlarınızı bekliyorum sizce ne yapmalıyım?

Güncellemeler:
arkadaşlar lütfen birileri birşeyler yazsın..

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Ailenin düşünce yapısını anlıyorum eski insanlar evlerini bırakmak istemez maalesef seninde bir seçim yapman gerekiyor önceliğin kendin olsun birilerini kırmadan ama şartlara baktığımız da orada iş yok ne yapacaksın ki İstanbul da en azından iş bulur çalışırsın sık sıkta arar sorarsın

0|0
    0|0
    • seçim yapmama müsade edilmiyor elim ayağım bağlanmış durumda. Bir yandan kız arkadaşım ve iş bir yandan ailem. Seçim yapamıyorum

• Ailen tek başına duramaz mı

• Ailenin yanında kal ya da ailenle gidin herkesin mutlu olacağı orta yolu bulmaya çalış aile de sevgili de önemli ikisini de kazanmalısın bence. Ailen uzakta kalırsa aklında kalacaktır ve bir şey olursa Allah korusun vicdan azabı olabilir.

0|0
    0|0
    • Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Sizle aynı fikirdeyim ancak ailemle konuştum memleketi bırakıp gelmezlermiş. Sevgilim de bu duruma kızıyor gelmeyeceklerse bize engel olmasınlar diyor. Engel olmasınlar da benim içim el vermiyor onları bir başlarına bırakmak.

• Çok zor abilerim var da hepsi evli çoluk çoçuğa karışmışlar. Gelmeleri çok uzun zaman alır. Tekrardan cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Mecbur bir çözüm yolu bulmam lazım.

• Ailen gitmene engel olmuyorsa git kardeşim bence şimdi gidemezsen ileride bu fırsatın olmayacak ailenin rızasıyla gönüllerini alarak git sonuçta hayatını kurman lazım Allah yardımcın olsun

Erkekler Ne Diyor 1

• Annen gilin yaninda kalmak icin cabala. Birsekilde bir is bulursun. Eger bulamazsan ve Istanbula gitmeye mecbur kalirsan kizin soylediklerini ailene anlat. Ailene evlenmek bir isim koymak istedigini belirt ve onlara seninlr berabrr istanbula gitmelerini teklif et. Eviniz kendinizinse onu da kiraya verirsiniz. Kiz arkadasinda sizinle beraber yasayabilir adini koyarsaniz. Kardesinin okulu bittiginda ailen tekrar evine doner kardesinle birlikte.

0|0
    0|0
    • Cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Açıkçası bende memlekette kalmak istemiyorum. Hem iş yok hem baskı var. Aileme sevgilimin dediklerini söylüyorum verdikleri cevap şu: Gidelim adını koyalım evlenin iş bulana kadar yanımızda kalırsınız. Oturduğun yerden iş gelmez ki. Burada ki imkanlar belli. Ev kendimizin ama ailem İstanbul'a gelmek istemiyor çok diretiyorlar.

• hocam eski aile yapısı işte doğduğumuzdan beri buradayız ayrılmayız diyorlar. Sen git diyorlar bizi yalnız bırak diyorlar. Yalnız bırakmakta olmuyor.

• Onlarda hakli kardes. Yepyeni bir yere alismak hele belli bir yastan sonra cok zor. Nerde yasiyor ailen

Yükleniyor...