Kapat

Kuran kaç ayettir desem kim bilebilir :)))?

kuran kaç ayettir dicem cogu kişi bilemicek hadi kim bilicek bakalım

1|0
2118

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• İbn-i Abbas 6.616, Nafi, 6.217, Şeybe, 6.214, Mısır âlimleri 6.226, Zemahşeri, İbn-i Huzeyme, Şeyhulislam İbn-i Kemal ve Bediüzzaman Said Nursi ise 6.666 âyet olduğunu söyler.

Bugün elimizde olan ve dünyanın her tarafında bulunan Mushafların nizamı, Küfî ekolü âlimlerinin Hz. Ali’den rivâyetle Peygamberimiz (a. s. m)’e dayandırdıkları bir tertiptir. Bu Kur’an’daki mevcut âyet sayısı, 6.236’dır. Bu, bizim de bizzat âyetleri sayarak elde ettiğimiz bir sayıdır.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 20

• Önemli olan kaç sure var kaç ayet var bunları bilmek değil yıllarca bize bunu ezberletip öğrettiler ama hiç kuranın ne demek istediğini mealini öğretmediler

0|0
    0|0
    • Din yanlız allahındır bayan sorusuna cevap verdigin kişi dini allaha has kılmış birisi
      sana birşey soracagım kuranda baş örtüsü varmıdır sence?

• bende güvenıyorum teşekkür ederim bilgiler için iyi geceler :)

• Asıl ben teşekkür ediyorum sizede hayırlı geceler

• Altibinaltiyuzaltmis6

0|0
    0|0
  • Başörtü ayetini merak ediyorsan nisa suresi, namaz ayetini merak ediyorsan hûd suresi 11. ayet, isra suresi 17. ayet ve Nur suresi 24 ve 58. ayete bakabilirsin. Ayrıca sahabelerin Peygamber efendimizin sünnetlerini topladığı en güvenli kaynaklardan biri olan buhari vs. bulabilirsin bunları. Eğer inanmıyorsan geçmiş olsun kardeşim...

0|0
    0|0
    • kuranda baş örtüsü nur 31 de vardır ben ayette baş arıyordum bilmiyordum sonradan ögrendımki var namaz kuranda vardır kardeşim

• Ne yazdığını anlamadım ama Kuran'a bakıyorum hadise ne gerek var diye birşey yazdın heralde. Yanlış anladıysam düzelt? Bu konular bu kadar hafife alınmamalı. Hz. Ali acaba münafıklar listesinde yer almışmıyımdır diye düşünürken bizim burda hiçbirşey yapmadan cenneti beklememiz çok saçma...

• kımse cezasını cekıp cennete gitmicekki zaten maşaalah allah bilgini arttırsın cok teşekkür ederim sizin gibi iyi insanlar oldukca bu ülke gerilemez

• 6235 diye hatirliyorum

0|0
    0|0
    • 1 ayet fazla söyledin Maşaallah allah imanını daha fazla arttırsın

• yani 6234? Amin cümlemizin.. Allah insallah bir gün hepimizi Kuran'ı ve sünneti yasayanlardan olmayı nasip etsin.

• 6236 ayettir besmelelerde dahil 6346 kardeşim yorumun için teşekkür ederim

• Kur'an'daki âyet sayısı 6.666 diye bilinir. Ancak Kur'an'daki her surenin âyet sayıları toplandığında farklı bir sayı çıkıyor.

0|0
    0|0
  • 6666 dediydiler din kültürü dersinde. bir değişiklik olmadıysa son 6 yılda o kadardır yine

0|0
    0|0
    • Hiç şüphelenipte saymadım kaç ayet var diye.

• kardeşim bize yıllara peygamberi insan üstü tanıttıalr kuranı okumak şart allah güzel yola iletsin inş amin

• Yanlış Biliyormusum. Peki bu alımler neden ayrı ayrı ayet numarasi vermişler? Esas soru bu bence.

0|1
    0|0
  • 6236 ayetti sanırım 6666değildi araştırmıştım geçen

0|0
    0|0
  • 6666 dı sanırım.

0|0
    0|0
  • İlgilenmiyorum

0|0
    1|0
  • Bilmiyorum

0|0
    0|0
  • 6236 114 sure

0|0
    0|0
  • 4444

0|0
    0|0
  • Bilemeyeceğim.

0|0
    0|0
  • 114 sure 6236 ayet olması gerekiyor 6326 da olabilir karıştırmış olabilirim😔

0|0
    0|0
  • 114 sure, 6666 ayet, 30 cüz

0|0
    0|0
    • Ilk defa senden duydum belki sen yanlissin

• Kuranda herşey vardır namaz baş örtüsü herşey din için kuran yeterlidir
      6236 ayettir onlar geneleksel din yaşıyor canım

• Herkese yanlış demişsin saydın mı

0|0
    0|0
  • 6236 olması lazım ama genel olarak 6666 ya yuvarlanmış